Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírjátok gyermeke (i)...

Hogyan bírjátok gyermeke (i) tek mellett az állandó kúszás- mászást, szórakoztatást?

Figyelt kérdés

Az én babám örökmozgó. SZÓ SZERINT. Egy perc sincs, mikor megállna egy játékkal foglalkozni. Szinte semmi nem köti le, csak a veszélyes helyekre megy, "rosszalkodik". :)

Így örökké felügyelni kell rá, nem csak szemmel. Egyedül sem hajlandó 1-2 percnél tovább ellenni. Irtó fáradt vagyok már, főleg, hogy éjjel is kel, van, hogy többször is. Eszik, vagy fogzik, vagy mindkettő. Én rosszul alvó vagyok alapból is, nehezen is alszom vissza, így napközben is csak alig élek, nincs kedvem sokszor semmihez, nemhogy csúszni- mászni a gyerek után, pedig csinálnom kell. Segítségem nulla, apa estig dolgozik. Mikortól lesz vajon könnyebb? A házimunka szalad, már nem is idegesítem magam miatta. Örülök, ha kaját tudom a baba mellett csinálni...az sem mindig sikerül.


2014. márc. 5. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
mennyi idős?
2014. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szóról szóra leírtad a mi napunkat is! Éppen ma 11 hónapos a kisfiam, igazi kis zsizsik. Önveszélyes, még egy üres szobában sem lehetne egyedül hagyni :-) Csak akkor áll meg, ha alszik. Ekkor tudok én is valamit csinálni. 4 órától indul a napunk, de alig jutok valamire.

Hogy mikor lesz könnyebb én sem tudom.

2014. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez enyém 8 hónapos, ugyan ez van, s van mellette egy másik is....

Majd ha elköltözik lesz könyebb...:)

2014. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már teljesen átrendeztem a lakást a lányom miatt.

Az összes virág a kisszobába van elmenekítve, mert ette a virágföldet.

A nappaliban szinte már semmi sincs és a nagyszoba is le van csupaszítva kb. 1-1,5 méter magasságig, éjjeliszekrény elforgatva, szekrények lezárva stb.

így nem kell állandóan a nyomában lennem.

Noha egy lakás sosem lehet 100%-ig gyerekbiztos, sok bosszúságtól megkímélem így magam és neki sem kell az állandó tiltásokat hallgatni.

Ez a korszak erről szól, nem érdekel, hogy hülyén néz ki a lakás, lényeg, hogy nyugodtan éljünk.

2014. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "megnyugtató" válaszokat, akkor vannak még rajtam kívül hasonló sorstársak.

10 hós egyébként, és már megy.

Remélem azért olyan 1,5- 2 éves kortól már ilyen szempontból könnyebb lesz. Másból meg nem . :)

Már mi is átrendeztünk mindent, de én akkor sem szeretem szem elől téveszteni.

Talán ha majd az éjszakák könnyebbek lesznek, én is jobban fogom bírni ezt a korszakot. :)

2014. márc. 6. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!