Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog mászni? Vagy nem is...

Mikor fog mászni? Vagy nem is fog? 9 hos lesz a babám, már régota kuszik nagyon gyorsan,4 honapos korátol forog mint2 irányba, kb.2 hete mászás pozban hintázik, de még nem indult el a mászás.

Figyelt kérdés
Még nem tud ulni se, bár már probálkozik kiulni mászás pozbol.
2014. márc. 3. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
valószinüleg hamarosan elkezdi de azért kérhetzs tanácsot avédönötöl vagy elviheted egy ellenörzésre van-e testi oka pl kötött izomzat. Vannak videoka neten arról hogy lehet segiteni a mászást.
2014. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bőven ráér még, ne aggódj. Ha pedig jól és szabályosan kúszik, akkor lehet, hogy nem is fog mászni. Az én nagyfiam is 5 hós korától kúszott, utána max 2 hétig mászott, majd felállt.
2014. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom tegnap kezdett el mászni.10és fél hónapos.A kisfiam meg már 8 hónaposan.Aggódtam is,hogy le van maradva,de csak elindult és ez a lényeg.Segítettem neki egy kicsit.Térdelni,hintáztatni,a kezét tette csak a lába mindig kicsúszott így kicsit tartottam,meg toltam alá a lábacskáit és pár nap múlva el is indult.Örültem is neki,mert már nagyon vártam.
2014. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Nincs elkésve, 11 hónapos moráig ráér. Ha viszont a kúszás nem szabályos, hanem kommandózik, akkor célszerű 2 hónap után megmutatni legalább gyógytornásznak, mert a nagymozgásoknál az a jó, ha nem telik el 2 hónapnál több, és egy magasabb fokozatba lép.

A fiam 10,5 hónaposan kezdett mászni, dévényes segítséggel, 8 hónaposan kezdett kúszni, de kommandózott. 13 hónaposan felállt, 14,5 hónaposan tette meg az első lépést, de csak 16,5 hónaposan indult el rendesen. Szerencsére 6 hónapot mászott szabályosan és ez a fontos!

2014. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom kis súllyal született, ezért 3 havonta kontrollálták a fejlődését, Szlovákiában élünk. 9 hósan még nem mászott, de a bútorok mellett már lépegetett. Azt hittük, nem is fog mászni. A doktornő mondta, hogí játszunk vele minél többet a földön négykézláb, hogy ösztönözzük. 2-3 héten belül el is kezdett mászni. Most már 15 hós, 13 hósan kezdett el önállóan járni, de ha úgy tartja kedve, akkor még van,hogy a mászást választja
2014. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!