Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetnek visszafordithatatlan...

Lehetnek visszafordithatatlan kovetkezmenyei a baba kiszaradasanak?

Figyelt kérdés
Kislanyom 8 honapos, horghurut miatt kevesett ivott, sajnos nem jottem ra hogy a folyamatos nyugosseg es aluszekonysag ennek a jele. A gyerekorvos tegnap delutan latta, azt mondta ha nem sikerul megitatni akkor estere korhaz. Szerencsere utana elfogadta a folyadekot, tele lett a pelus, viszont meg ma is nagyon aluszekony. Kell aggodnom emiatt?

2014. febr. 28. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

ma mennyit pisilt és mennyit ivott? lehet vesekárosodás és agykárosodás is a következmény súlyos esetben, tehát inkább kórház

mi kórházban összeszedett hányós-hasmenős vírus miatt kerültünk vissza kiszáradással, az infúzió bekötése után 2 órával már virgonckodott a fiam és több dekás pisis pelusokat termelt, tehát elég hamar meglett az eredmény

ha kétségeid vannak, inkább lássa megint orvos, az a biztos, mert lehetnek súlyos következmények sajnos

2014. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Ajjjjjaj kedves első, bár ne írtál volna semmit.


Amennyiben súlyos következményekkel kellene számolnod, akkor a lányod már nem volna eszméleténél. Folyadékpótlás, roborálás - ez most a feladat, figyeld a kutacsát, és a pelusát. A világon semmi baja nem lesz, pár napig lehet aluszékonyabb, itassátok amikor ébren van bármilyen áron, akár teáskanállal. Ha nem fogadja el, kihányná, bármi, menjetek be, kapjon egy infúziót, biztos, ami biztos, legtöbbször, ha lecsöpög, haza lehet menni, csak felvéve marad az osztályon.


Saját élmény: gyerekként 6 alkalommal kerültem kórházba kiszáradva, mert sehogyan nem lehetett megitatni, ha beteg voltam. Semmi bajom nem lett, elvégeztem pár egyetemet is.

2014. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj vele sodioralt és ors 200 -t itatni, ezek segítenek megkötni a vizet a sejtekben és nem dehidratálódik a szervezet. Elkerülitek a felesleges kórházi tortúrát.
2014. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szerencsere ma is meg tudtam itatni, tapszert es teat kap felvaltva, de 10 ora ota megivott kb 700 ml-t. a nyugosseg is merseklodott, de tovabbra is aluszekony. bizom benne hogy holnapra ez is csokken. ha extrem kiszaradasrol lett volna szo gondolom a gyerekorvos nem adott volna valasztasi lehetoseget
2014. febr. 28. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
ha tenyleg nagyon komoly gond lett volna a gyerekorvos nem engedett volna haza. Az aluszekonysag meg lehet a betegseg miatt. Az en lanyomon is akkor jon ki amikor mar jobban van, olyankor kezd tobbet aludni.
2014. febr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!