Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami baja a kislányomnak?

Lehet valami baja a kislányomnak?

Figyelt kérdés
Ma a gyerekorvos mikor vizsgálta s kislányom azt mondta hogy kapjon inkább napi 2csepp vigantolt mert nagy a kutacs. Na most emiatt nagyon aggódom! !! Valamint nagyon keveset is hízott. Ajánlotta a hozzataplalas sürgős kiegészíteset hússal is. Tápszeres baba szinte kezdetektol. Szerintetek lehet valami baj? ???

2014. márc. 11. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mennyi idős a kislányod, de szerintem nem gond. Kisfiamnak születésétől 2 cseppet rendelt a doktornő (ő mindenkinek ennyit rendel).
2014. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyereked?
2014. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj! Van akinek tényleg 2 cseppet írnak alapból, ez teljesen doki függő. De gondolom még elég nagy a kutacsa és kicsit gyorsítani akarta a d-vitamin dózis emelésével. 1,5 éves volt a lányom, amikor mutattam a védőnőnek, hogy mint ha még lenne kutacsa, mi van ilyenkor, és azt mondta, hogy majd a dokinak mutassam meg és lehet átmenetileg megemeljük a d-vitamin adagját. Aztán kiderült, hogy csak olyan hepehupás a kis buksija, szóval nem kellett...bár hozzáteszem én azóta 2 cseppet adok neki, pont azért, mert sok doki így javasolja és a lányom nagy súlyú és nagyobb is a kortársainál, és az ortopéd orvos azt mondta télen -nyáron kapja, hogy a csontjainak meglegyen a kellő d-vitamin pótlás.


Szóval én nem gondolnám, hogy bármi baja van. Az pedig, hogy keveset hízott, alkati dolog lehet, persze nem árt, ha bevezetitek a húst, ha eddig nem tettétek, és minél változatosabb a táplálkozása...


Egyik barátnőmnek pl 4 hónaposan javasolták a hozzátáplálást, mert az anyatejtől nem hízott, stagnált a súlya. De ettől függetlenül teljesen egészséges, 2 éves nagylány azóta :) De azóta is vékony testalkatú, kis csöpp lány...hozzáteszem, mint az anyja :)

2014. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak is nagy kutacsa volt, de csak 1 cseppet mondtak, de hallottam már én is, hogy 2 cseppet is szoktak javasolni, biztos orvos függő. Nem lesz baja attól. Sokkal nagyobb baj, ha kicsi a kutacs, mert az agy növekedésével nem tud tágulni a koponya. Vagy lehet nem elég szakszerűen fogalmaztam, de a nagy kutacs szerintem nem hátrány, max később nő be, akár 1,5 éves kor után.

A húst lehet azért javasolja, mert van benne vas, fehérje, szóval valami miatt ami abban jobban van és több vagy jobban felszívódik. De amúgyis lehet elérkezett az idő a húshoz, nem írtad mennyi idős a gyerkőc.

2014. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat 4, 5 hónapos
2014. márc. 11. 15:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok! ! Teljesen véletlenül maradt le. 4,5 hónapos
2014. márc. 11. 15:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj. Az én kisfiamnak is hatalmas kutacsa volt, szerintem azért, hogy még jobban tudjon formálódni szülés közben, ezért is született meg nagyon hamar. Záródni is lassan záródik neki, de azt mondta a doktornőnk, hogy ezen nem kell idegeskedni, van amelyik babának nagyobb van akinek kisebb, ugyanolyan ez mint a lábméret vagy az orr hossza, vannak benne egyéni eltérések. Mekkora egyébként a kutacsa jelenleg? Mennyivel született, és hány gramm most? Mennyit hízott legutóbb?
2014. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!