Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adtatok babátoknak...

Meddig adtatok babátoknak csak baba vizet? Pl jana babyt? és mikortól sima mentes ásványvizet? A sima ásványvizet felforraltátok utána?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kb 5-6 hónapos korától Szentkirályi másfél literes ásványvizet adok neki, mondjuk ő anyatejes volt sokáig, de inni abból kapott. Azt vettem kartonszámra, mi is azt ittuk, meg ő is, forralás nélkül, rajta is van, hogy szabad forralás nélkül adni a csecsemőknek. Most 15 hónapos, csapvizet még sosem kapott, de már akármilyen palackozott szénsavmentes ásványvizet veszünk, abból kap :) nem forralom.
2014. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kezdetben szentkirályit kapott,amit ihatnak a babák is,forralás nélkül.

14 hónapos már most bármilyen mentes ásványvizet megiszik.Leginkább a Mizsét,mert azt vesszük.

Nem forralom neki.

2014. márc. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1 éves koráig kb. babavizet kapott, azóta csapvizet iszik. Ilyenkor már szinte bármilyen víz jó. Arra azonban figyelni kell az ásványvizeknél, hogy időnként cserélni kell más fajtára, mert mindegyikben más az ásványianyag összetétele, koncentrációja, így előfordulhat, hogy bizonyos ásványból több raktározódik, míg egy másikból hiány lesz. Ez felnőttekre is érvényes! Kisgyerekeknél a Na mennyiségét kell nézni, az ami nekik "káros", a babavizekben nincs, így ha mást adsz, ennek kell minél kevesebbnek lennie.
2014. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sose adtam neki babavizet. 9-10 hónapos koráig forralt csapvizet, azt követően ásványvizet, tisztított vizet adok neiki.
2014. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, mindenkinek járt a zöld kezecske.

1 éves mult egyébként és már gondolkoztam rajta, hogy át kellene térni lassan vmilyen ásványvízre, én is a szentkirályira gondoltam.

2014. márc. 12. 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:
1 éves korig babavizet adtam neki, utána már csapvizet kapott :)
2014. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is csak forralom.7hónapos
2014. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20 hónapos, csak ha elfogy akkor kap csapvizet, de az is szűrt víz. Nestlé Bosco babavíz, Jana, Szentkirályi. Ő nem iszik meg mást, se teát, se gyümölcslevet, anyatejes és rizstejet kap, mert tejfehérje érzékeny.
2014. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!