Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől hízhat ilyen gyors...

Mitől hízhat ilyen gyors ütemben? Remélem nincs vele probléma? .

Figyelt kérdés

Lányom 4,5 hónapos. Ma voltunk méreckedésen 9200 gramm!!! :( 4520-al született. Rettentően gyorsan hízik. Pedig forog már minden irányban egész nap meg sem áll. Kérdeztem a dokit mitől lehet de nem mondott rá semmit. Szerintetek? Rettentő sok a súlya. Napi 5-ször eszik 150 ml tápszert.

Mondta hogy 3-4 szer egyen egy nap tápszert a többi főzelék és gyümölcs. Még az lenne a kérdésem, hogy ma megevett uzsira egy egész bébiételt, gyümölcsöset holnap adhatok neki ugyan olyat vagy már másízüt adjak?

Már 1 hónapja elkezdtük a hozzátáplálást. Illetve az nem baj ha 10 óraira gyümölcsöt adok neki ebédre meg főzeléket a többi pedig tápszer?


2014. márc. 4. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, elvileg fél éves korukra kell megduplázzák a születési súlyukat, tehát a Te lánykád másfél hónap múlva kell 9.400 gramm. Most vegyük azt, hogy még 2 hét alatt hízik 200 grammot, tehát 5 hónapos korára duplázza meg a születési súlyát. Nyilván azért hízik ilyen tempóban mert tápszeres és jó étvágyú, szerintem nincs ezzel semmi baj, egy ilyen kicsi babát nem szabad éheztetni, fogyókúráztatni. Adj neki sok zöldséget, a gyümölcsökben is sok a cukor.
2014. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Persze nem éheztetem mert mindig jókedvű és nem sír hogy éhes lenne. Ma megevett 10 óraira egy adag gyümölcsöt. Ha a bolti bébikajákban is sok a cukor akkor mivel lehet kiváltani a tízórait és az uzsit gyümölcsel nem?

Még ma megevett féladag krumplifőzeléket. Holnap megpróbálom krumplit répával hátha sikerül.

2014. márc. 4. 18:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Adj neki cukkinit, brokkolit, sárgarépát...
2014. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát tényleg nagyon nagy a súlya ez a súly 1 éves kor körül normális. Inkább zöldségeket adj neki, gyümi helyett.
2014. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért kellett ilyen korán elkezdeni a hozzátáplálást? Én úgy tudtam, hogy azt akkor szokás, ha nem hízik eléggé. Vagy én tudom rosszul?

Elég lett volna később kezdeni, a tápszer szerintem kevésbé tápláló, mint a pépek.

Lehet, hogy ő ilyen típus. Az én fiam is kb ennyi tápszert evett, de ő most egy évesen 10kg, bár kisebb súllyal is született.

Szerintem sokat nem tudsz tenni, ha az orvos szerint minden rendben. Majd lemozogja később, ha már mászik.

2014. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Orvos javaslatára kezdtem el. Köszi a válaszokat.
2014. márc. 4. 20:42
 7/13 anonim ***** válasza:

enyém 1 évesen volt 9 kiló. tényleg soknak tűnik, viszont a babáknál a "fogyókúrát" nagyon ellenzem. én a helyedben elvinném gasztróra, ott tényleg szakszerű tanácsot tudnak adni.

mondjuk azért azt is nézzük, hogy jóval átlag feletti súllyal született, én azért lehet egy kivizsgálást is kérnék, hacsak nem ti is ilyen nagy súlyúak vagytok. meg mondjuk az se mindegy, hogy hány centi, mert lehet jóval magasabb is, akkor meg elosztva nem olyan vészes.


mindenesetre nagyon nehéz az, hogy mit adj. a gyümölcs az cukor+víz, nagyon hamar megemészti a szervezet, így hamar éhes is lesz tőle, de tele van vitaminnal, nagyon fontos a szervezetnek!

krumpli, rizs az üres szénhidrát, hizlal is rendesen és plusz tápértéket kevésbé hagy, mondjuk pont a krumplifőzeléket én hanyagolnám ;)

de mondjuk egy tökfőzelék vagy brokkoli főzelék nagyon finom és tápláló is, viszont én kicsinek tartom ahhoz, hogy ekkora adagokat megegyen a szilárd ételből. egyszerűen nem kész még 4,5 hónaposan a gyomra 2-3 kiváltott étkezésre! és mondjuk 150ml 5x nem hiszem, hogy sok, a krumpli főzelék tuti több szénhidrát, én felnőtt létemre csak picit ehetek ilyenekből mert felmegy a cukrom egy nagyobb tányértól...


szóval szerintem inkább keress egy tényleg hozzáértőt, se a háziorvos se mi nem tudunk olyan tanácsot adni ami nálatok tényleg hasznos

2014. márc. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A párom az utóbbi pár évben hízott 93 kg-ra én 74-el kezdtem a terhességet de azt én is az utóbbi években szedtem fel. Amúgy 67 cm. Doki mondta hogy egy tízórait már váltsak ki.

Meggondolom hogy elvigyem e gasztrora talán érdemes lenne.

Köszönöm a válaszodat.

2014. márc. 5. 05:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen elvinném, gasztrora meg endokrinológushoz is, mert ez hatalmas súly.
2014. márc. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És ezeket a TB fizeti vagy fizetős? Ha igen mennyibe kerül kb?
2014. márc. 5. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!