Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Küldene nekem vki linket,...

Küldene nekem vki linket, hogy hogyan "szabályozza" a cumi a fogakat?

Figyelt kérdés

Én sehogy sem értem. A tejfogai ált. mindenkinek szépen, sorban helyezkednek el, amikor meg jönnek a maradandó fogak (kb. 6 éves korban), már régen nem cumizik a gyerek, évekkel korábban abbahagyja. Szerintem iszonyatos baromság a "fogszabályzós" cumi is. Ki veszi ezt be?

Vagy meggyőztök az ellenkezőjéről?


2009. dec. 12. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
A nem megfelelő formájú cumitól deformálódhat a szájpadlás, márpedig ha az átrendeződik, kihatással van a fogak elhelyezkedésére is. Lehet, hogy nem pontos a megnevezés, de ez a lényege kb. Nekem legalábbis ezt mondta az orvos.
2009. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Emiatt nekem van egy kis lelkiismeret furdalásom,mert az én kislányom születése óta csak a cseresznye alakú 2-es cumit fogadta el.Én is azt hallottam,hogy a szájpadlás deformálódik.Nappal nem cumizik,éjjel se,csak elalváshoz kell.Ennyi szerintem nem árthat.Itt inkább azokról lehet szó,akik nagyon sokáig cumiznak,és sokat. Nem?!
2009. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, azért szerintem - max. 3 éves korukig cumiznak a gyerekek, ha probléma van a családban, esetleg tovább.. Köszi a válaszaitokat, de kíváncsi lennék a TUDOMÁNYOS alapra, a MECHANIZMUSRA, hogy hogyan befolyásolja a fogak növekedését, sorba rendeződését, esetleg a szájpadlásra gyakorolt hatását, mert én csak nem tudom elhinni !!!
2009. dec. 13. 19:52
 4/10 anonim ***** válasza:

ime a tudomanyos magyarazat:

a kisgyerek kemeny szajpadlasa novesben van es formalhatobb mint a felnotte. a cumi(barmelyik) ami beekelodik a nyelv es a szajboltozat koze nyomast gyakorol a szajpadra es az boltives lesz , orvosi korokban "U alaku szajpad"rol vagy "gotikus"szajpadrol beszelunk, tehat alakja elter a normalistol, igy a fogak amik akkor(tejfog) vagy kesobb (maradando fog) kino, nem tud a lehato legmegfelelobben allni,mivel a szaj belso felepitese modosult. szoval, fogszabalyzos cumi ide vagy oda, nem arrol van szo, hogy a cumi a fogakat nyomja el, hanem a szajpadlas berendezese, alakja modosul es annak a kovetkezmenye a hibas fognovekedes.

egy orvos anyuka a ki hisz ebben

2010. aug. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen az utolsó válaszoló (az orvos anyuka) teljesen jól írta le. Az meg hogy egy gyerek meddig cumizik teljesen változó. A párom 2.5 éves koráig cumizott, 1 db cumija volt, úgy szokott le róla, hogy mikor a szülei kacsát kopasztottak ő ott lábatlankodott körülöttük és beleejtette a tollas vízbe a cumiját és senki nem volt hajlandó kivenni neki. Én sokkal tovább cumiztam, a szüleim mindent kipróbáltak sikertelenül. Kb 3 éves lehettem mikor egy kedves ismerősünk azt mondta egyik délután, hogy adjam oda neki a cumimat, elviszi elülteti, nőni fog belőle egy csokifa és minden nap hoz nekem róla csokit. Hűű nagyon örültem, de mikor eljött az este nem bírtam elaludni a cumim nélkül és este 11-kor apu ment át a szomszédba hogy vissza kérje a cumimat. Úgyhogy nálam ez sem jött be. 7 éves voltam már iskolába jártam mikor egyszer a cumim nélkül aludtam el és azóta is nélküle alszom. Saját magamtól szoktam le, addig mindig kellett, hogy legyen, azután pedig nem. Nem tudom a magyarázatát. A páromnak rettenetesen csúnya fogai vannak, nem tudom a cumi miatt lett ennyire csúnya vagy más miatt, mert a családjában mindenkinek ilyen girbe-görbe fogazata van. Az én fogaim viszonylag szépek, de az első két fogam közt nagyobb a távolság egy kicsivel és a felső fogsorom félig takarja az alsót ha összezárom a számat. Ez biztos, hogy a cumitól van a fogorvostól tudom. Ő is azzal magyarázta, hogy a cumi eldeformálja a szájpadlást, a fogak ehhez igazodnak és másképp fognak állni mint egy normális szájpadlás esetében. A páromnak és nekem is cseresznye cumink volt.

2010. aug. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az egyébként nem igaz, hogy a tejfogat mindenkinél szépen sorban helyezkednek el. A kisfiunk most egy éves 7 foga van és eddig mind ugyan olyan görbe neki mint az apjáé. Fogszabályzós cumija van. A védőnőnk azt mondta szerinte azért ilyen görbék a kisfiam fogai mert a gyerekeknek kevesebb foguk van mint a felnőtteknek és több helyük van, de ha jönnek a maradandó fogak összébb préselődnek és egyenesebb lesz a fogsor. Majd meglátjuk...
2010. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt cumim,de 10!éves koromig szoptam az ujjamat.Meg is lett az eredménye:( Lehet hogy abban van valami hogy több helye van a gyerekeknek a szájában.Hisz nekik "csak" 20,nekünk 32 fogunk van.

Babám nem kér cumit (szerencsére). Kiköpi.:D:D

2010. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Avent és mam cumija van a babámnak, minkettő fogszabályozós:) persze:) nyuszifogai lettek, kiállnak. Egyértelmüen a cumitól. Nem lóg a szájában naphosszat, többnyire alváskor kéri. Mégis kiállnak a fogai. 22 hós cumimester:)
2010. aug. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ahamm... Köszi, orvos anyuka!

A magyarázat logikusnak tűnik. Ennek hol lehetne jobban utánaolvasni vajon?

Mert neten sehol semmi magyarázat, bár lehet, hogy rosszul keresgéltem.

És mi a helyzet akkor az alsó fogsorral?

2010. aug. 12. 21:31
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja, persze, a többieknek is köszi. Meg a másik még, ami eszembe jutott:

[link] - neki még szélesebb volt az állkapcsa, mint a ma élő embereknek, na meg ő nemigen cumizott.. :D. Nekünk már nem nagyon fér el a 32 fog. Kivéve mondjuk a Gallusz Nikinek (de nem bántásból, szerintem nagyon szép) :)

2010. aug. 12. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!