Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú távon babakocsiban...

Hosszú távon babakocsiban alvás? Nem káros? Újszülött babám nem hajlandó a kiságyában aludni. Sem éjszaka sem nappal. Nappal beteszem a babakocsiba, estére magunk közé veszem az ágyba.

Figyelt kérdés

Félek ,hogy ez nem tesz jót a derekának

Kemény felületen kellene aludnia.


2013. dec. 1. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az újszülöttek többsége szereti, ha kicsi, zárt helyen alhat. Hiszen az hasonlít a legjobban a mama pocakjában töltött időre.
2013. dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nagyszüleim faragott bölcsőbe, rongyokon aludtak egy éves korukig (aztán egymás hegyén hátán tizedmagukkal a "gyerekszobában") :) és egészséges emberek voltak mindig, már betöltötték a 80-at egyenes derékkal (öregkori betegségeik azért vannak nekik is) :)

ha jót alszik, az csak jó lehet :)

2013. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a hátának,ha mózesben van persze,de mivel még újszülött,ezért érdemes félálomba betenni a kiságyba,hogy ahhoz szokjon,mert a babakocsiban alvásról nagyon nehéz lesz leszoktatni.
2013. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom anno nyár kellős közepén született. Nappal 50 ok, este csak 38.

Megfürdettem, én is lefürödtem és éjfélig lent sétáltunk a parkban. A férjem is sűrűn csatlakozott hozzánk.

Este fél 9 fele indultunk és éjfélre (etetésre) hazaestünk.

Éjfél után már élhetőbb volt a környezet, így szoptatás után lefürödtem és aludtam reggel 6-ig, amikor jött a következő etetést.

A lányom imádott babakocsiban aludni. Bár neki se az ágy, se a kocsi, se a tömegközlekedés nem okoz gondot sosem. :)

2013. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem bántásból mondom, de ha még a derekának nem is tesz jót, na de akkor is a legnagyobb bakit követed el ha erre szoktatod, Magamból kiindulva, csak jó tanács.


A Fiamat sajnos arra szoktattam 2 hetes korától fogva, hogy nappal csak babakocsiban aludt (hogy miért azt hosszas lenne leírni). Namost, ez azt jelentette, hogy még télen is!!!! -4,-5 fokban. Macera volt, beöltöztetni, babakocsiba rakni, betakargatni és a teraszon tologatni amig el nem aludt. Mindent megpróbáltam de a saját ágyában nappal nem aludt. Érdekes módon éjjel igen. Én magunk közé soha nem vettem, ebben az egyben biztos voltam, hogy Ő a saját helyén alszik.

Az is macera volt hogy mikor nyaralni mentünk stb.mindenhol tologatnom kellett babakocsiba hogy aludjon.


10hónaposan úgy sikerült az ágyába szoktatnom, hogy lefekvéskor az ágyban tápszert adtam neki, "átvertem" :S Sajnos a mai napig, 16hónapos- úgy alszik nappal az ágyában, hogy elötte tápszert adok neki. Ezzel az a baj, hogy ha felkel éjjel akkor is csak így alszik vissza. Összekötötte az ágyat az evéssel- szerintem.


A nevelésében a legnagyobb hiba volt amit elkövethettem, hogy rászoktattam a babakocsiba alvásra, azt gondoltam majd olyan könnyű lesz leszoktatnom róla.


Szóval gondold át!

2013. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem káros, legalább mindenki alszik. Vannak babák, akiknél ha a fejed tetejére állsz, akkor is veled akar aludni. Fura szokásaik vannak. Nekem a kicsi csak a zajos nappaliban tudott elaludni, a nagy meg akkor aludt legjobban, ha a légy se repült, kimondottan zavartuk, amikor ott voltunk vele. Még változni fog, újszülött. Csak azt nem szokja meg, hogy ringatod, meg megy alatta a kocsi, mert akkor 15 kilósan is ringathatod...
2013. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15 napos a fiam, az első éjszakát köztünk töltötte, SOHA többet! Nagy hiba szerintem ha ahhoz szoktatod, hogy köztetek alszik, ez eleinte jó az embernek és persze nem akar messze lenni a babától, de hidd el hogy hosszútávon nagyon nem jó, se nektek se neki, így jobb nem ehhez szoktatni. Első napokban nekünk mozesben aludt a szobánk előtt mert sajnos nagyon kicsi a szobánk és nem fér be se a babakocsi se egy kiságy. (ez éjszakára vonatkozik) nappal a kiságyában aludt. Most a napokba végre beűzemeltük a légzésfigyelőt így már éjszaka is a kiságyban alszik külön szobában. Próbáljátok meg szerintem éjszakára is a babakocsit. Attól pedig ne félj, hogy baja lesz a babakocsitól a gerincének. Nyugodtan aludhat babakocsiban.
2013. dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. En biologus vagyok, a fejodo hatgerincnek semmikeppen nem ajanlott a babakocsi. Altasd a kisagyba, mi kerekeket szereltunk ra, hogy lehessen mozgatni,egy kicsit bugyelald be, hogy erezze magat biztonsagban. Vali irta, hogy nagyszuleink rongyokon aludtak, ez nem teljesen igaz, mevel kemenyre toltott szalamazskokon aludtak a csecsemok. Szerintem kozetek se vedd be, en egyszer faradtam majdnem rafekudte, kerek 3 honapig volt remalmom. Kitartas, mgszokja a kisagyat.
2014. jan. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!