Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell/lehet az ilyen...

Hogyan kell/lehet az ilyen gyereket kezelni? Teljesen tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Bízom benne,hogy nem én rontottam el- második gyerek,így nevelési hiba, elkényeztetés, felkapás nem igen jöhet szóba :(

Az első is dacolt, de kezelhető volt


Szóval a második lánykám 18 hónapos, kicsinek is rengeteget síró baba volt, és ahogy múlt az idő, azt gondoltam,majd egyre könnyebb lesz. De sajnos egyre nehezebb, a sírást felváltotta a verekedés, és a mértéktelen hiszti.


Itthon tuti nem lát ilyet,hogy verekszünk, ezerszer elmondjuk neki, hogy nem szabad,mert fáj a másiknak, megy rögtön, mondja hogy bocsii, de 10 perc múlva már megint megy és csípja a nagy tesót :( Próbáltuk a visszafelé módszert, hogy ő is érezze fáj, ez sem használt.


Hiszti, hiszti hátán, ha valami nem úgy van ahogy elképzelte,jön a földhözverős hiszti. Legyen ez bolt, kert , lakás. Itt is mindent bevetettünk már, szeretgetés, nem oda figyelés, rászólós, kiabálós módszert....de semmi semmi nem hoz eredményt.

Tegnap elővettük a kerti játékokat, és előkerült egy nagy dömper is, ebbe felváltva ültek bele, és én húztam őket. Na amikor a nagyot húztam a kicsi mérhetetlen hisztibe kezdett. Elmondtam neki,hogy 1-1 kör, és ő jön, de nem sikerült megérteni :( A vége az lett,hogy elraktam,mert már attól féltem a szomszédok feljelentenek csendháborítás miatt :( olyan hanggal volt.


Volt valakinek ilyen akaratos gyereke, hogy találta meg hozzá a megfelelő "utat"???


2014. márc. 12. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

szia

egyrészt ne aggódj-nem egyedi eset.a dackorszak sajnos mindenkinél előjön. a szaknyelv "borzasztó kétévesnek" hivja.

óvónőként néhány dolgot tudok tanácsolni

1-a verés-visszadás sosem jó megoldás-azt sugallod vele,h igy oldjuk meg a problémát(tudom,az ember kinjában mident kipróbál)

2ha tudod,próbáld a 2 gyereket külön vinni,külön foglalkozni velük

3-előre mondd meg a szabályokat.pl,ha bemész a boltba,mindenki 1 (túrórudit)valamit választ-és ehhez tartsd magad-még ha hasra dobja magát is a boltban-ha ezt teszi,nyugodtan gyere ki

-ne foglalkozz a "nézőközönséggel"-ha beszólnak,mondd,hogy ez életkori sajátosság-nézze el nektek

azért csinálja,h felhivja magára a figyelmet-dicsérd sokat,adj apróbb feladatokat-dobjon ki valamit,hozzon oda valamit..stb.vond be a házimunkába

a hiszti ellen vagy az elvonulás,vagy a tevékenységből elhozás módszere válik be.mond meg,ha nem tarja be a szabályt-1kör neki,egy a nagynak,akkor elviszed onnan-és tedd is meg,amig lehiggad,vidd a szobájába,vagy arrébb.ha ordit -nem baj,akkor jöhet ki,ha lecsillapodott

tedd a szivére a kezét-mondd,hogy,nézd,hogy dobog a szived,most megmosom az arcod-és az lehűt picit

ezt túl kell élni,kitartás.határozottan-és kérj segitséget,beszéld meg mindenkivel,h tartsa be ezeket ő is.-nem jó egyedül kinlódni.az én fiam pl mondtam,h ha a sarkon nem áll meg a motorral-elveszem 2szor is lehajtott-elvettem,hazáig orditott-soha többet nem ment le a járdáról,amig oda nem értem

kitartás

2014. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, az én középsőm is nehéz eset. 2,5 éves, és ha valami nem tetszik neki, lefekszik a földre és visít. Főleg itthon, de utcán, boltban is előfordul. Szerintem nála a dackorszak egyesül a testvérféltékenységgel, azért ilyen. Talán a Tiédnél is ez a helyzet. Ha sikerül egy nap sok időt foglalkoznom csak vele, sokat ölbe venni, testvér nélkül foglalkozni vele (ritkán jön össze két másik mellett), akkor jobb passzban van, kevesebb a hiszti.
2014. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dackorszak.

Ami nem megoldás, ha elteszed ajátékot. Inkább tovább kellett volna csinálni és elmondani, hogy most a tesó jön egy körre, most te jössz egy körre. Lehet tegnap ordítás lett volna, de ma meg már megértette volna. Neki is meg kell tanulnia, de ezt csak úgy tudja tenni, ha benne van a szituációba.


