Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás a 6 hónapos babám...

Ekcémás a 6 hónapos babám arca. A férjem száján pedig előjött egy herpesz 3 napja. Nagyon vigyáz nehogy hozzáérjen az ekcémához, de én tiszta ideg vagyok, hogy még azelőtt megfertőzte, hogy előjött volna a herpesz. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Valakinek volt hasonló? Mennyire gyakori és veszélyes az ekcéma herpeticum?

2014. márc. 16. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egész kiskoromban ekcémás voltam, a tesomnak minden második héten volt herpesze, soha soha nem volt még életemben herpeszem. Egy kis gyereknek nehéz megmondani, hogy ne puszild a kis tesódat, szóval puszilt ő amikor ért. Ne aggódj vigyázzatok amennyire tudtok, de ettől még sokkal fontosabb, hogy a férjeddel ne úgy bánj mint egy leplással, és a babádnak is szüksége van az apai szeretetre.
2014. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kezelem úgy, hisz imádom, meg a gyerekek is, csak nekem sose volt herpeszem, immunis vagyok rá, és így nem tudom mennyire fertőző stb., a picit meg féltem. Köszi a választ!
2014. márc. 16. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:

A herpesz aránylag gyorsan megszüntethető természetes növényi anyagokkal, ahogy az ekcéma is. Az ekcéma herpeticum e két virus együttes jelenléte és láz és kiterjedt hólyagos kiütések jellemzik. Ez az állapot az atopikus ekcémának a komplikációja ami életveszélyes fertőzéssé is válhat.

Bárkinél előfordulhat akinek ekcémája van, főleg amikor az ekcéma "fellángol", és bőr-bőr kontaktus alakul ki herpes genitalis-al vagy herpes labialis-al az arcon. A bőr védőréteg szerepe felbomlik és ezáltal az ekcéma a herpes vírussal fertőződhet. Kiterjedt gennyel teli hólyagok jelennek meg. A testhőmérséklet megemelkedik. A babád valószínűleg levertnek érzi magát. Általában vírus ellenes gyógyszereket adnak(Acyclovir). Orvosi kezelésre van szükség a biztonságos lefolyás érdekében, de természetes krémet is lehet használni mellette. A párod most ne érintkezzen a gyermekkel! Neki valószínűleg Herpses symplex-e van, arra is van természetes megoldás.

Viszont jó volna megbeszélni, milyen volt a 9 hónap alatt a táplálkozásod, mert szinte biztos, hogy a babád ekcémája onnan datálódik. Ha azt akarod, hogy végleg megoldódjon a probléma, nyugodtan felhívhatsz, 16 éve foglalkozom ilyen problémákkal, természetesen ingyen adok szaktanácsot, miután megbeszéltük, megtaláltuk a valódi okot. Írjál privátban telószámot, vagy megadom az enyémet. A baba és apuka gondját egyszerre kell megoldani!

2014. márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már tartom a tej-tojás-szója mentes diétát, de sajnos ettől "csak" az emésztési problémái oldódtak meg. Természetes krémmel kezeljük. De ha kilábalunk a betegség halmazból, akkor valószínűleg élek a szaktanácsadás lehetőségével. Előre is köszönöm.
2014. márc. 16. 22:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tapasztalatból tudok neked az ekczema herpeticumról írni. Ahogy a tanácsadó hölgy leírta, pontosan olyan, csak az életben, ha a saját gyerekeden látod, jóval durvább. Az én fiamnak a teljes testfelületére kiterjedt nagyjából 3 nap alatt, folyamatos orvosi ellenőrzés mellett. 11 napig volt 40fok körüli, lehúzhatatlan láza, amikor már javult, akkor mondta meg az orvosunk, hogy azt hitték, élve nem jön ki a gyerek a kórházból. Neki herpanginával kezdődött.

Nálunk senki nem volt herpeszes soha, az ekcémások, pontosabban az atópiások, betegsége a hasonló vírusokkal járó, nagyobb kiterjedésű bőrfelületet érintő "kiütések", pl. az egyik fajta szemölcsfertőzés is.

Amikor a gyerekemnek ez volt, én nem kaptam el tőle, mert nem vagyok hajlamos rá, pedig két hétig gyakorlatilag rajtam élt, rám hullottak a fertőző pörkök. Az egyik nővér a kórházban még úgy is herpeszes lett a gyerekemtől, hogy gumikesztyűben, maszkban járt be, és úgy törölgette le a gyerekemet. Egy másik pedig pusztán attól, hogy az ágyneműnket lecserélte. A doki viszont, aki kezelte, nem fertőződött meg, pedig nem kesztyűben vizsgálta, hanem alapos előtte-utána fertőtlenítős kézmosással.

Nyilván ne puszilgassa most a férjed a gyereket, és kezelje magát, de ha a gyereked hajlamos rá, akkor is kijöhet rajta herpeszes hólyag, ha senkinek nincs a családban.

Ja, és az ekcémásoknál nem feltétlenül az ajkon jelentkezik, lehetséges bárhol, ahol ekcémás foltja van, aztán terjed.

A diéta nekünk kb. 1,5 év után hozott látható eredményt úgy, hogy teljesen nulltoleranciás diétát tartunk, azaz olyat sem eszik, ami nyomokban tartalmazhatja az allergén anyagot.

2014. márc. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na egyre jobban parázok.... Bár herpanginás azt hiszem már volt.
2014. márc. 17. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!