Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendben fejlődik a kislányom?

Rendben fejlődik a kislányom?

Figyelt kérdés
Kisebbik lányom most múlt 1 éves és még nem jár. Nagyobbik lányom 11 hónaposan már szaladt, ezért egy kicsit aggódom. Tudom, hogy "papíron" 10 és 18 hónapos koruk között kezdenek el járni a babák, de őszintén szólva én mér nem nagyon találkoztam olyan gyerekkel, aki 1 évesen még nem járt. Lányom egyébként 7 és fél hónaposan kezdett mászni, 8 hónaposan felült, rá egy hétre felállt. A bútorokba kapaszkodva, illetve a járássegítő játékával szépen halad, de kapaszkodás nélkül még nem áll meg scak néhány másodpercre. Aggódnom kellene, hogy kb. 1 hónapja semmit nem fejlődött a mozgása? Az édesapja egyébként szintén nem járt még 13 hónaposan sem, de ő koraszülött volt, kislányunk viszont a kiírt napon született.
2009. dec. 15. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Jajj ne aggódj! De, van olyan gyerek mostanában is, aki 1 évesen nem jár önállóan. Pl. az én lányom. 13 hónaposan állt fel és indult el kézenfogva, önállóan pedig 15,5 hónaposan! Mindegy gyerek fejlődése egyedi, ne aggódj!!!!!!
2009. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sok ismerősöm van akinek a gyereke nem járt még 1 évesen, pedig ők is felálltak 8 hós koruk körül. semmi vész, ő is összeszedi majd a bátorságát és elindul. semmiről nincs lemaradva!
2009. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát remélem is, hogy nincs baj! A mozgásával szerintem minden oké, mert amúgy nagyon aktív, én inkább attól félek, hogy az egyensúlyozásával lehet valami, hiszen önállóan (kapaszkodás nélkül) még csak néha, pár másodpercre áll meg.
2009. dec. 15. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Na, ebből lesz az önálló járás-lépegetés:)Egy percig se aggódj,ügyes a kislányod,pont így kell ezt csinálni!

A mozgása pedig igenis fejlődik,csak nem olyan látványos:ügyesedik,tapasztal,próbálgat,óvatosan halad a járás felé.

2009. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányom 15,5 hónapos, most kezdett el önállóan menni.
2009. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 13 hónapos és még ő se tud járni magától. Ugyan az a helyzet mint nálatok pár másodpercre megáll ,de ennyi. Szerintem ne aggódj,nincs lekésve semmiről.
2009. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam. :)))
2009. dec. 15. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!