Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 3 hónapos,1 hónapja...

Babám 3 hónapos,1 hónapja cumizik, leszoktathatom még róla valahogy? Vagy legalább hogy alváshoz használja csak?

Figyelt kérdés
szórakoztatom, szeretgetem akkor sokáig nem kéri de egy ídő után amikor még az alvásig van valamennyi idő akkor keresi már a cumit, és amig nem kapja meg csak nyüszög, mivel tudnám helyettesiteni? Amúgy igény szerint szopik, de náthás volt, meg jön a foga, és egész nap nyügös volt, úgyérzem nagyon cumis lett, pedig nem is akartam adni neki sokáig...
2009. dec. 16. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy amikor nyüszög a cumiért, aludni szeretne és azért kéri? Próbáld meg, hogy ha cumit kér, mehet is aludni. Ne várd ki az "alvásidőt". Így megtanulja, hogy cumi=alvás.

Én sem akartam, hogy cumizzon a fiam. De 5 naposan az orvos utasítására adtam neki, hogy megnyugodjon. Pár hétig nap közben is kapta, ha nagyon nyűgös volt, de utána már csak alváshoz, babakocsiban és az autós ülésben kapja meg. Nem is kéri máskor - vagy én nem értem a jelzését :).

2009. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra kell figyelni, hogy amikor kifejezetten jó kedvű, és semmi baja, akkor ne legyen a szájában cumi. Ha meg nyűgös, vagy aludna, akkor nyugodtan megkaphatja, hiszen épp azért van a cumi...

Akkor kell majd résen lenni, amikor egyedül is be tudja már tenni magának (úgy fél év és 8-9 hónap között valamikor), hogy kizárólag alváshoz kapja meg. (A babakocsi egy "veszélyforrás", mert ott nekünk is "ki volt kötve", hogy el ne vesszen, és sokszor unalomból bekapta, pedig nem volt álmos. Na akkor leszereltem.)

Most két éves, épp ma jött reggel oda, hogy "Mama, segíts eltenni a cumpit!", és akkor odaadta, hogy tegyem fel a polcra, ahol nem ér el...

Remélem, hogy magától fogja "letenni", ha majd megérett rá a helzet.

2009. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja egyébként ha most elveszed tőle teljesen, akkor valószínűleg nagyobb frusztráció nélkül megússzátok, csak kérdés, hogy mi lesz helyette.

Kisebbem most 3,5 hónapos, nem fogadja el a cumit kezdettől fogva, így vagy cicivel, vagy ringatással alszik el, magától még csak nagyon ritkán, viszont gyakran szopizza az öklét, vagy az ujját, ha megtalálja, én ennek nem annyira örülök...

második

2009. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

arra törekedj, hogy tényleg csak akkor kapja, ha nagyon igényli és ha már más nem használ: Evés, ivás, szórakoztatás, babusgatás. Az én lányom 2,5 éves és kb 1 hónapja magától elhagyta a cumit. De soha nem volt egész nap a szájában csak alváshoz kérte. Most olyan megkönnyebbülés, hogy magától leszokott, mert nem szerettem volna elvenni tőle. De így utólag legalább azt mondhatom, hogy nem bántam meg, hogy annakidején cumit adtam neki. A fogai is nagyon szépek. Szóval nyugodt szívvel adok majd cumit az öcsinek is, ha igényelni fogja.

37 hetes km.

2009. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!