Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

4 hónapos kisbabám, nagyon kaparja a fejét, miért viszkethet neki?

nem koszmós és babasampont használok, de ha tiszta vízzel mosom akkor is nagyon kaparja. főleg evés közben csinálja.

2007. okt. 13. 13:46  Privát üzenet  

A válaszok

Egy 4 hónapos babának még nem kell babasampon! Száríthatja a bőrét. Ugyanígy a tiszta víz is száríthatja az ő kis érzékeny bőrét.

Próbálj meg fürdetőkrémet (gyógyszertárit, amit a gyerekorvos ír fel) feloldani a vízben és azzal fürdesd! Az én babám is érzékenyen reagált a tiszta vízre, a fürdetőkrém nálunk bevált. (Bár nem egy kényelmes megoldás, mert nagyon nehéz feloldani)

Esetleg egy-két este fürdetés előtt kend át a buksiját babaolajjal, mintha koszmóra kezelnéd (nem baj, ha nem az, baja nem lesz tőle) és jól mosd le róla, majd a törülközővel jól itasd le. Ha az a baj, hogy ki van száradva a fejbőre, akkor ez segíteni fog. Ha mégsem, akkor sem csináltál bajt, de legalább kiderült, hogy nem ez volt a baj. Akkor szerintem fordulj orvoshoz!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2007. okt. 14. 11:25 Privát üzenet

Szia!

Szerintem ki lehet száradva neki. Az orvos írhat fel neki testápolót, de ha már úgyis ott vagy a gyerekorvosnál ő biztos okosabb lesz mint én.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2007. okt. 14. 20:09 Privát üzenet
Szerintem pont a sampon miatt vakarózik. A baba samponokban olyan anyagok vannak amelyek még nem ajánlottak ebben a korban és nincs is szükség rájuk. Az érzékenyebb babáknál már bizonyított, hogy kialakulhat bőrallergia a kereskedelemben kapható babaápolóktól.

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2007. okt. 28. 22:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nyújtogatja 9 hetes kisbabám a nyelvét, szopizás után, két etetés között. Stb. napszaktól függetlenül?
Kisbabám popsija és puncija nagyon piros a hozzátáplálásos kakik óta. Másnak is így van? Vagy nem ez okozza?
Miért kér enni ilyen "korán" 4 és fél hónapos kisbabám? Eszik olyan 150-180 gramm tápszert, játszik, elvan, nem sír kajálás után, nem jelzi, hogy éhes lenne.
Mit csináljak, hogy a 7 hetes kisbabám elaludjon a kiságyában? Eddig csak evett és aludt, nem kellett altatni. Most, hogy már nem alszik annyit ringatni kell, hogy elaludjon.
Van egy 8 hónapos kisbabám de már nem anyatejes 6 hónapos kora óta és most ugy érzem, mintha vissza jött volna a tejem keményebb lett a cicim ez lehetséges?
Ujszulott kisbabam alig alszik mit tudok tenni?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!