Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez lehet kólika?

Szerintetek ez lehet kólika?

Figyelt kérdés
7 hetes a kislányom. Egy hete, esténként menetrenszetűen elkezd sírdogálni. Nem ordít, inkább csak sírdogál. Semmilyen bevált módszerrel nem tudom megnyugtatni. Kb. este 5-től 8-ig tart, két etetés között. Aztán beteszem a kiságyba és elalszik magától, vagy ha nem sikerül neki elaludni, akkor elnézelődik, de nem sír. Kaki, puki, napközben rendbem van. Tapasztalataitokra lennék kíváncsi, hogy ez kólika, vagy inkább nyüglődés!

2014. márc. 15. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nyűglődés. Kisfiam volt kólikás, ő ordított reggel 9től másnap hajnali 4ig. Ezt eljátszotta 3x. Sehogy sem tudtuk megnyugtatni, csak meleg fürdővel. Még készültségenis voltunk,mert annyira ordított,hogy lilult be a fejecskéje.

Hasír húzgálja a lábait a hasához? Kapálózik a kezével? Ha ezeket nemcsinálja és ahogy írod,hogy elalszik egy idő után akkor ez nem kólika.

2014. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem esti sírás, valahol olvastam, hogy azért sírnak este a babák, mert nem tudják feldolgozni még a napi történéseket, és levezetik a feszültséget. Nálunk is van sokszor, 8 hetes.
2014. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kezével nagyon szokott kapálózni ilyenkor, de amúgy is sokat szokott "evezni". Néha, úgy tűnik, mintha erőlködne, olyankor sokszor jön a puki is. Szóval ebből gondoltam, hogy esetleg kókika. Kijön a puki, de nyüglődik tovább. Erős, hangos sírásra, akkor vált, ha mondjuk valami mást kell csinálno pár percig. Viszont azt vettem észre, hogy ilyenkor olyan, mintha ideges lenne, a cumiját is ilyan erővel cumizza, mintha szét akarná rágni. Teljesen tanácstalan vagyok... Főleg úgy, hogy egész nap a hangját nem lehet hallani. Nagyon nyugodt baba.
2014. márc. 15. 21:26
 4/4 anonim válasza:
Hasa milyen? Ha puffadt, kemény akkor tele van gázzal, nálunk így volt, ennek oka lehet pl a tejcukor is. Egyébként lehet, hogy csak fejletlen még kicsit az emésztőrendszere. Anyatejes egyébként?
2014. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!