Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mit csináltok ha...

Anyukák mit csináltok ha gyereketek nagyon hisztis?

Figyelt kérdés
az én egy éves lányom kb. másfél hónapja tanult meg járni... azóta mindenhova úgy akar menni, a babakocsiba nem hajlandó megmaradni, ha meg kiveszem akkor egy darabig jár és képes lenne a betonon verni magát... sőt a kezem se fogja meg. csak a saját akarata érdekli... ma is csinálhattunk vele bármit nem volt hajlandó megmaradni a babakocsiba. pedig vérvételen voltam... képes lejáratni volt hogy 1órán át orditott, már engem néztek hülyének az emberek... van hogy hisztiből elesik. és pirosra veri magát. kinövi ? vagy mit tegyek...?
2014. febr. 27. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy kezelem a hisztit, hogy először is próbálom megnyugtatni. Ha nem sikerül, akkor hagyom magától lenyugodni. Ilyenkor még egy kicsit tombol, aztán mikor már látom hogy csillapodik, akkor megint próbálom megnyugtatni. Amíg nem sikerül lenyugodnia. Ha ez éppen az utcán vagy boltban vagy egy bankban (nálunk előfordult ez is)fordul elő, hát akkor ott tombol, engem nem zavart sose ki mit gondol. Aki megérti jó, aki meg nem, az rólam lepattan. Én is megértek más anyát, ha a gyereke vergődik az utca közepén. Viszont nagyon feldühít ha azt látom hogy kiabál a gyerekkel vagy rácsap. Volt már ebből nem egy konfliktusom. Na mindegy.

Tehát próbáld nyugtatni, magyarázni neki, ha nem érdekli, akkor had vezesse le kicsit a feszkót, had hisztizzen. Ezáltal megtanulja, hogy a hisztivel nem éri el amit akar. Most kell őt még megfognod, mert nagyobb korban ez durvább lesz. Én kicsi kora óta mindig elmondom minden alkalommal a most 4 éves lányomnak, hogy hisztivel nem éri el amit akar, hanem csak azzal, ha szépen elmondja mi a baja, mit szeretne. Akkor együtt megoldjuk, de ha vergődik, akkor addig én nem foglalkozom vele.

2014. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi hÁT NEKEm egyszer mondta barátnőm hogy csak suhintsak a seggére ha rossz aztán rá jön. kipróbáltam nem kapott nagyot csak éppen hogy hozzá értem. rögtön büntudatom lett....

aztán itthon meg arrébb viszem a hisztiből de azért fél szemmel nézek rá hogy ne nagyon verje szét magát. mert hogy jól beverte magát. remélem kinövi. páromnak is mondom hogy ne engedjen az akaratosságának. mert később nehéz lesz vele. de hát ez egy ilyen korszak. csak nekem hiányzik hogy abajgatni tudjam mint egykor...most már saját akarata van

2014. febr. 27. 09:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! 14 hónapos kisfiam is nagyon hisztis lett. Ő nem vágja el magát viszont toporzékol, földhöz vágja amit maga körül talál meg leül és pattog a fenekén miközben visít és csapkodja a földet. Hát én próbálom megnyugtatni hátha hallgat a szép szóra de ez nagyon ritkán használ. Szóval közlöm vele, hogy hisztizze csak ki magát nyugodtan. Pár perc múlva meggondolja a dolgot és jön bújni. Nehéz de nem szabad engedni neki mert ha csak egyszer is az ő akarata érvényesül azt megjegyzi és mindig be fog próbálkozni. Az ne érdekeljen, hogy mit gondolnak az emberek!Én már észrevettem, hogy bármit viselek, bármit csinálok mindig van valaki jóindulatú aki bármiért is összesúg a hátad mögött vagy megbámul. Mindenkinek nem lehet jót csinálni és ne is akarj csak magatokra figyelj.
2014. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!