Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Káros a babáknak a tv-nézés?

Káros a babáknak a tv-nézés?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos és néha ráfeledkezik a tv-re. Nem engedem, h. nézze, mert azt hallottam, hogy káros lehet az agy fejlődésére.
2009. dec. 14. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
így van nem engedem én se ,nézhet még eleget tv.-t monitort.
2009. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Káros!

Mindjárt jönnek sokan, akik bizonygatják, hogy nyugodtan nézheti, semmi baja nem lesz, a Mari néni unokatestvérének a fiának sincs semmi baja, pedig.......


De ő a te gyereked, akiért te felelsz, semmi garancia, hogy a tiédnek nem árt (mint ahogy árthatott a többieknek is, csak még nem derült ki). Gyermekpszichiáterek, pszichológusok, neurológusok egybehangzó véleménye, hogy árt! Még nagyobb gyereknek is, nemhogy egy 3 hónapos kisbabának! Próbáld úgy fektetni, tartani, hogy ne lásson rá!

2009. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
KÁROS!! Nem csak a sugárzások miatt hanem a személyiségének árt az én 14 éves osztálytársaim közül aki sokat néz tv-t mind hülye,de nem csak a tanulmányi átlaga miatt hanem gondolkodásilag is mondok példát bugyiban ment ki a folyosóra:S
2009. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Utolsónak: azért a te gondolkodás módod se semmi! Te is sokat néztél tévét?

Persze, hogy nem tesz jót a babának. A szemének se a sok villogás miatt, és ráadásul az idegrendszerének is nagyon megterhelő. Sokszor nyűgösek a babák, a szülők nem tudják miért, pedig lehet csak az egész napos tévé az oka.

2009. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

a pszichológus véleménye:

[link]


dióhéjban, 3 éves korig semmi tv, utána már lehet irányítva nézetni.

Amúgy szerintem ez az "éngyerekem nem néz tévét" ugyanaz a kategória, mint a szellentés. Mindenki tagadja hogy csinálja;)

2009. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk úgy működik hogy nappal lent van velem a nappaliban

Játszik, mászik stb, én pedig főzök takarítok. Én alapból bekapcsolom a tv-t. De őt nem zavarja szinte rá se néz, zenére mozgatja a fenekét de őt nem igazán izgatja hogy ott szól valami. Születése óta van ez. Eddig semmi baja nem volt.

2009. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
érdekes,hogy ne jöttek,az én gyerekem már születésestől fogva nézi és semmi baja című válasza.pont azért nem írtam tegnap.de az én véleményem is az,hogy káros.Én is megkérdeztem a védőnőt,ő is ezt mondta.Az hogy időnként rá pillant,vagy nézi amíg elviszed előtte az nem gond.de a folyamatos nézés nem tesz jót se a szemének,se az idegrendszerének.Olyan fények vannak benne amit a mi szemünk már nem is érzékel.
2009. dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attol h 15-20 percet tvzik ( de egypk sztem egy babat se kot le ennyire hosszu ideig inkabb csak ra ra neznek) nem lesz semmi baja. Nyilvan ne olyan menjen ami nagyon vibralo v gyors mozgasok vannak benne. De az egyszeru regies filmekben v sorozatokban még a szinek is eleg kevesek nemhogy még a vibralasok stb. Van kifejezetten baba csatorna is. En nem tagadom h van h hagyom tvzni, orulok h van az a keves ido amikor kicsit tudok magammal foglalkozni meg a haz korul. A fejlodesevel nincsen semmi gond sot mar 3 honaposan atfordul hatrol hasra es hasrol hatra ;) egesznap jatszok es foglalkozok vele de azt a kis idot amig tvzessel tolt semmit nemfog neki artani. Ez meg h X eves koraig nem tvzhet es van aki nem is hagyja hat azoknak biztos nincs eletuk xD X evig ne tvzzen az rmber mer a babanak "nem lehet"? :D nyilvan 100an be is tartjak perszee xD jol irta az elottem kommentelo h ez a dolog is olyan mint a szellentes. Tagadjak h csinaljak de valojaban megteszik. A tv-nelis szerintem az az elv mukodik mint minden masnal. Mérsékelten!
2017. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!