Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós kisfiam ha fogja a...

5 hós kisfiam ha fogja a kezem feláll viszont ülni nem tud. Nem gond?

Figyelt kérdés
Ülni abszolút nem tud, rendszerint eldöl a hátáról àttud fodulni a hasára de vissza nem. Állni pedig állna egésznap.... szabad neki?
2014. márc. 8. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csak ha egyedül csinálja, ne segíts neki. Egyébként még ülnie sem kell.
2014. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De hogyan áll fel? Mert ezt nehezen tudom elképzelni, hogy fekvésből a kezed fogva feláll és önállóan állna, ha még ülni illetve mindkét irányba forogni sem tud.
2014. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szamomra is erthetetlen. Pl ugy hogy ulok a szekennvelem szembe ul a combomon fogja a 2 kezem leteszi a labat a szekre es feall.
2014. márc. 8. 17:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, kb. 4 hónapos kortól szokták magukat "kirúgni", ha ölben vannak. Az enyém is csinálja (4 hós), meg rengeteget rugózik, ugrál, kinyomja magát állásba.

Szerintem amit magától csinál, az nem gond, csak te ne állítsd föl. És tedd sokat hasra, hagy ügyeskedjen. :)

2014. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom. Erre a rugozasra gondoltam nem fogalmaztam pontosan bocsanat. Azt mondtak nekem, hogy ez meg korai es nem szabad hagynom, hogy csinalja... de en is ugy gondolom ha magatol csibalja az nem lehet gond. Hason nem tulzottan szeret lenni de amigkor csak lehet ugy van es probalom lekoti, hogy szokja es etosodjon a hatizma mert azt kondta a neutologusunk 2 honaposan, hogy hipoton es nagyon sokat kell hason lennie hogy behozza a lemaradast... a haziorvosunk meg mast mond .... de az ha Hanson van nem arthat csak hasznal. :)
2014. márc. 8. 18:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne is csinálja. Majd ha egyedül áll fel nem beléd kapaszkodva akkor felállni, ültetni is tilos.
2014. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem áll fel magától... reflex, te meg fogod a kezét. hol itt az egyedül?

ne csináld, még a combodra se ültethetnéd, nem hogy a kezét fogva álldogáljon.

majd ha a közelében sem vagy, úgy áll fel, majd akkor csinálja magától. addig tönkre mehet a gerince

2014. márc. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kiirta hogy egyedul? Akk ha jol ertem egy 5 hos babanak csak fekudni szabad? Nem ultethetem az olembe??? O.o
2014. márc. 9. 00:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

hát így, hogy szembe ül veled a combodon, semmiképpen nem szabad. ez ültetés, az is tilos, míg magától fel nem ül.

úgy ülhetne csak, hogy a mellkasoddal-hasaddal megtámasztod a hátát, tehát neked dől mint pl. a hordozóban. de ezt is úgy, hogy kicsit hátradőlsz, ne derékszögbe.

nem kész még a gerince, megrogyhat amitől később gondjai lehetnek, pl. iskolás korban gerincferdülés. vigyázz jobban rá, ezeket tartsd be

2014. márc. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egyetértek az utolsóval.
2014. márc. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!