Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyevő a 7 hetes kisfiam....

Nagyevő a 7 hetes kisfiam. Mit tegyek? Kire hallgassak?

Figyelt kérdés

A múlt hètig 130 ml-ket evett, amit màr akkor sokalt a védőnő. Az egy hónapos stàtuszon 4600 gr volt ès 58 cm(3300-al jöttünk haza). Nèhàny napja mindig sìrt evès után, kèt òrànkènt evett, èjszaka az egy evèsről ùjra rátèrt a hàromra. Most 160 ml tápszert kèszìtek neki ès pròbálom nem mindet odaadni neki. 140 ml körül elveszem tőle de van hogy vissza kell adnom a maradèkot mert ûvölt. Amùgy nyugis baba, eszik alszik, nem hasfàjós. A bátyja ugyanilyen nagyètkű volt. A mai napig rengeteget eszik. Imàdja a főtt kajàt,nem nasizik. 5 èvesen 27 kg ès 128-as ruhàkat hord.

Nem tudom mit tehetnék. Előre fèlek mi lesz jövő hèten a mèrèsnèl. Van valakinek hasonlò tapasztalata?


2014. márc. 12. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
igen nekem :) kislányom még ennél nagyobb étvágyú volt :) 1hónapos kortól 240ml evett 4óránként. eleinte a mi védőnőnknek se tetszett de a doki be szólt neki hogy ő így állította be magának az étkezést. én mindig a dokira hallgatók :) ha azt látod hogy még éhes akkor adj neki még. egyszer nézd meg hogy meg e eszi a 160ml és meddig bírja ki a következő etetésig. nyugodtan növeld a tápszerét főleg ha éjjel is többször fel kell. több mint valószínű hogy egy növekedési ugrásnál vagytok :)
2014. márc. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj neki annyit, amennyit kér. Kisfiam egy hónapos kora óta eszik 150 ml-t. Van, mikor 2 óránként kéri. Először Beba pro 1-est kapott, azt hittük, hogy az a baja, hogy nem lakik jól vele, de most a Milumillal is ugyanaz a helyzet, sőt még kakilni se tud tőle. Egy alkalommal anyukám vigyázott rá, mielőtt elmentünk megetettem, utána 1 órával megint kapott 120 ml-t anyutól. Azt hittem, hogy valami baja lesz, de hála istennek semmi. A mi dokink azt mondta, a csecsemők még tudják, hogy mi nekik az elég. Fiam 3300 g-mal született, 3200 g-mal hoztuk haza, 3 hetesen volt 4100 g
2014. márc. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, az a baj sok védödnő és gyerekorovs nagykönyv szerinti dolgokat tartja csak jónak minden más eset már nem normális. Csak az a baj azt a nagykönyvet a csecsemők nem olvasták... Ha túl sokat hizik az a baj ha kevesebbet mint a nagykönyvben van akkor az a baj. Minden ember más és ez már igaz a scecsemökre is.

Ha a nagyobb is ilyen volt és egészséges midnen ok vele akkor egyértelmű hogy ninsc ezzel semmi gond és a kicsivel sem lesz. Hallagass az anyai ösztöneidre, nem gondolhatják komolyan hogy amjd éhesen hagyod a babádat. Hallagasd meg amit mondanak egyik füleden be másikon ki. Te ismered látod a babádat hogy mire van igánye. Ha ennyire fafejű a védönö és akadékoskodik mondj kevesebbet az evés mennyiségeiről.

2014. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, a szivem mèlyèn èn is ezt gondolom.

A mennyisèget viszont hiába nem vallom be,100 ml-től nem hízik ennyit :-)

mindenesetre nagyon jó tudni hogy nem vagyok egyedül ezzel.

2014. márc. 12. 09:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Én is így vagyok vele. Nagyon sokat eszik a babám. Már a kórházban megette a 70 ml. Tápszert.

Mindig modnta a védőnő és a doki is hogy ne adjak neki ilyen sokat mert meghizik hamat. De mit tudok csinálni hadjam éhezni és halgassam, hogy sír?? Még mit ne. Engem is zavart hogy ilyen sokat eszik és hogy mennyit hízik. De ő jóval nagyobb mint az Ő korabeli babák, nagyobb súllyal is született 4520 grammal.

Most 5 hónapos és 9200 gramm. Már forgolódik nyugis baba, nem tudok mit csinálni hogy ekkora, ő ilyen majd lemozogja.

Aggódtam, hogy mennyit eszik meg minden de én adtam neki amennyit kért.

Adj neki amennyit kér ne törődj senkivel te tudod mi a helyes és cselekedj is úgy.

Most 160 ml vízből csinálok neki tápszert abból lessz 180 ml. És utána tea.

2014. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 és 3 hónapos kora körül/között volt éhenkórász. Néha alig bírt ki két étkezés között 2 órát (150 ml-t evett). Mondta a doki, hogy csak 3 óránként egyen. (Köszi, te meg hallgasd, ahogy ordít :)) Aztán sikerült 3 óránként ennie, legközelebbi mérésnél már 4 órát mondott... Felszedett akkor egy kis husitartalékot, de végül is később már kevesebbet igényelt. Akkor széltében nőtt, azóta meg hosszában.
2014. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sose mondták, hogy fogyóztassam a fiamat. Most 3 hónapos,

8100 g, 65 cm.

Csak szopik, de nem tudom már megmérni hogy mennyit. Akkor kap enni, ha kér, és annyit, amennyit kér.

Igen, van combocska. És? Boldog, kiegyensúlyozott baba.

Miért ne ehetne egy tápos baba is annyit, amennyi jólesik, miért kéne korlátozni csak azért mert üvegből kapja és nem ciciből?

Esetleg cseréld kisebb lyukúra a cuclit , hogy meg kelljen dolgoznia a lakáért.

2014. márc. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!