Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más hogyan oldja meg az...

Más hogyan oldja meg az ügyintézést kisgyerekkel? Nem kaptok kellemetlen megjegyzéseket?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam, pár hónap múlva jön a második. Sajnos semmi segítségem nincs,a férjem dolgozik, így akárhova megyek (orvoshoz,bankba,stb) mindenhova viszem magammal. De mindenhol rosszul érzem magam, ha nyűgösebb és hangoskodik a gyerek, ráadásul van, ahol gyakorlatilag kinéznek, mondván "minek gyerekkel jött". Sajnos babás barátnőm nincs, aki néha vigyázhatna rá egy-egy órára. Jó lenne valami játszóház, ahol alkalmanként ellenne, amíg ügyintézek.
2009. dec. 11. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én férjem külföldön dolgozik,így én is mindenhova hurcolom magammal a lányokat,de ez van . Én nem foglalkozom a megjegyzések. Sokan azt gondolják,azért visszük a gyereket,hátha előreengednek ,pedig ha tundák....
2009. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
bocs: Tudnák:)
2009. dec. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én még nem kaptam megjegyzést, de nem is várok el külön bánásmódot soha. Ha előreenged valaki, visszautasítom, ki tudjuk várni a sorunkat. Szerintem ezt becsülik az emberek...

Csak akkor fogadom el, ha nagyon ordít valamelyik, de ez tán egyszer fordult elő eddig. Szerintem egyébként nekik szükségük van erre a szocializációra, hogy lássák, mi hogy működik ilyen ügyintézéskor, megtanulnak normálisan viselkedni ilyen helyeken, kár otthonhagyni őket, hiszen nem zavarnak.

2009. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is többször megyek gyerekkel ide oda, van, hogy hárommal egyzserre (a legkisebb 1 éves). Nagyon ritkán engednek előre bárhol is, de sosem utasítom vissza. Néha, ha sokat kell várnom, alig várom, hogy a kicsi nyűgösködni kezdjen, hátha akkor előlre engednek :).

Gonosz megjegyzésekt még nem kaptunk vagy ha igen, akkor nagyon hamar elfelejtettem őket. Egyébként a legtöbb esetben tényleg nem zavarnak, és általában élvezik is. Most a sok ruha és az le-föl öltözködés miatt kényelmetlenebb, de megoldható.

2009. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Hát igen, hihetetlenül bunkók az emberek. Én is hasonló cipőben járok, de már eljutottam oda, hogy simán visszavágok, ha valaki netán be is szól (nem vagyok szívbajos). "Kedvenc" szitum (bár ez nem olyan sorbanállós dolog), mikor tolom a babakocsit, és az éppen szembejövő utolsó bunkó nem tér ki, nem kerül ki, hanem azt várja, hogy Én térjek ki az útjából, és kerüljem ki a babakocsival. Ettől tudok leginkább kiborulni, simán le is ugatom az ilyet, aztán persze néznek hülyén, meglepődve.
2009. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer elvittem a gyereket amikor csillárt akartunk venni a babaszobába, az eladó annyira lenézett és lesajnált minket, mert babával voltunk. Ebben az országban nem megszokott, hogy valakinek gyereke van, az a trend, hogy egyedülálló menő 30-as legyél. Ezért tartunk itt ahol tartunk és az meg még szomorúbb, hogy már a kismamák, anyukák sem várják el, hogy előreengedjék őket, felsegítsék a babakocsit a buszra stb...

Ha valaki járt már egy fejlett európai országban, az tudja, hogy azért nem az a normális ami nálunk folyik.

A minap írta nekem egy anyuka, hogy "ne várd el hogy kivételezzenek veled mert gyereked van, te vállaltad", Na ez a baj!!!Antiszociális az emberek egy része, sajna.

2009. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is mindenhova viszem az 1 évesemet, nem tudom senkire ráhagyni. Jön velem mindenhova, nem nagyon érdekel senki véleménye.

Ne foglalkozz másokkal, csak magaddal és a babáddal.


Egyik válaszoló írta, hogy nem térnek ki a babakocsi útjából, én az ilyenekre rendre rátolom a kocsit, egyből észreveszik magukat és odébblépnek.

De van a másik típus, amelyik meg jönne fogdosni a babámat, és ha rászólok, hogy ne nyúljon hozzá, még meg is sértődik. Honnan tudjam, hol túrt előtte a kezével, aztán meg simogatná a babám arcát??

2009. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg! Mondjuk az se jobb, hogy ha megfogdossák a gyerek kezét vagy arcát.

Bocsi de ez egy Off-os sztori:

A férjem maradt kint a gyerekkel én a próbafülkében voltam, mire kimentem az 5 hónaposom szájában egy barátságos eladónő kulcstartója volt. Én persze rá ordítottam a férjem re, hogy MI VAN A GYEREK SZÁJÁBAN?

Erre az eladónőci, büszkén mondta hogy "az én kulcstartóm, de áttöröltem törőkendővel."

Gondolhatjátok...

Úgy kiakadtam, hogy csak na, apuka otthon olyat kapott, hogy máig emlegeti:)))

2009. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!