Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítsam át 14 hónapos...

Hogyan alakítsam át 14 hónapos kisfiam étrendjét?

Figyelt kérdés

Eddig már egy ideje úgy evett, hogy reggel-este tápszer, tízóraira gyümölcs, kekszel vagy műzlivel, vagy tejpép, ebédre rendes étel husival, hallal. Uzsonnára pedig vagy valami főzelék, tojás, vagy zöldség-gyümölcs kombó, túró, ilyenek variálva.


Egy éves korában elkezdtük kiváltani a reggelit is gabona-vagy telpéppel, most már azt eszi. Egyedül a vacsi maradt a tápszer fektetésnél. Mostanában elkezdtem neki adni kis kenyeret sajttal, felvágottal vacsorára, de nem nagyon tud annyit megenni, hogy jól lakjon, mert nincsenek fogai, és elég mohó a szívem, tömné be egyben az egészet.


Kérdésem lényege, hogyha sikerül a vacsit kiváltani mondjuk kenyérrel, akkor uzsonnára nem sok mondjuk a főzelék, amit eddig kapott? Meg vacsorára már nem is szeretnék neki sokat és megterhelőt adni, viszont ha 1-kor ebédel, akkor nem bírja ki 8-ig "nasikkal", és nem lakik jól a kenyértől. Hogyan alakítsam át úgy, hogy kiegyensúlyozottan étkezzen?


(a lefekvésnél pedig amúgy ragaszkodik a tápszerhez, szóval azt még olyankor kap, gondolom baja nem lesz tőle...)


köszönöm a válaszokat!



2014. febr. 27. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
az én 16 hónaposom délután egy krémtúrót, gyümölcsöt, esetleg egy kisebb péksütit ilyesmit kap. én főzeléket vagy ebédre vagy vacsorára adok neki, a tízórai és az uzsonna egy kisebb étel nálunk.
2014. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Leirom nalunk hogy van:

Ebredeskor (06 ora korul) 300 tejital

Reggelizunk egyutt (08 ora korul) vajas kalacs, szendvics, sajttal, sonkaval, mindig karikazok melle zoldseget is, imadja az uborkat:) neha csak egy falatot eszik, neha szinte mindent

10-kor felszeletelek egy fel almat, elragcsalja

12 korul ebed (fozelek hussal, neha tesztas, neha rizses etel, hus mindig van benne)

15-15.30 korul uzsi, gyumolcs, kolesgolyo, joghurt, ilyesmi

18.30 korul vacsora valami konnyu fozelek hus nelkul, neha ilyenkor meg bontok egy uveges bebietelt ha van itthon tartalekban, ez 220 g, eleg szokott lenni

20.30 elalvashoz 300 ml tejital


A kisfiam masfel eves, de annyi idos volt mint most a Tied amikor elkezdtunk erre atalni.

Szerintem Sok uzsira a fozelek, en vacsoira adnam, es a szendvicset uzsonnara.

Minden jot Nektek:)

2014. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!