Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban káros a babáknak ha...

Valóban káros a babáknak ha tévét néznek?

Figyelt kérdés
A fiam nagyon szereti.Akkor ne hagyjam neki?Jövőhéten tölti az 5. hónapot.
2010. ápr. 9. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

igen és nem.


ha mértékkel nézi majd ha érti és te jelölöd ki, hogy mit, és megvan a napirendben a helye az egyéb tevékenység MELLETT és nem helyett, akkor nem árt.


ilyen kicsi gyerek még nem érti, szóval inkább csak azért nézi, mert megy a tévé. figyelj, hogy ne legyen állandóan bekapcsolva, mert fárastzó neki és neked is az állandó háttér tévé. jön a nyár, a jó idő, próbáld meg minél kevésbé alé szoktatni.

2010. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eltompítja az agyát, ennyi a hátránya. De a mostani tévék már olyan jó minőségűek, hogy az én informatikus párom is azt mondta, mikor megszóltam, hogy ettől az LCD-képernyőtől biztos nem lesz a kicsinek semmi baja.
2010. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
IGEN! Semmi szüksége a kész képekre, neki most fejlődik a képzelő ereje és ebben a tévé nagyon nagy károkat csinál. Ráadásul a vibrálás nem tesz jót a szemének és a tévézés nem aktív program, valamint a hallását is rontja, hiszen a háttérzajokat még nem tudja kiszűrni. Ezáltal feszültebb is lehet. Egy ilyen kicsi babának csendre van szüksége ahhoz, hogy szépen fejlődjön. A környezet hangjai számára nagyon érdekesek, de még egyszerre csak egyet tud figyelni. Másfél-2 éves kor körül lassan be lehet vezetni szerintem, de akkor is fontos, hogy mit és mennyit néz. Minden elismert gyermekpszichológus (pl. Raffai, Ranschburg) károsnak tartja ezt az időtöltést ilyen pici korban.
2010. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kislányom most 2,5 éves tudja mikor mennyit tv-z het és nem ö szabja meg mennyit és mit nézzen.Ha én azt mondom ez akkor nincs vita hanem azt nézi.Én mondjuk mindig a kedvencét rakom be lehet azért nem vitázik.

Emellet játszik van egy bazi nagy udvarunk sétálunk stb.

Szoval mindennek megvan a maga ideje.

2010. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos az én kislányom 4 hónapos és néz tv-t. Plazma. 3m-ről nézi, no persze játszik az ágyunkon és néha oda oda néz. Mindíg mesére kapcsolom, az nem vibrál úgy mint egy film. Én is és nővéreim is néztek ilyen kicsin tv-t mert lefoglalt minket. Kutya bajunk és hülyék se lettünk. Szerintem nyugodtan, csak ne közelről.
2010. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!