Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketek hány hónapos...

Gyermeketek hány hónapos koában kezdett el beszélni?

Figyelt kérdés
Mikor mondta első szavait, és ami engem érdekel, hogy mikortól kezdett el folyékonyan beszélni.Az én kislányom 22 hónapos és az első szavait 9-10 hónaosan mondta, de azóta még annyit sem mondd,egész nap halandzsázik, és néha utánoz minket, pl. ha mondjuk hogy eszik, akkor az neki esz, nem mondja a szavak végét.Nem szólít minket, de mondja sokszor napközben, hogy apa, mikor az apja dolgozik.Már nagyon aggódom, hogy miért nem beszél még rendesen.Nektek mikor beszélt először hány hónaposan értelmes dolgot a babátok?
2009. dec. 14. 22:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
elnézést elírtam, nem koábban, hanem korábban:)
2009. dec. 14. 22:49
 2/17 A kérdező kommentje:
vagyis korában
2009. dec. 14. 22:49
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 21 hónapos, és egy-két szót már egy éves korában is mondott. ("nem", "kakkó"=kakaó, "ott", stb.)

Aztán ő is "megkukult" pár hónapra, és 18-20 hónaposan kezdett újra próbálkozni beszélni. (De közben is mindent megértett, amit mi mondtunk neki.) Azóta egyre több mindent mond, ismétel mindent, mondja, hogy "apa", "anya", "nagyi", "mama", már szépen megnevezi az állatokat, mondja, ha éhes ("mammam"), szomjas ("inni"), ha tele a pelus, most tanulja a színeket, mondja az irányokat ("erre", "arra"), mondja és mutatja, ha valamije fáj, "megrendeli", mit akar reggelizni ("virsli", "tojás", "kenyér", stb.).


Még inkább csak egy-két szavas mondatokat mond, ragozni sem tud rendesen, de már ügyesen megérteti magát, és amit nem tud elmondani, azt elmutogatja. És amikor "beszélgetni", "sztorizni" támad kedve, még most is halandzsázik, bele-bele téve pár értelmes szót is, mellé pedig sokat gesztikulál, mutogat. (Így még telefonálni is szokott a rokonokkal.)


A fiam unokatestvére (kisfiú) is úgy tanult meg beszélni, mint a te kislányod. Kb 2 és fél éves koráig csak a szavak első (vagy csak a második) felét mondta ki (pl. nagyi="na"), aztán szó szerint egyik napról a másikra elkezdett folyékonyan beszélgetni, ragokkal, mindennel.

Ne aggódj, még nem késett el a lánykád semmivel, csak sok az információ, sok a megjegyeznivaló, és ehhez minden baba más technikát alkalmaz. :)

2009. dec. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az en lanyom is ezt csinalta 1 honappal ezelottig. Most 20 honapos. Ha megkertuk, hogy mondjon ki 1-1 szot, csak nevetett, vagy az elso szotagot mondta. Azon kivul pedig csak az anya, apa, tea. De kb. 1 honapja egyik pillanatrol a masikra elkezdett minden szot utanunk mondani mint 1 kis papagaly. Tarts ki! Gondol 1 nagyot es elkezd beszelni.
2009. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne aggódj. egy ismerősöm kisfia már elmult három éves mire elkezdett beszélni. már mindenki orvoshoz akarta küldeni.aztán egyszer csak megszólalt és azóta be nem áll a szája.

én irigykedve olvasom itt néha hogy már 9 hónaposan mondja valakinek a gyereke hogy apa anya baba kutya meg ilyenek.

kisfiam most lesz egy éves de még csak annyit mond hogy bababa papapa mamamama. és ha babát lát arra azt mondja hogy auuu nem azt hogy baba.

most a kutyát ha mutatom neki annyit mond de miután mondom hogy vau hogy vuuu

2009. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

17 hósom sem akar beszélni.

Kisfiú. Már egy éves kora körül mondta, hogy autó, kutyus, de azóta sem.

Ugatni úgy ugat, hogy arra ia "Ba"-t mond csak más hanglejtéssel. Ha éhes akkor nyekereg, hogy "éhhh".

Annyit mond, hogy gyere. Ez elég érthető, meg a haggyá! a bátyusnak aki mindig nyúzná szegényt.

Régen mondta azt is, hogy apa, de most csak kiabál neki "ááá". Mi tudjuk, hogy az Apának szól, de más rá sem jönne.

Az első fiam olyan hamar beszélt, hogy ez nekem így nagyon furcsa. Ennyi idősen már megismerte a Tankcsapdát a tévében és szólt, hogy "anya csap-csap-csa!"

2009. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok olyat olvastam itt ,hogy más 9-10 hós baba anya, apa stb szókinccsel rendelkezik, a lányom 13 hós: baba, kaka, cssz (cicát hívja), hó (ezt ma tanulta), memme (a kaja), és kb kész. Ja autóra: brrr (és mindenre ami berreg, meg táttá ha megyünk valahova, és tete ha tetszik valami neki. Különben meg csak halandzsázik, de mindent megért. 13 hós lány
2009. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
lányom 17 hós korában kb 50 szót mondott, azt sem mindig helyesen. most 4 éves és olyan az esze mint a borotva. az oviban is több versszakos verseket mond, a zenei hallása tökéletes ( komolyzenét dallamra pontosan utánozza). a fiam 9 hós korában kb 20 szót tudott. most 22 hós kb 250-es a szókincse és számtalan többszavas mondatot mond. kihagyásuk nem volt, minden hónapban voltak új szavak. igaz az én szám is folyton jár, rengeteget éneklek nekik, még azutcán is! egyik ismerősöm gyereke 3 évesen is csak mutogatott, másik ismerősöm gyerekét 5 évesen is alig érteni. minden gyerek máshogy fejlődik, ez szerintem genetika kérdése.
2009. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Minden gyermek más ütemben kezd el beszélni. A kisfiam 16 hónapos, de már folyékonyan beszél, mondatokat mond, mindenkit a nevén nevez, el tudja mondani, ha szeretne valamit stb. Ő már 8 hónaposan mondta, hogy mama, papa, anya, apa, baba meg hasonlók. Neki kimaradt a halandzsás korszaka, de szerintem ez minden babánál máshogy alakul.
2009. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves. A szavaknak az első szótagját mondja, elég sok szót ismer. Egyszerűbb dolgokat megért és megcsinál /pl gyere, megyünk enni - me..., eee.... vagy hozd a cipőd megyünk ki - ci...., ki/

Az állataink nevét tudja és mondja, ezen kívül 1-2 kétszótagos szót is.

Néha nagyon komolyan áll előttem és kiabálja a fél szótagjait, hogy "értsd már meg végre, mit akarok", ilyenkor ideges, ha nem esik le rögtön mit is akar:-)

2009. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!