Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ártalmas vagy használ a járóka?

Ártalmas vagy használ a járóka?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam,hogy ártalmas. Használtátok vagy nem? Szerintetek?
2014. márc. 16. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem enged elég teret a mozgasnak,2 gyerekem van egyiknél sem használtam.
2014. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én használtam, amikor még csak mászott a kisfiam. Ha ki kellett mennem például a mosdóba vagy csengetett valaki, akkor addig beletettem. Inkább, mint hogy valamit magára rántson vagy leessen valahonnan az alatt a pár perc alatt. [link] - ilyenünk volt, szerettünk. Most várom a második babánkat, nála is használni fogom :)
2014. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a járóka arra kell amit a második ír, pár pervre beletenni amig mondjuk elmész wc-re. vannak babaák akik jól eljátszanak benne azoknak is jó. egy baba nem mászik egyfolytában, semmit nem fog hátráltatni a mozggásfejlödésében ha napi fél órát benne van a gyerek. persze 6-8 órát ne legyen benne. Nem kell mindig túlzásokba esni hogy rögtön káros....
2014. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam,hogy káros,de arra a pár percre ameddig wc-re megyek,vagy ajtót nyitok,megfelel a kiságy is.(legalább is szerintem)Pedig vehettünk volna járókát,és karámot is.
2014. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem hasznos, mert a járóka lenn van a nappaliban, a gyerekszoba pedig fenn az emeleten. Nappal abban van a baba, itt én is rálátok és legfőképpen biztonságban van a nagytesótól. (Aki 3 éves, ugrál, jön-megy, játszik és legfőképpen nagyon szeretne a kicsivel játszani, de azt ugye még nem lehet.)

Bár, az én babám még kicsike, 8 hetes, így nem is kell nagy tér a mozgáshoz. Jó nagy, 100X100-as területű a járóka, forgásig biztosan használni is fogjuk. Onnantól pedig irány a padló. :) Gurulós, így nyáron a kertbe is ki tudom tolni, aludhat benne, szellősebb, mint a babakocsi.

Ésszel kell használni, és akkor nem lesz ártalmas. Ha egy mozogni, felfedezni vágyó babát minden nap órákra bezárnak, az ártalmas. De pár percre beletenni, hogy ne okozzon kár magának (amíg felmosol, csengetnek, vagy wc-re mész, bekavarod a rántást), simán lehet.

2014. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lcs ***** válasza:
én mindkét gyereknél használtam, kint a nappaliban, addig amíg nem tudtak 4kézláb közlekedni. oda láttam rájuk a konyhából, sok mindent meg tudtam csinálni, mert elég jól el voltak benne (100*100-as volt). most a 10,5hós fiamnál már karám van, az U alakú kanapénál van elkerítve, így elég nagy a tér, de nem fér hozzá a nővére dolgaihoz, ami még nem neki való :) és így sok mindent meg tudok csinálni, és nincs úgymond bezárva 100*100 cm-re :)
2014. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Felesleges. Neke van, de nem használom.

A kiságyba rakom ha valamit gyorsan csinálnom kell, s nem tudok rá figyelni, de úgy alakítottuk a lakást, bárhová mehet, nem esik baja.

2014. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is arra használjuk, hogy nap közben néha néha belerakjuk, amikor olyan dolgom van, de nem abban van egész nap. Nem ördögtől való szerintem, ha nem abban éli le az első évét. Illetve nap közben abban alszik, így ha felébred, de nem vagyok mellett, nem tud leesni. Azért nem a kiságyában alszik, mert a konyhához közel van, és bármit csinálok, összekoccintok két edényt, vagy keverek valamit stb, mindig felébredt rá.
2014. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem használtunk, felesleges.

Gyógytornász sem javasolja, mert hamarabb felkapaszkodnak.

Biztonságossá kell tenni a lakást.

Hamarabb történt "baleset" ha mellette volta, mint amikor nem :)

2014. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mindkét fiamnál használtam,itt volt kint a nappaliban és ha dolgom volt,főztem abban voltak,rájuk láttam beszéltem hozzájuk!Nállunk pl arra volt felszerelve a zenélő forgó illetve keresztbe tettem egy lévet rajta és kötöttem fel rá plüssöket,csörgőket,lufikat így mindkettő kb 1-2 hónapos koruktól benne voltak no nem egész nap csak kb délelőtt meg délután is 20-30 percet!Majd mikor már kúsztak-másztak akkor nem szerették viszont mikor már totyogósak lettek akkor én is mikor wc-re szaladtam el beletettem őket!Egyáltalán nem hátráltatta a mozgásfejlődésüket!
2014. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!