Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok ha babátok...

Mit csináltok ha babátok szeméből kipattan az álom éjjel?

Figyelt kérdés

És egyszerűen sem enni sem aludni nem akar csak nézelődni.

Mit csináltok ilyenkor, lekapcsoljátok a villanyt hogy tudja hogy éjjel van vagy had nézelődjön?

Az enyém konkrétan most hason fekszik és fekvő támaszozik és gagyorászik és nézegeti a kezét, egyszerűen nem alszik.

Szinte minden hajnalban el játszuk ezt.

Azon felül hogy 3 óránként ébred enni + etetések közt legalább 1 szer felébred mert nincs a szájában a cumi.

De a cumi is tulajdon képen csak addig kell neki amíg el nem alszik amikor fenn van vagy alszik akkor nem kell neki a cumi, fordul ki a szájából.

Én ha lekapcsolom a villanyt akkor rá pár másodpercre már visít a babám, nem tetszik neki.



2014. febr. 26. 02:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Szerintem ez részben szoktatás kérdése, de ti már szerintem belestetek némi hibába. Nálunk első perctől fogva az volt a "szabály" hogy éjszaka nem szóltam hozzá, nem cseréltem pelenkát, nem kapcsoltam lámpát. Első 2 hónapban 3 óránként ébredt éjszaka enni, ekkor kivettem a kiságyból megetettem aztán kis büfi, nem is nagyon sétálgattam vele, csak álltam és a vállamra tettem, ha meg volt a büfi akkor vissza tettem és viszont látásra. (semmi popsi rázogatás pár percig --> nappal volt ha szükségesnek láttam) , semmi beszélgetés egyetlen mukkot sem szóltam hozzá, és semmi pelenka csere kivéve ha kaki volt, és SEMMI lámpa oltás! (ha nagyon muszáj akkor csak valami kis enyhe fényecske, csak hogy az orrodig elláss de semmi több. Nálunk nincs cumi se cumisüveg így ezzel szerencsére nem volt gond, ebben nem tudok segíteni. Amiket kipróbálhatnál szerintem:

- azt mondod ha lekapcsolod a lámpát sír: Nem lehetne akkor valami kis éjjeli fényt betenni, talán fél a sötétben, és egy picike fényt elnézegetne a sötét szobában és el is aludna a nagy nézegetésben. (nagyon nagyon minimális fényre gondolok, akár kis világítós csillagokra amik begyűjtik a fényt és este még egy ideig világítanak)

- ha sír akkor amíg nem ordít szerintem lehetne hagyni, ha nagyon sír akkor bemész hozzá, de csak a legszükségesebb vigasztalásokat veted be (popsi rázogatás az ágyban, popsi paskolás, kiveszed picit ringatod aztán vissza az ágyba, csak hogy érreze, hogy nincs egyedül, de ez most nem az az időszak, hogy ugrálsz körülötte) ilyenkor se beszélj hozzá és lehetőség szerint semmi világítás

- az, hogy csendben szépen eltornázgat magában, esetleg beszélget magával az nem probléma, csak akkor foglalkozz vele ha valóban sír, amúgy hagyd hagy csinálja (le fog szokni róla mert unalmas) Enyém is csinál ilyet, hogy evet-játszott-letettem és még 30-50 percig szórakoztatja magát az ágyban pedig már alvás idő lenne, de nem sír csak "unatkozik" (viszonylag pontos napirendünk van és mindig 18:00 kor teszem le aludni esetek 90% el is alszik, a maradék 10% csinálja a privát szórakoztatását. )

- alakítsatok ki napirendet ha nincsen, ehhez próbáld magad mindig tartani

- csökkentsd a nappali alvásokat, hogy éjszakára fáradt legyen

- tedd le később aludni, kitolhatjátok a pancsi időt is

A lényeg, hogy minden porcikáddal azon a célon legyél, hogy most éjszaka van, sötét, csönd, nyugalom, és alvás. Ez hosszú hosszú folyamat, de megfogja tanulni.

2014. febr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első valaszoloval! Szerintem sem szabadott volna lampahoz szoktatnod... Én sem beszélek hozzá éjjel ha felkel, nem kapcsolok villanyt sem.

Én mondjuk azt rontottam el, h kezdettől ringatva altatom a Manómat. Volt úgy h éjjel ő is felkelt kipattant szemekkel, mikor még kisebb volt. Én hajthatatlanul visszaaltattam. Ez volt h akár egy oramba is beletellett, de tény h most már tudja, éjjel nincs bulizas! :-) (7 hónapos amúgy)

A te picid mennyi idős?

2014. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal a babák alvásigénye változó, ez nem kizárólag szoktatás kérdése. Én fent voltam vele amikor igényelte, szépen fejlődött, egészséges és boldog, ma már óvodás és éjjel alszik mint a bunda. Én sokat kérdezősködtem más anyukáktól ugyanebben a szituban de azt mondták, csak egy anya tudhatja igazán, mi a jó a gyerekének.
2014. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

5 hónapos múlott.

Van hogy egész éjjel nem kell pelust cserélni csak hajnalra már ki van pisílve és múszáj vagyok pelenkát és ruhát cserélni mivel nem hagyhatom pisisen , és közben ki megy az álom a szeméből.

De álltalában megetetem félhomájban és egyszerűen nem akar vissza aludni, van egy éjjeli lámpánk de elég neki hogy nézelődjön.

3 óránként ébred enni, és hiába fárasztom ki nappal nem hagyom aludni attol csak nyűgös lesz és cseppel sem alszik tovább éjjel.

Edig csak 1 szer aludt 6 órát akkor is mikor még nem fogzott.

Szóval a hasfájás időszaqk után de a fogzás előtt.

Ha már a 4 órát végig alutta akkor repkedtem örömömben, de mostanában 1-2 óránként ébred.

Mai naptól kezdve , nem tudom mi történt vele de megmarad a cumi is a szájában hosszabb ideig és szívja percekig.

Azelőtt 1 percnél tovább nem szívta.

2014. febr. 26. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!