Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattátok le a gyermek...

Hogy szoktattátok le a gyermeketeket a babakocsiról?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja próbáljuk az utcán sétálást, amíg érdekes, addig szépen sétálunk együtt, de amikor megunja, nem olyan érdekes, akkor próbálja kirángatni a kezét a kezemből. Ha nem boldogul, akkor veteti fel magát, hisztizik, hogy ő nem sétál tovább. Amint beérünk a játszótérre, elfelejti az összes fáradtságát és rohangál további 2 órát, szóval nem a fáradtság a baja... 21 hós kisfiú (várandós) anyukája
2014. márc. 12. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De miért akarod leszoktatni??? Ha hisztis, nem fogad szót, fáradt, akkor fogod és beülteted. Ha terhes vagy, fölösleges is cipelned, nem is értem, azért van a babakocsi.


A lányom 2,5 évesen szokott le a babakocsiról, addigra ő már volt annyira nagy, hogy szót fogadjon, ne rohanjon ki az útra stb. Persze most is hamar elfárad (most 3 éves), ilyenkor feláll a testvérfellépőre.

Kisfiam most 18 hónapos, 2 és fél éves koráig biztosan megtartjuk a babakocsit.


Nem is értem mit vársz el egy 21 hónapos (alig másfél éves) gyermektől. Sem szellemileg sem fizikailag nem alkalmas még arra, hogy teljesen elhagyjátok a babakocsit.

Nem tudom mikorra várod a másodikat, de szerezz be egy testvérkocsit vagy legalább egy testvérfellépőt. Kicsi korkülönbségnél ez elengedhetetlen.

2014. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell róla leszoktatni. A legtöbb ekkora gyerek még nem sétál sokat aki nem visz baabkocsit az meg cipeli a gyereket, gondolom ez nálad most nem a legjobb igy várandósan egyszerübb lenne beletenni a kocsiba ha nem akar már sétálni, nincs ebben semmi. Le fog majd szokni róla eleve a babakocsikat általában 36 hónapos korig lehet használni. ha megszületik a teso vegyél testvérfellépót vagy terstvér babakocsit.
2014. márc. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
En sem ertem, miert akarod ezt eroltetni... Mi boven 2 ev utan hagytuk el a babakocsit, most 3 eves, de van, hogy hozzuk a triciklijet, ha elfarad, abba beul es toljuk. 2,5 eves volt, mikor szuletett a testvere, elvittem oket nagy setara (legtobbszor autoval megyunk mindenhova, jatszoterre is, mert messze van) es mar egy utca sarok utan szeretett volna foljonni a kezembe, elfaradt. Meg picik, elfaradnak. Mindig van nalam valami, amibe beultetem vagy, ha faradt, felvesszuk a kezunkbe. Egyebkent, azota mar jol birja a strapat, de szep fokozatosan leszokott a babakocsirol. Es van testverfelleponk is, azt is szereti hasznalni, nemcsak akkor, ha faradt.
2014. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
A fiam is 21 hónapos. Mi november óta nem használunk babakocsit, mert motorozik, sétál, szalad. Nem volt semmiféle leszoktatás, egyszerűen csak mást csináltunk és nem vettük elő a kocsit. Van, hogy ő is fel akarja magát vetetni (ritka), de én nem veszem fel, csak ha biztos vagyok benne, hogy fáradt (azért nem maratonokat szoktunk menni). Biztos vagyok benne, hogy már nem maradna meg a babakocsiban, így ha messzebbre kell menni kocsival megyünk, egyébként pedig gyalog és nincs semmi gond.
2014. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi is használjuk még az én fiam egy idős a tiéddel. Ha csak annyira megyünk le hogy ide a ház környékére tényleg sétálni, kismotorozni akkor nem viszem a kocsit, de így is van hogy megbánom, mert jól jönne. De ha közértbe megyünk vagy kicsit messzebb, akkor mindenképpen viszem pont azért mert elfárad és akkor azt csinálja mit a tiéd,leveti magát a földre és nyafog. Beteszem a kocsiba, de van hogy tiltakozik ellene, de ha már bekötöttem akkor már nyugisan ül benne.

