Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan is érdemes egy 3hónapos...

Hogyan is érdemes egy 3hónapos fiúbaba vizeletét felfogni vizeletgyűjtő zacsiba?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ördöngösség nincs benne, így utólag. :)

Forralt vizes steril vattával törölgesd meg a kicsi kukiját, töröld szárazra és ragaszd fel a zacsit úgy, hogy a kukija a zacskóban legyen. Adj rá pelenkát, és idönként nézd meg, hogy van-e pisi. Már nagyon kevés elég a vizsgálathoz!

Remélem tudtam segíteni! :)

2009. dec. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy ahogy az elöttem író írta, de nálunk nagyon húzták a szájukat a kb.10 milire

ja és sokáig ne tárold a pisit, előtte kell levenni mielőtt viszed.

nálunk még az vált be, hogy pelenka nélkül fujogattam a pociját és így egyből pisilt :-)

2009. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Két kérdésem lenne: az egyik, hogy miért kell a vizeletét felfogni a babádnak? A másik az, hogy adtak-e több vizeletes zacsit is, vagy eggyel kell megoldani ezt a trükköt? Gyermekápoló vagyok, kórházi körülmények között ez simán megoldható lenne, mert van egy olyan szer, ami segíti a vizeletes zacskó megtapadását a bőrön... Ha otthon kell ezt elvégezned, azt javaslom, hogy a baba bőre ott lennt legyen minél szárazabb! (Ha kaptál, vagy kellett venned fertőtlenítő szert a kukijához, akkor a fityma részt hátrahúzva ráspriccelsz 2-3x, majd minden egyes letörlést külön vattával végzel el). A zacsit, hogy steril maradjon és a későbbiekben ne adjon fals eredményt, úgy tedd fel, hogy:

1) Kihajtogatod a zacskót, de nem érsz ahhoz a részhez, ami nyitott

2) Magaddal szembe fordítod a steril-lukas részt és lehúzod róla a sárga ragasztócsíkot

3) Megfogod a kukiját a tövénél, és óvatosan, hogy ne érj a steril belső részhez, belehelyezed

4) Úgy ragasztod fel, hogy a kukijának az alja a zacskó alsó ívénél legyen, tehát bele legyen lógatva, de közben levegőt ne zárj bele

5) A zacskót behajtod a feneke alá, ráteszel egy pelust és vársz, és remélhetőleg sikerülni fog a dolog


Ha benne van a pisi, nagyon kell figyelni, hogy úgy vedd le, hogy ne folyjon ki a zacskóból. Ezután hova kell öntened? Egy kémcsőbe, vagy egyszerű üvegbe?

Remélem érthetően írtam le a dolgokat, sok sikert!

2009. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de hol szerzel be ilyen zacsit, mert mi mindig szenvedünk a vizeletlevétellel, és nekünk havonta kell, de van hogy hetekig is elhúzódik mert nem birok a kémcsővel állni mellette amég nem pisil mert tuti hogy nem pisil akkor éppen. 1 éves a kicsim
2009. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kontroll vizeletvizsgálata lesz, koraszülött volt. A pisit a zacskóban kell elvinnünk, egyet kaptunk. Köszi a segítséget!
2009. dec. 13. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban lehet kapni ilyen zacskót, kb 50 ft darabja. Érdemes többet betárolni belőle. :-)

Nekünk ami bevált: reggel vedd le a pelust, tedd fel a zacskót, és hagyd pár percig pelenka nélkül. Így "megcsapja" a hidegebb levegő, és pisilni fog. Megfázni pedig ennyitől biztosan nem fog.

Ezt nekünk a laborban javasolták, és bejött.

2009. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is kibontva törölközöbe tkerve sétáltam vele egy darabig. Mert valahogy mindig kifolyt vagy pont bekakilt és összekente a zacsit. Gyógyszertárban lehet kapni, nem olyan ördöngösség
2009. dec. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Elsőre sikerült!
2009. dec. 14. 08:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez ugy sikerült a fiamnál hogy mielőtt elvittem fürödni,feltettem gyors a zacsit,és amint a víz a lábához ért vagy csak megnyitom a csapot mindig pisil.Ha azzal együtt pelusoztam be mindig kifolyt,nem is tudom hányat használtam el mire rájöttem a fürdős módszerre.
2009. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!