Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kisbabám, nagyon...

4 hónapos kisbabám, nagyon kaparja a fejét, miért viszkethet neki?

Figyelt kérdés
nem koszmós és babasampont használok, de ha tiszta vízzel mosom akkor is nagyon kaparja. főleg evés közben csinálja.
2007. okt. 13. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy 4 hónapos babának még nem kell babasampon! Száríthatja a bőrét. Ugyanígy a tiszta víz is száríthatja az ő kis érzékeny bőrét.

Próbálj meg fürdetőkrémet (gyógyszertárit, amit a gyerekorvos ír fel) feloldani a vízben és azzal fürdesd! Az én babám is érzékenyen reagált a tiszta vízre, a fürdetőkrém nálunk bevált. (Bár nem egy kényelmes megoldás, mert nagyon nehéz feloldani)

Esetleg egy-két este fürdetés előtt kend át a buksiját babaolajjal, mintha koszmóra kezelnéd (nem baj, ha nem az, baja nem lesz tőle) és jól mosd le róla, majd a törülközővel jól itasd le. Ha az a baj, hogy ki van száradva a fejbőre, akkor ez segíteni fog. Ha mégsem, akkor sem csináltál bajt, de legalább kiderült, hogy nem ez volt a baj. Akkor szerintem fordulj orvoshoz!

2007. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ki lehet száradva neki. Az orvos írhat fel neki testápolót, de ha már úgyis ott vagy a gyerekorvosnál ő biztos okosabb lesz mint én.

2007. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem pont a sampon miatt vakarózik. A baba samponokban olyan anyagok vannak amelyek még nem ajánlottak ebben a korban és nincs is szükség rájuk. Az érzékenyebb babáknál már bizonyított, hogy kialakulhat bőrallergia a kereskedelemben kapható babaápolóktól.
2007. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!