Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan hihetetlen, hogy...

Miért olyan hihetetlen, hogy nem jár önállóan az egyévesem?

Figyelt kérdés

A lányom nemsokára egy éves lesz. Mindenki csodálkozva néz rám, amikor nemmel válaszolok arra a kérdésükre: És, megy már? (Nagyon fél, nem mer egyedül elindulni)

Nem tudom, hogyan hagyjam figyelmen kívül, de egyre frusztrálóbb számomra.


2014. márc. 9. 09:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem se ment 1 évesen!nincs ezzel baj,én megszoktam a furcsa nézéseket:)

Amúgy én is ismerek két kisfiút,mind a kettő 11 hónaposan már rohangált,az egyik most lesz 3,alig beszél,tényleg kb 1,5 éves szinten van a beszéde,a másik 4 éves,ő sem beszél szépen,elég ritkán értem meg mit mondd.

Doki szerint is van összefüggés a kettő között!

Ja és én első fiam minden mozgásformát az "utolsó pillanatban" kezdett el csinálni,mindig aggódtam,hogy továbbküldenek dévényeshez,de nem kellett szerencsére.2 évesen viszont úgy beszélt,hogy mindenki azt kérdezte mit csinálok vele,hogy ilyen értelmesen,szépen fejezi ki magát.Pedig nem tettem semmi extrát érte,foglalkoztam vele,ahogy minden anyuka a gyerekével.

Oké,ez csak egy példa,de tényleg lehet összefüggés.

2014. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Sosem csinált korán semmit: 6 hónaposan kezdett forogni, 8 hónaposan kúszni, két hét múlva ült fel, majd 9,5 hósan kezdett mászni, rá pár napra állt fel, kapaszkodva gyorsan közlekedik.

Egy pár napja kézenfogva (a két kezünket) sétálgat, vagyis szeretne, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt jó ötlet-e megengedni neki!?

2014. márc. 9. 14:34
 23/23 anonim ***** válasza:

A kézenfogva sétáltatást sürgősen hagyjátok abba, nagyon káros hatással van az egyensúlyérzék fejlődésére. Nem kell járatni, amíg önmagától nem csinálja. Pont ahogyan ültetni sem szabad, amíg magától fel nem ül. Nem szabad erőltetni semmilyen mozgásformát egy bizonyos határig, a járást meg pláne nem. 1 évesen egyáltalán nem kell járnia, igazából az a jó, ha minél tovább mászik. Az én fiam is akkor csinálta a kúszást, mászást stb mint a tied, és másfél évesen kezdett járni, viszont akkor teljesen biztosan, egyik napról a másikra. A beszédfejlődése viszont sokkal gyorsabb volt az átlagnál. Általában azok a babák, akik lassabbak a mozgásfejlődésben, gyorsabbak az értelmi fejlődésben.

Érdemes megnézni ezt a videót, jól elmagyarázzák, hogy miért káros a kézenfogva vezetgetés: [link]

2014. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!