Nekem 3,5 és 1,5 évesek a lányaim, elég hasonló szitu, de a kicsi is gyorsan tanul.a kicsinek ugyan úgy meg kell osztania a dolgaitmint a nagynak. a kicsinek ez nehezebben megy még, de gyakroljuk. Nekem is a hajam legtöbbször az égnek áll tülök, de kitartás, ez csak pár hónapig tart.

2014. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bármit is elrontottál volna, szerintem Ő ilyen típus. Nekem is ilyen a középső lánykám. Most 2,5 éves, ritkulnak a földhöz csapkodós hisztik, de még előfordul.

Nálunk a verekedésért mindig sarokban állás volt a "jutalom". Annyi ideig áll sarokba, ahány éves. Az elején nehéz volt rávenni, hogy maradjon ott, volt, hogy 10x kellett visszavinni, de idővel megértette.

Ha játékon vesznek össze, és nem tudnak megegyezni, akkor senki nem játszik vele.

Egyébként próbálom csökkenteni a kiváltó okokat, helyzeteket. Észrevettem, ha fáradt, éhes, szomjas, akkor pillanatok alatt behergeli magát a semmin.

Most hogy már nagyobb, ott szoktam hagyni. Elmondom neki, hogy amíg így viselkedik, addig nem tudunk beszélgetni. Ha megnyugodott, szívesen meghallgatom. Ilyenkor pár perc múlva szokott jönni, hogy "megnyugodtam anya", és beszélünk.

Viszont Ő már nagyobb.

Szerintem amíg kicsi addig figyeld, és próbáld kerülni azokat a helyzeteket, amik kicsapják nála a biztosítékot. A fegyelmezésben légy következetes, és ne hagyd, hogy sírással manipuláljon (pl. ha a boltban elkezdi fogd meg, gyertek ki, és mond meg neki, hogy addig nem tudtok visszamenni, míg nem hagyja abba.)

Nálunk ezek váltak be, így javult a helyzet. Kitartás! Erős egyéniség lesz. :)

2014. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!
2014. márc. 14. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a második ilyen hisztikirályfi. CSak az az érdekes nála, hogy neki csak 3éves kora után, illetve mióta ovis, azóta teljesedett ki! Könnyebbség már, hogy talán jobban megérti a szabályokat, így a büntetést, és nyugodj meg a szobádban dolgokat érti, de vannak napok, mikor a semmin hisztizik szinte egész nap. Ez idegileg elég kimerítő. Én is próbálok a szituk elé menni, vagy ha már sejthető hogy valamiből hiszti lesz, akkor azt úgy próbálom csináli, hogy mindenkinek megfelelő legyen. Pl. melyik mesét nézzük? Elkezdenek kiabálni, hogy ezt... ezt ne, a másikat.... azt.... JÓ- beszéljétek meg, én addig kimegyek, és ha döntöttetek, akkor bekapcsolom azt a mesét, amelyik mindenkinek jó. Ezt már elég jól tudják tartani.

Most a legkisebb, aki 2éves az lett nagyon hisztis, még sokkal hisztisebb, mint a középső vagy a nagytesó. Azaz a nagy sose volt hisztis!! :)) Ő egy álomgyerek- olyan igazi jókisfiu! :)) Persze a több is, de máshogy!

Szóval a harmadik most elég nehéz esetnek bizonyul, mert én is látom, hogy a két nagy mellett érvényesülni akar, és a tesós dolgok miatt is jobban kijön rajta a dacoskodás. Nálunk is pont tegnap a kerti dömperen ment a vita! A középső dömpere volt, a kicsinek is az kellett volna. Nagy kiabálás hiszti, végül mondtam a kicsinek, hogy jöjjön velem a garázsba és keresünk valami izgalmas játékot neki is. Bele is egyezett szerencsére, és talált egy huzogatható kiskocsit meg egy kis műanyag talicskát- úgyhogy megnyugodott gyorsan.... de nincs mindig ilyen szerencsém.

Ha bent nagyon belekezd az őrületbe és nem tudja abbahagyni, akkor bünti van- és a kiságyába szoktuk berakni, amig kicsit meg nem nyugszik. Ez egyébként hatni szokott, kb 5-10percnél tovább nem szokott tartani a hisztéria.

Ja- még ami bevált minden gyereknél, hogy figyelem én is, hogy ne legyenek éhesek-fáradtak-szomjasak, mert ezek is nagyon aktívan kiváltják a hisztiket. :(

Ha fáradság miatt hisztizik a kicsi, akkor pedig általában leülök vele és dajkálom kb 15-20percig, akkor a vállara simul, cumizik és a szorongatja a kisplédjét, ettől totál lenyugszik ő is és én is. Utána egyszer csak felpattan és belekezd töknyugisan valami játékba- ugyhogy ez mindig használ.

kitartást nektek- meg nekünk is! ;)

2014. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!