Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényeg ennyire fáraztó a...

Tényeg ennyire fáraztó a gyereknevelés? Fáraztóbb mint mondjuk munkába járni?

Figyelt kérdés
Nincs még gyerekem, de persze szeretnék majd 2-t is. Viszont itt olyan sokat olvasom, hogy milyen fáraztó, az anyuka estére hulla fáradt, alig, vagy kevés ideje jut mellette másra. Tényleg így van? Komolyan érdekelnek a tapasztalatok! Köszönöm!
2012. aug. 9. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

szzia!


Néha úgy érzem, nehezebb. Tudod, a munkába elmész mondjuk 8-fél5ig, hazajössz, utána azt csinálsz amit akarsz.7vége gyakran szabad. Én felkelek 7kor mkinden nap, és hol az egyik, hol amásik után megyek....:) Ez megy este 10ig, plusz még főzni, mosni...Nem is fizikailag fárad le az ember sokszor, inkább "agyilag" :)

2012. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nézőpont kérdése, és gyerekfüggő. Ami miatt fárasztó nekem legalább is, hogy minden nap ugyan azt csinálod ugyanabban az időben. Ebbe bele lehet fásulni. És még ha éjszaka se alszik jól a baba akkor aztán káosz. Persze lehet programokat csinálni, és elmenni ide oda, de egy gyereknek kell a rendszeresség, illetve elmenni otthonról, hááááát, nekem az egy külön rituálé, hogy ne hagyjak otthon semmit ami a picinek kellhet. Illetve ami még lemeríti az embert, hogy állandó készenlétben vagy, ha a gyerekkel vagy akkor fél szemed állandóan rajta, főleg onnantól kezdve, hogy mászik. ha pedig más vigyáz rá, ami nálunk elég ritka, állandóan azon agyalsz, hogy minden oké e. De lehet, hogy én bonyolítom túl a dolgokat:))))
2012. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, legalább annyira fárasztó, persze ez a munka típusától is függ, hogy fizikai vagy irodai. De a gyereknevelés agyilag nagyon fárasztó, kimerítő, mert végtelen sok türelem kell a gyerekhez, és sok energia, plusz még közbe iktasd be, hogy mossál, főzzél, takarítsál, foglalkozz a férjeddel, és ha jut idő vagy energia, akkor magaddal sem árt egy kicsit.

Ez így van legalább addig, amíg a gyerek nagyobb nem lesz, és nincs szükség folyamatos odafigyelésre, ellátásra. Pl egy 8-10 éves már elvan magában, de egy 3 éves vagy kisebb gyerek 24 órás ügyeletet igényel.

2012. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, inkább agyilag fárasztó, meg a monotonítás.

Tavaly nyárra elmentem egy étterembe dolgozni.Azt kell hogy mondjam hogy nekem az a napi 10 óra munka pihenés volt.

A párom teljesen ki van még mindig akadva azon, hogy az előtt hogy elmentem dolgozni, meg most hogy itthon vagyok megint este 8ra már olyan vagyok mint egy zombi és 3mp alatt képes vagyok olyan mélyen aludni hogy bombát is robbanthatnak melletem.Amikor meg dolgoztam este tízkor még madarat lehetett velem fogatni.

2012. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is igen.
2012. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A munkahelyről ha kilépsz akkor delet , a benti problémákat el kell felejteni kikapcsolni.Na most ez az ami itthon nincs :)

Nekünk azon van a vita hogy a férjem dolgozni jár én gyereket nevelek,Ő itthon nem akar ezzel foglalkozni ez az én melóm , csak nem napi 8 hanem 24. Elutaztunk és ugyan úgy meg van sértődve ha a gyerekre kell figyelnie,pedig ott mindketten nyaralni mentünk.

Kedves szeretni való ember de ez ilyen hülyén rögzült nála...

2012. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! (Most látom csak, hogy mind kétszer fáraztó-t írtam fárasztó helyett, bocsánat, kicsit fura itt a billentyűzet.) Akik a családomban vannak kisgyerekesek, ők mindig olyan fittnek tűnnek, pedig egyik gyerkőc sem egyszerű eset. :) Bár lehet csak ritkán találkozunk. :)
2012. aug. 9. 10:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fárasztóbb - viszont ezerszer jobb, mint a munka. Azért fárasztóbb, mert 0-24 órás elfoglaltság, plusz amíg kicsi a gyerek, addig találd ki mit akar, míg a munkában felnőtt problémákat oldasz meg, olyan emberekkel, akik el tudják mondani, mi a bajuk:) A munkát otthagyhatod, ha eleged van, vagy elfáradtál, a gyereket nem. Nem mehetsz szabira, hogy kipihend a fáradalmakat, viszont ezernyi apró dologgal gazdagodsz, ami boldogító, megható, imádnivaló:D
2012. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ez gyerek és család függő, én nem panaszkodhatom mert nem vagyok hullafáradt 6 hónapos gyerek mellett....A férjem sokat segít és a baba is jó baba...:) szerencsére


szóval szerintem nem fárasztóbb mint amunka igaz én gyakorlatilag 24 órában dolgoztam, folyton csörgött a mobilom itthon is soha nem tudtam igazán kikapcsolódni mert 20 percenként bevillant nézd meg a céges telót...és persze mindig volt kit hívni:)

2012. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy agyilag fárasztó. Én még bele venném azt is, hogy rettenetes, hogy nem tudsz egy értelmeset beszélgetni, mert amíg a gyerekkel vagy, akkor az ő kis világában élsz te is, az ő szókincsével beszélgetsz te is, úgyhogy én már úgy érzem 4 év itthonlét után, hogy teljesen elhülyültem...

Nem vágyom vissza dolgozni, mert sajna nem szerettem amit csináltam, de azért várom már, hogy "kipihenhessem" magam és újra felnőttekkel beszélgethessek!

2012. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!