Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bunkóság megkérdezni, hogy...

Bunkóság megkérdezni, hogy megfoghatom-e a babát?

Figyelt kérdés

Mostanában sok kisbaba született a barátaink, ismerőseink körében. Soha nem mi hívattuk magunkat át babanézőbe, mindig maguktól hívtak. Egyik helyen sem kérdezték meg, hogy meg akarom-e fogni, és a legtöbb helyen nem mertem megkérdezni, hogy megfoghatom-e, hátha nem szívesen adnák oda.

Anyuka vagyok magam is, amikor hozzánk jöttek és láttam a vendégeken, hogy szeretnék megfogni, akkor mondtam, hogy nyugodtan megfoghatod, stb. De ők nem. Vajon azért, mert nem szeretnék odaadni?


2014. márc. 11. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megkérdezheted. Nem kell túlkombinálni. Lehet, hogy ók meg arra várnak, hogy megkérdezd.
2014. márc. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is megkérdeztem. Lehet ők meg azt gondoloják, hogy nem akarod megfogni és nem akarják "rádsózni"

Én mindig odaadtam akik jöttek látogatni. Örültem is hogy nem nekem kell fogni mert nagyon nagy súllyal született és kicsit pihentettem a kezem :)

Pl le szoktak jönni ismerőseink akkor mindig Ő fogja a babát nem is akarja nekem odaadni :)

2014. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ez természetes és nem kérdés, hogy aki jön megfoghatja. Akárkit nem is engedek be, akit meg hívok természetesnek tartom, hogy megfogja.
2014. márc. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nyugodtan kérdezd meg, szóból ért az ember. Ha nem szeretné, akkor is...kultúrált felnőtt embereknél ez így zajlik:

-Megfoghatom a picit?

-Igen, persze!


vagy:


-Megfoghatom a picit?

-Nem, ne haragudj, féltem/nem szeretném/majd talán később, stb.


Kommunikálni nem bunkóság :)

2014. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dehogy bunkóság...:)


A hozzánk érkező látogatók simán kérték, és én örömmel meg is engedtem, de ajánlani azért nem ajánlottam, mert én pl. tudtam magamról, hogy nagyon rettegtem attól a sajátom születése előtt, hogy megkérnek, fogjak meg egy picit... :)) Nem akartam kényelmetlen helyzetbe hozni senkit, aki esetleg szintén tart ettől.

2014. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!