Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha egy év alatti baba nem eszik meg napi 0,5 liter tejalapú ételt?

Figyelt kérdés

kisfiam 9,5 hós,de nem fogadja el a tápszert semmilyen formában(turmix,kakaó,gyümölcs-mindenhogy próbáltam),szopizni már csak éjszaka hajlandó,de már nincs sok tejem!

Minden nap eszik joghurtot,krémtúrót,és a főzijébe szoktam rakni tejfölt és ennyi!

amúgy 3300gr-mal született és már 9 hósan 10,2 kg volt,úgyhogy már teljesítette az egyéves elvárt növekedést!52cm-vel született,legutóbbi mérésnél,72cm-volt!


2009. dec. 14. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Különösebben semmilyen nagy probléma nincs belőle csak a csontok fejlődéséhez is fontos meg ilyenek tudod de igazából úgyis szed D vitamint is. Próbálj meg azért a lehető legtöbbet adni neki tejes dolgokból, mást nem tudsz csinálni vele. Ha nem kell neki több, hát nem kell neki.
2009. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányom 9 hónapos (8,5 kiló és 78 cm),de fogalmam sincs mennyi tejalapú kaját eszi/iszik naponta.

4x szopik nappal, kap joghurtot, túrót vagy uzsira, vagy kajába, de nem minden nap.

Mikor mit eszik, attól függően.

2009. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Már sajtokat is adhatsz neki.
2009. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Szia!Semmi baj!

Rentgeteg zöldség és gyümölcs tartalmazza a kálciumot és még egészségesebbek is sokkal, mint a tej!!

Én 2 éves koráig nem fogok adni tejet és tejtermékeket, kivéve néha, valami nagyon extra jó sajtot és túrót.

2009. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
iDegrendszeri probléma és későbbi növekedéso gond. Kell a tej egy év alatt és utána is. A tejtermék nem helyettesiti csak kiegésziti azt. Babaital esetleg, ha tehéntejet még nem akarod? A tejpépeket sem eszi? Mert az lényegében tápszer, csak más izű és állagú.
2009. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tejpépet is próbáltam,az sem volt nyerő:(!

Sajtot is szoktam az ebédbe reszelni,vagy a reggeli mellé adni!

2009. dec. 14. 23:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen következménye lehet? Semmi. Az ember az egyetlen faj, amelyik elfogyasztja egy másik állatfaj tejét, holott semmi szüksége nincs rá. A fontos tápanyagokat, vitaminokat stb egészséges ételekkel plusz az anyatejjel(ami biztos, hogy nem kevés. Szoptasd, ameddig szeretnéd és ő is igényli) feltétlenül megkapja. Próbáld meg elhagyni a tápszert. Idegrendszeri károsodás?????????????? Ne ijesztgessük az anyukákat!
2009. dec. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát azért biztos nem véletlenül, mondják a fél liter TEJALAPÚ táplálékot, nem tejet és nem tejterméket.

Az hogy az ember az egyetlen élőlény amelyik elfogyasztja másik élőlény tejét vitatkoznék, mert a házi állatok(kutya, macska, disznó) elfogyasztják, ha kapnak. És láttunk arra is példát, hogy egyik állat felnevelte másik állat kölykét.

De mondjuk az valóban furcsa is lenne, ha a nyuszi reggel elballagna tehén anyóhoz egy csöblekkel, hogy vigyen haza tejet a nyulfiaknak. (tehát ez az állatvilággal való összehasonlítosdi sántít egy kicsit, szerintem, mert akkor tudnám ezt elfogadni, ha a nyúlnak lenne lehetősége de valóban nem élne vele)

De a kérdésre a válasz ez pech, az enyém sem fogad el semmit, egyedül a tejbedarát de azt sem rendszeresen + tejtermékeket. tejalapú italokat (kakót, kávét, karamellt) ritkán és keveset, babatejet egyáltalán nem, tejpépet mikor kicsik voltak. Én turmixokban próbáltam becsempészni az étrendbe de az se mindig sikerült, meg gabonapelyhekkel, de abból is inkább a pehely fogyott. Szóval nem könnyű

2009. dec. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

22:18 vagyok

Fiamnálnál sem számoltam, hogy mennyi tejalapú táplálékot eszik/iszik.

21 hónapig szopott.

10 éves lesz, 150 cm és 45 kg, erős csontozatú.

2009. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
HA ez a 9,5 hós baba szopna napközben, akkor nem tette volna fel az anyuka aggódva a kérdést. Amúgy legalább az még megvan, ha éjjel is, mindegy mikor, ehetne többet, de ha csak ennyit igényel, nem tudsz nagyon mit tenni. Több mint a semmi, ne aggódj! Próbálj néha tejpépet, változik az izlésük, néha megeszik,néha nem.
2009. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!