Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen a 1,5éves gyereketek?...

Ilyen a 1,5éves gyereketek? Mit csináltok vele? Félek, hogy nagyon rosz gyerek, és nem tudom kezelni. Teljesen kivagyok.

Figyelt kérdés

nagyon akaratos ,mindent azzonal, és ezt vísítással/ordítással fejezi ki.de rögtön.

szóval, pl. elkezd szaladni a hintafelé és máris ordít meg toporzékol.belépünk a fürdőszobába és abban a pillanatban ordítva nyújtózik felfelé,mert ott vannak a fürdős játékai.meg az asztalon van az innivalója oda is ordítva fut,és szinte közbe toporzékol is.

,ha megyünk bevásárolni,a pékárú résznél is olyan hangon kezd el ordítani, mert kiflit akar.és agresszív,a kutyát bántja és azon nevet,ha mondom nem szabad fáj neki, kinevet.

eltúlzom,csak huncut?nemtudom mit csináljak.


2010. jan. 22. 20:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy hiperaktív?? Kérd orvos és nevelési tanácsadó segítségét.
2010. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem huncutság!! A huncut gyerek aranyosan rosszalkodik, de nem akar manipulálni!Valószínű, hogy ezt szokta meg. Ha visított, megkapta amit akart..próbáld neki elmagyarázni, hogy úgy is megérted, ha nem visít, ő már megért sokmindent! ha visítva követel valamit, mondd el neki, hogy így nem fogja megkapni, tud ő máshogyan is kérni! Ő próbálkozik, hogy meddig mehet el. Neked kell a szabályokat felállítani és betartatni. Vigyázz, mert most még csak visít és toporzékol, nem sokára a földhöz veri magát! ne engedd! A kutyát ne engedd bántani, ha kinevet, vidd a szobájába, "gondolkozni"! A legfontosabb, hogy légy következetes!!! 4 gyerekes anyuka
2010. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van hasonló, de pl. a víz adásnál a visítás közepette nyugodtan elmagyarázom neki (miközben adok neki vizet), hogy "ha kérsz valamit, akkor elég csak mondanod, hogy anya, segíts! A sírás és hiszti nem vezet sehová, úgyhogy légyszíves ne sírj. Megértem én a szép szót is." Szerintem hatásos, mert van mikor már mondja, hogy anya!, és mutat a felé, amit szeretne.

Na, ilyenkor viszont ugrok, hogy lássa, egyből lereagálom a szép kérését, persze, meg is dicsérem.

2010. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
az én fiam még nem mond egy szót se.még anyát se :(
2010. jan. 22. 21:54
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Igen, ilyen. Legalábbis ilyen volt az én kisfiam is 18 hónapos korában. Néha alig bírtam idegekkel. De azóta már sokat változott, pedig nem sok idő telt el. Most 22 hónapos lesz, de már egy pár hónap elteltével is sokkal komolyabban, értelmesebben fogja föl a dolgokat. Azt nem állítom, hogy megszűntek a hisztik, ordítozások, mert még gyakran van belőlük, de azért nagyon sokat fejlődött ilyen szempontból. Most is nagyon akaratos, de a fontosabb dolgokban már képes ordítás nélkül is elfogadni, hogy nem minden úgy van, ahogy ő gondolja. Szóval már kevesebb rigolyája van, de azok állandóak, és ugyanúgy "malacvisítás-szerű" hisztivel, ordítással járnak. Annyiban viszont mégis egyszerűbb, hogy azt a néhány hiszti-gyanús dolgot igyekszem elkerülni, és akkor kitűnően megvagyunk. :-)
2010. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

21:57

olyan jó volt olvasni ezt a malacvísitást :)

az enyém is ezt csinálja csak nem mertem leírni.

akkor próbálok türelmesebb lenni.

2010. jan. 22. 22:07
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

:-)))

21.57 voltam. Egyébként az én fiam sem beszél még csak egy-két alapszót (anya, nem, stb.), szinte csak kézzel mutogat, és hümmög mindenre. Szerintem ezért is hisztiznek néha, mert nem tudják még szavakkal kifejezni, amit akarnak.

2010. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Hidd el, szavak nélkül is ki tudják fejezni magukat! A 16 hónapos kislányom is csak pár szót mond, viszont mindent el tud magyarázni..ha kér valamit, megfogja a kezem, a ruhám és odahúz..nem visongat, nem raplizik. A nagyok is megérttették magukat velünk. Ha mindent így visítva kér, csak azért, mert erre is reagálsz... 4 gyerek után szerintem biztosan megértené, hogy ez nem helyes, és ő is tudná máshogyan is.
2010. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Tényleg próbálj ki pár napot ugy, hogy nem engedsz a visitásnak! Amikor odafut valamihez és visitva kéri, ne rohanj, ahogy szoktál, és ne is lássa rajtad, hogy zavar ez az orditás, lassitsd le a mozdulataid, szép lassan menj oda, hajolj le hozzá és nézz a szemébe: ne visits a játékért! Ott vannak a játékok? Milyen ügyes vagy, hogy tudod, hol tartjuk őket! Szeretnél egyet? Anya adja, ha megnyugodsz kicsit! Szerintem a kedves de határozott szavak segithetnek.
2010. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
21:53 szerintem jó a válaszod ,itt kezdödik a nevelés!
2010. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!