Hidd el bizony elfárad, de lehet unja azért csinálja. Még bőven kell az a babakocsi, legfejlebb csináld úgy mint én, hogy ha tényleg a közelbe vagytok nem viszed. De készülj hogy bizony cipelheted majd, pláne terhesen lehet nem kéne.

Sokszor én is elgondolkodom kéne-e a kocsi még, mert olyan nagynak tűnik a fiam, és elég hosszú sétákat megtettünk már, de bizony kell és kész, nem tudod még annyit gyalogolni meg nem mindig arra kell mennünk amerre Ő szeretne menni.

Hidd el jobb ha használjátok még én bizony két éves elmúlt gyerekeknél is látom, hogy használják.

2014. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Babeli Zurzavar ***** válasza:
ne a varandosagod alatt kinlodj ezzel, foleg ne cipeld!!! 23 hos a fiam,6 hos a lanyom, teso babakocsink van, a nagy is unja a babakocsit ezert testverfellepon agyalok. azt javaslom vegyel egy fellepot, amig nincs meg a pici, addig is tudod ugy hasznalni, hogy ha nyafi de nem akar beulni akkor izgi lesz neki a fellepo, legalabb van hova tenni a kismotort addig:-)
2014. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, itt a környéken sok hasonló korú gyerekkel találkozok, persze nem hatalmas távokat teszünk meg, de egyik se ül babakocsiban már. Kismotoroznak, sétálnak. Akiket eddig kérdeztem, náluk nem volt gond, maguktól elhagyták a babakocsit. Azért szeretném leszokatni lassan, mert érkezik a kistesó pár hét múlva. Testvérfellépőre gondoltam fáradtság esetére, de testvérkocsit nem szeretnék. Igen, láttam olyat, hogy valaki 3-4 évesen is babakocsiban tolja a gyerekét, de én nem szeretném, hiszen úgysem megyünk messzire.
2014. márc. 12. 12:34
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért nem gondolom, hogy a fáradtság az oka, mivel van, hogy a kapuig sem érünk el, már veteti fel magát, amikor rájön, hogy nem mehet, amerre akar :/
2014. márc. 12. 12:36
 9/13 anonim ***** válasza:
a legtöbb ygerek nem fáradtás miatt nem akar menni csak mit ahogy te is irtad megunta. testvérfellépöt szerezzetek be mert szerintme lesz rá szükség. AZ hogy más gyerek mit csinál egy dolog, minden gyerek más. AZér tnem kel tulzásba esni hogy 3-4 évesen babakocsiba kell tolni. AZért ez ritka de 21 hónaposan egyáltalán nem. Ettől még nem fog 4 évesen is kocsiba ülni. AZ én keresztlányom pl nagyon sokáig utált sétálni csak ugy kb 5 éves koráig. Hol felvették hol nem de csak ugy simán sétáni ne volt hajlandó inkább leült és nem mozdult. ha jártáktról vagy szaladgálásról volt szó semmi baj nem volt de sétálni utált. ez van, mindig játákos formában oldottuk meg a détát. Ettöl még most 9 évesen természetesen már nem veteti fel magát és megy simán.
2014. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam pont 2 éves volt, amikor megszületett a tesója. Előtte mindig vittem magammal a kocsit, amikor mentünk valahová, pont azért, hogy várandósan ne kelljen cipelnem, ha elfárad. Aztán megszületett a kicsi, onnantól jött a lábán, ennyi volt az egész. Ha nem bírta, felült a lábzsákra, de a testvérfellépő is jó megoldás lehet.

Felénk az ennyi időseket még bőven szokták kocsiban tolni.

2014. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!