Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám soha nem...

9 hónapos babám soha nem tátja ki a száját evésnél, csak ha játszunk neki közben, másnak is van hasonló problémája?

Figyelt kérdés
A hozzátáplálás elején még csak-csak evett, de azóta egy etetésnél sem nyitja ki a száját, csak ha pl. meséskönyvet mutogat neki valaki közben, vagy szórakoztatjuk. Elkeserítő. Ő soha nem éhes. Tudom, rossz szokás ez az evés közbeni szórakoztatás, de egyébként egész nap nem enne semmit. Mi a megoldás?
2014. febr. 27. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:
A lányom is 9 hónapos, az utóbbi időben őt is annyira érdekli minden, hogy "elfelejt" enni is, nem jelzi, ha éhes, én figyelek arra, hogy rendszeres időnként egyen. Aztán az első kanálnál rájön, hogy farkas éhes, de ha a felééig eljutottunk az adagnak, már lankad a figyelem és akkortól már őt is szórakoztatni "kell", hogy egyen rendes adagokat. Én egy kiskanalat adok mostanában a kezébe, azzal ő is próbálkozik a szájába találni, én meg közben adom az enyémmel a falatot. Csipegetve, kezemből is szeret enni darabosabbat, az leköti. Vagy énekelek közben, ez nálunk is hasonlóan zajlik.
2014. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!