Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketek hány hónapos...

Gyermeketek hány hónapos koában kezdett el beszélni?

Figyelt kérdés
Mikor mondta első szavait, és ami engem érdekel, hogy mikortól kezdett el folyékonyan beszélni.Az én kislányom 22 hónapos és az első szavait 9-10 hónaosan mondta, de azóta még annyit sem mondd,egész nap halandzsázik, és néha utánoz minket, pl. ha mondjuk hogy eszik, akkor az neki esz, nem mondja a szavak végét.Nem szólít minket, de mondja sokszor napközben, hogy apa, mikor az apja dolgozik.Már nagyon aggódom, hogy miért nem beszél még rendesen.Nektek mikor beszélt először hány hónaposan értelmes dolgot a babátok?
2009. dec. 14. 22:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A kislányom 19 hónapos és pár szón kívül semmit nem mond, csak mutogat, meg gagyarászik és kiabál, sikít teljes hangerőből. A szókincse: apa, anya, mama, papa, adadad(adjál). Ennyi. Szerintem ne aggódj, van még idejük. Az én lányom egyébként a napokban kezdte el a kis száját formálni, én most már nagyon várom, hogy hamarosan legyen valami új a repertoárjában. :)
2009. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 hos és ezeket mondja persze nem kristálytisztán.anya apa 9 hos kortol.ztán adide vau pápá táj táj kinga a nevemet mondja mondja hogy 1 éves 10 kg balász dani erika dini mama kati árpi anygyal mikulábá gyere tojás alma dinnye babán eper kakas cipő kesztyü papucs sok mindent de a saját nevét hogy kincső nem mondja.ütőgeti a kis mellkasát hogy ő kincső
2009. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Semmi baj, majd elkezdi és akkor gyorsabb ütemben , mint mások. A szomszéd kisfiú is 22 hós, semmit nem beszél még, csak hümmög...

Lányom első szava fél évesen a baba volt, azóta fokozatosan mond szavakat, most 18 hós, rengetem mindent mond, kifejezi magát, összefüggésekben beszél, és bármit utánoz, amit hall, már a tévéből is...

2009. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igazából azért aggódom, mert mindenki a környezetemben azt mondja, hogy neki már ilyen korban folyékonyan beszélt a babája.:(Persze én is alig várom már, hogy értelmes mondatokban bveszéljen és ne csak a nem szót és a többi szót mondja.Ezeket a szavakat mondja:apa,baba,vau,miau,ez(ezt hajtogatja egész nap vagyis kérdezi mi ez és rámutat arra a valamire)egyszer azt is mondta, hogy szutyok:D mondtam , hogy mi ez a szutyok a lábtörlőn, és persze ezt a nem túl szép szót azonnal leutánozta,persze többször sem mondta.Komolyan mondom 9-10 hónapos korában több szót mondott.Régen mindig hammozott ha éhes, már erről is leszokott, jah még a tea szót tudja ha szomjas.Egyébként lehet azért nem beszél még, mert túlságosan megérteti magát velünk.
2009. dec. 16. 21:57
 15/17 A kérdező kommentje:
Hogyan késztessem, hogy szavakkal is értesse meg magát? Aki tud, modjon nekem légyszi tippeket.
2009. dec. 16. 21:58
 16/17 A kérdező kommentje:
bocsi, mondjon
2009. dec. 16. 22:00
 17/17 anonim ***** válasza:
14.54 vagyok. Szerintem gyereke válogatja. Van olyan gyerek, aki utánoz és annak az a jó, ha minél többet beszélsz. Van aki nem ilyen, ennél lehet, hogy az a jó, ha nem tudja olyan simán megértetni magát veled. Az én lányom is állandóan mutogat és mi mindenre szépen mondtuk, hogy mi micsoda. Javasolták, hogy próbáljunk visszakérdezni, hogy ez mi? Ne mondjuk ki rögtön. Esetleg próbáld ezt is. Nálunk eddig nincs eredmény, de próbálkozom. :)
2009. dec. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!