Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan lehet járókába...

Bálint117 kérdése:

Hány hónaposan lehet járókába tenni a babát ÁLTALÁNOSÁGBAN?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sehol nemtalálol azt az információt, hogy azért mégis hány hónaposan szoknkják járókába tenni a babát... Itt az oldalon is olyanokat olvastam, hogy valaki pár hetesen tette, ami oltári hülyeség, stb.

#baba #járóka #hány hónaposan járóka #baba járókában #baba és járóka
2013. nov. 24. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igazából születésétől kezdve, csak az felesleges.

Szerintem amikor már aktívabb, akkor érdemes járókába tenni, úgy, hogy rád lásson, és te is rá.

2013. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gabszem ***** válasza:
mi kb 2 hósan már beleraktuk, állítható magasságú volt a járóka alja, felraktuk a legfelső szintre és játszószőnyeget tettünk le arra fektettük a babát, sokszor még ott is aludt napközben. Ahogy nőtt egyre lejjebb raktuk, és több mint 1 évesen is gond nélkül eljátszott benne, ha nem tudtam rá annyira figyelni.
2013. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdett forogni, akkor beletettem, ott nagyobb helye volt, és tudott "fetrengeni" kedvére. :D
2013. nov. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne hülyeség születésétől beletenni? Nálunk a nappaliban volt a járóka, az első hónapokban ott töltötte a babánk a napjai nagy részét, mert így nem volt egyedül a szobájába száműzve, a társaságunkban lehetett, kivenni viszont csak akkor mertem, ha 100 százalékig rájuk tudtam figyelni, mert a 2 éves nagyobbik könnyen kárt tudott volna tenni benne. Semmi baja nem volt vele addig, amíg el nem kezdett kúszni-mászni, onnantól nem maradt meg benne.
2013. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen a járóka. Nekünk állítható magasságú, fa járókánk van és van benne járókabetét. Ez gyakorlatilag olyan, mint egy nagy méretű kiságy és újszülött kortól használható. Mi 3 hetes korban vettük.
2013. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lányomat 5 hónaposan tettem be. Fiamat születésétől, ott volt az egyik játszószőnyege, és nagyon jól el volt/ el van ott. A fiamat a lányom miatt tettem be, 2 év köztük a korküli és a nagy mindig túl erősen szeretgette meg a kicsit ennyi.

Mostanában nem divat a járóka, sokan ellenzik, szerintem nagyon jó dolog, hallottam olyan babáról akit fél évesen már nem tudtak beleszoktatni, nálunk ilyen gond nem volt, célszerű azelőtt elkezdeni, mieőltt helyet változtat a baba:)

2013. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Miert hulyeseg az elejetol belerakni?:) Nekunk is allithato magassagu a jarokank, tobb szintes a haz, igy a nappaliban van jarokank, szuletesetol fogva beleraktam aludni, ha epp lent voltunk, nagyon kenyelmes.
2013. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Találkoztam már itt a gyk-n azzal a jelenséggel, hogy járóka alatt a bébikompot értették.

Ha te is arra gondolsz, akkor a válasz: leginkább soha. Nagyon káros dolog, több okból is, egyrészt járásra készteti a babát, ezáltal kimaradhat, lerövidülhet a mászós időszak, ami később egy csomó problémához vezethet. Másrészt túlterheli a baba gerincét és a csípőfejlődésnek sem tesz jót. Amúgy a bébikompok használati utasítása szerint akkortól lehet beletenni a babát, amikor már önállóan tud ülni.

Ha a rendes rácsos (vagy hálós) járókára gondolsz, abba bármikor beleteheted a babát, újszülött korban is.

2013. nov. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Állíthatö magasságú járókába üjszülött kortól, bébikompba soha.
2013. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tiszteletem mindenkinek, hogy gyorsan reagáltak a kérdésemre! Igazából bébikompra gondoltam. Most tudtam meg, hogy én azt hittem járókára. De akkor lehet hogy maradok az "originál" járókánál, és bébikompot mellőzöm!


De! A járókának mi értelme??? Ugyanis abba is nekiütheti magát a 7 hónapos fiam vagy lefejeli szegény. Ilyen erővel akkor maradhat a kiságyban is nem??? mi az előnye a járókának!


Köszönöm!

2013. nov. 25. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!