Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos agresszív, hisztis...

19 hónapos agresszív, hisztis kisgyerekkel mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem kap meg valamit, vagy valami nem tetszik neki hisztiroham, veri a fejét a padlóba, vagy a szekrénybe,hanyatt vágja magát, ordít. Üt!

Próbáltam hogy ráhagyom, hagy csinálja. Kifigyeltem, hogy a hiszti közben folyamatosan figyel. Rámnéz, és folytatja tovább.

Próbálok jó szülő lenni, soha nem látott hasonlókra példát. Mindig próbálom neki értelmesen elmagyarázni a dolgokat, de sokszor hiába. Egymaga nem játszik el, mindig mellette kell lenni. Mosogatni ha próbálok (adagokban, kb 1perc)csimpaszkodik, és ordít. Megfordult a fejemben, hogy egyáltalán jó anya vagyok-e?

El fog ez egyáltalán múlni?

Kicsit kétségbe estem. Mama is szólt, hogy agresszív a gyerek, üti, és közben azt mondja hogy dá dá. Pedig én soha nem mondtam ezt neki, főleg nem dádáztam soha.


2011. jún. 13. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyet csinál fordulj el! Ne nézd, mert akkor látja.. ahogy írtad is hogy figyeled! Szóval foglalkozol vele! ha hiszti van fordíts hátat neki és ha jön és csimpaszkodik rakd vissza pl szőnyegre - ne a kiságyba! mert az ágy nem büntihely kell hogy legyen egy gyerek számára! - a szőnyegen legyen játék csak néhány és fordíts hátat ismét! tudom sokszor kell majd ezt eljátszanod és vissza cipelned arra a plédre, szőnyegre és folytasd a munkád! az nem baj ha lát téged de hagyjon dolgozni! lehet az első pár alkalom több mint fél órát el fog tartani de ha következetes vagy vele akkor siker lesz a végén! :) ja és miközben a szőnyeghez kíséred - mert ne vedd fel! - mutasd meg neki az egyik játékot és próbálj nyugodt hangon beszélni vele de ne magyarázkodj - csak rövid legyél! pár szó! esetleg 1-2 mondat! remélem sikerül!!
2011. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

el van kényeztetve.

kifigyelte milyen módzserekkeléri el amit akar és persze, hogy ezt csinálja.

Nem tudsz mást tenni,mint nem engedni neki. Ha rájön hogy hiába csinálja,akkor abba fogja hagyni.

Most már nehezebb lesz, tovább tart mint az első próbálkozásoknál lett volna,de fontos hogy soha ne engedj. Ha egyszer engedsz kezdhetsz mindent elölről.

Tehát na add neki amit akar, ne törödj vele, ha mosogatsz, hagyd egyedül játszani.

2011. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ja, bocs elfelejtettem írni, ha üt! azonnal hagyjd ott és mond neki hogy ez csúnya dolog! rá fog jönni hogy ezzel a viselkedéssel csak elmar maga mellöl! az agressziót ha te nem támogatod és ezt érthetően a tudtára adod - sajnos egy ilyen pici gyereknél nem ér semmit ha "leülsz" és beszélsz vele, itt rövidnek és határozottnak kell lenned és inkább a testeddel kell még kommunikálnod - hátat fordítaszt magára hagyod!
2011. jún. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Megpróbálok még következetesebb lenni.

Ezt a szőnyegen játszós dolgot próbáltam. Ahogy elindulok tőle ordítva szalad utánam, aztán visszamegyünk, megmutatok pár játékot, hogy azzal még ma nem is játszott, meg milyen jó játék, próbálok kisomfordálni, újra szalad. Ezt egy párszor megcsináltam. A vége mindig az lett hogy leültem vele én is játszani. Mindenhova húzni akar magával, fogja a kezem, ha nem adom, és mondom hogy most anya nem tud menni megint hiszti.

Már sokan mondták, hogy jajj de jó nekem, otthon vagyok a gyerekkel, mindent meg tudok csinálni, pihenni, csuda jó dolgom van. Csak nálam nem így sültek el a dolgok?

Egyébként egy nagyon értelmes cuki gyerek, segít teregetni, bepakol a mosógépbe stb. Nem minden napunk ilyen, mint ahogy leírtam, de ezen a héten pengeélen táncoltak az idegeim.

2011. jún. 13. 11:05
 5/11 anonim ***** válasza:
18 hónapos a kisfiam,ő ugyan nem üt,nem veri a fejét a padlóba.de vele is menni kell és ha otthagyom,jön utánam.nekem is csimpaszkodott egy időben a mosogatáskor a lábamba,de elmondtam neki,hogy anya sokkal hamarabb végez,ha hagyod csinálni a dolgát.volt,hogy bepróbálkozott a földre dobom magamat és ott fetrengek-kel,de átléptem és otthagytam.3x próbálta meg,utána abbahagyta.tényleg ne figyelj rá,hagyd ott.ha lehiggad,magyarázd el neki,hogy csúnya dolgot csinált,nagyon szomorú vagy ilyenkor.ez nálunk bevált.az egyedül játszásról nem tudok mit írni,nem vált be semmi nálunk sem.
2011. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem hiszem, hogy el lenne kényeztetve a kicsid. Ez életkori sajátosság. Most kezdi felfedezni a világot, most sok dolog érdekli. Lehet, hogy meg van kicsit szeppenve nélküled. Amúgy én úgy küszöböltem ki a dolgot, hogy a hisztit teljesen figyelmen kívül hagytam, amikor pedig abbahagyta megdicsértem, hogy milyen ügyes, hogy már nem hisztizik. Az is lehet, hogy a kis felfedeződnek a kis agya előrébb jár a fejlődésben, és nem tudja még a gondolatait kifejezni, ezért fusztrált, ingerült csapkod.
2011. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te magad írod, hogy engedsz,eléri amit akar. Tehát persze, hogy csinálja.
2011. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:01

Ezzel a válaszólóval tökéletesen egyetértem. Minden gyerek más, és van aki temperamentumosabb, és ezért vannak nehezebb időszakok vele. Fiam is hullámokban ingerültebb, és azt veszem észre, hogy azért mert egyre jobban érti a világot (összetett mondatokban elmondom, mit kérek tőle, és megteszi, nem kell ismételnem, pl: menj ki kérlek a konyhába és a székről hozd be anyának a kupakot, megy és csinálja), de még nehezen tudja kifejezni magát (kevés szót használm, inkább hangutánzószavakat, és babajeleket, és ez már kevés neki)

Legyél türelmes, a szabályaitokban következetes és kitartó, én is így próbálkozok, és látom az eredményt. Ja, és próbáld neki tudatosítani, hogy mit érez, hogy megtanulja kezelni az érzelmeit. Pl ha mérges vmiért, mond h látom most mérges vagy mert nem teheted meg ezt v azt, megértem, de nem mászhatsz a mosogatóba, mert leesel onnan és fájni fog. Nálunk ez ált működik

2011. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Látom régi kérdés de ha itt vagy még mesélnél mi történt veletek? Nálunk is ez van. Ha valami nem úgy van ahogy akarja, harap, megüt, megfejel engem

2023. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hű,valóban règi,azóta a fiam 14 èves....autizmus diagnózis, tourette szindróma, ADHD, enyhe mentàlis retardàció viselkedèsromlàssal, beszèdfogyatèkossàg.....ennyi diagnózist kaptunk a kèrdès kiíràsa óta. Köszönöm kèrdèsed, vàltozatlanul küzdünk
nov. 28. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!