Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vegyem rá magam, hogy...

Hogy vegyem rá magam, hogy igyak? A baba miatt, aki most kezd növekedni bennem, meg kéne napi 2-3 liter folyadékot is inni.

Figyelt kérdés
Ez nekem nem megy. Alig iszom egy litert, rosszul vagyok a sok löttytől. Ti hogy oldjátok meg? Alapból kívánjátok, vagy van valami segédeszköz, amit ha megesztek szomjasabbak lesztek? Csokit nem ehetek.
2009. szept. 22. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne egyszerre igyál meg egy litert, mert atol természetes, hogy rosszul leszel. Készits egy pohárba vizet, teát (édesités nélkülit), higizozz gyümölcslevet stb. és tedd olyan helyre, ahol mindig a szemedbe ötlik. Ha arra jársz, idd ki és töltsd rögtön ujra meg.

Ha több helységben szoktál tartózkodni, akkor mindenhol készitsd oda innivalót pohárban.

(A pohár jobb, mint az üveg vagy kancsó - az nem olyan egyadagos, és inkább ki tudod hagyni.)

Igy könnyebben megy, mert nem felejted el és lassan megszokod, hogy gyakrabban igyál egy-egy pohár folyadékot.

2009. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mikor még dolgoztam, akkor az asztalomon volt a 1,5 literes ásványvíz, és ha kiöntöttem egy pohárral, azt megittam. És elég volt csak ránézni és eszembe jutott.

Itthon járok-kelek, amikor kimegyek a konyhába, mindig megiszok 3 dl vizet. Szintén teletöltöm a 3decis poharat, és addig iszom, amíg van.

Most nemrég vettünk víztisztító kancsót, nekünk nagyon bejött, tényleg nagyon finomat csinál a csapvízből, így már nem kell az ásványvizekkel bíbelődni, néha néha veszünk már csak lugos vizet, vagy drágább ásványvizet. Amúgy mostmár a csapvizet iszom. Terhességi cukrom van, régen literszámra ittuk a cukros lötyiket (szénsavmentes hohesc meg társait),mostmár legalább ezen is spórolunk. És nem is kívánom. A kólát és társait meg főleg nem.

Szerintem próbáld meg te is a "teli a pohár" módszert :o))

Fontos a sok folyadék! Sok sikert!

30 hetes kismami

2009. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már ketten írjuk kb. ugyanazt ugyanabban az időben, akkor már biztos van valami értelme :o)

előző voltam

2009. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A folyadek bevetel nagyon sok mindentol fugg. Pl ha eszel levest, az is folyadek bevitelnek szamit, ha gyumiket eszel abba is sok a folyadek. Attol is fugg mennyire sozol. Aki sosabban etkezik annak eleve nagyobb szuksege van a folyadekra mint annak aki nem eszik annyira sosan. En kb napi masfel liter tiszta vizet tudok magamba onteni de a tobbit mas formaba viszem be, gyumi, leves, neha iszom egy kavet reggel (koffein mentes mielott itt megkoveznek :) ), van amikor delutan megiszom egy gyumolcsteat. Pl ha friss zoldsegeket is eszel, mondjuk paradicsom, uborka annak is nagy a viztartalama. Nagyon de nagyon sok fugg attol, hogy mit eszel, nem lehet altalanositani. Mondjuk (csak egy pelda) aki megeszik reggelire ket szelet vajaskenyeret annak eleve nagyobb a folyadek igenye mint annak aki megeszik egy ledus barackot es ket almat aminek negyede folyadek. De egy jo tanacs,ha pl. szamitogepezel tegyel magad melle egy pohar vizet es neha kortyolgass bele, eszre sem veszed es elfogy es mar mehetsz is egy masik pohar vizert. Vagy ha tv-t nezel akkor is tegyel magad melle egy jo nagy pohar vizet es neha igyal belolle. Egy ido utan mar automatikusan keresni fogod a vizet. :) Nagyon fincsi ha esetleg egy citromkarikat is vagsz a vizbe es nem utolso sorba C vitamin.
2009. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ugyanigy vagyok vele, sőt kipróbáltam már azt is, hogy a monitorom előtt voltegy cetli, amire felirtam, hogy inni kell, próbáltam tudatosan inni, de nem megy. Egy egész pohárral egyszerre meg pláne nem. Mióta mozog a baba, azóta viszont többet iszom, kivánom a vizet. De azért a 2-3 litertől még mindig messze vagyok, mégis minden rendben van. Szeretnék többet inni, de nem megy. Azt hiszem, a szervezet tudja, mire van szüksége.
2009. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az igazából a baj, hogy amint lenyelek egy kortyot, azonnal hányingerem lesz. És így nehéz...
2009. szept. 22. 17:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor próbálj meg hideget inni, esetleg valamisavanykásat, ha meg végképp nem megy, akkor csinálj valami levest és azr edd többször: pl. húsleves vagy zöldségleves (csak az üres lé), gyümölcsleves - az is relativ sok folyadék.
2009. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát erőltetsd meg magad, mert a sejtek javarészt vízből állnak és a babának szüksége van rá. A magzatvíz naponta cserélődik, gondolj arra, hogy a halak poshadt vízben fuldokolnak- ezt te se szeretnéd a babádnak nem? A hányinger majd elmúlik, de napi 8 órában igyál meg 2 dl- vízet, ez egyszerre nem sok, lemegy gyorsan. A vesédet is segíted a sok folyadékfogyasztással! inni kell az a lényeg! Sőt sok kismama panaszkodik fejfájásra, na ez is azért van mert keveset isznak! Én se iszok naponta, csak 2L-t. De volt a terhesség előtt olyanom is, hogy egész nap nem is ittam, mert nem voltam szomjas. Ez is nagy hiba, mert amikor már a szervezeted szomjuságot jelez, akkor már "baj van". És még egy tuti kedvcsináló, hogy szomjúság esetén a szervezet sokszor éhséget jelez, holott csak szomjas vagy. Elhízni sem fogsz annyira, ha vízzel pótolod a folyadékmennyiséget és nem állandóan lédús kajákat tömsz magadba. Menni fog , hajrá! :-)
2009. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt ki mondta hogy meg kell inni ennyit? Én is alig iszom. Tejem annyi volt hogy nem tudtam vele mit kezdeni..
2009. szept. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!