Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik otthon vagytok...

Anyukák, akik otthon vagytok a kicsivel, ti hogyan élitek meg az anyaságban a sikereket?

Figyelt kérdés

Olyan nehéz.. az ember napi 24 órában pelenkázik, játszik, etet, szeret, vigasztal, nevettet stb stb. néha jó lenne érezni, hogy ügyes és sikeres anyuka vagyok, de mi a fokmérő?

Az, ha jól hízik a gyerekem? nem, mert akinek rosszabbul hízik az sem rossz anya!

Az, ha jól fejlődik a gyerekem? nem, mert különbözően fejlődnek. Van akivel foglalkozhatunk egész álló nap, akkor sem fejlődik jobban és van akivel semmit sem foglalkoznak és mégis mindenben előbbre van.

Az, ha nem sír, boldog a gyerekem? Vannak sírósabb, érzékenyebb, nyűgösebb babák és vannak mosolygós, vidám babák. Tehát ez sem "fokmérő".

Akkor mi? Nekem senki nem értékeli, amit csinálok. A férjem és a környezet szerint ez a dolgom, és ez így is van bizonyos értelemben. De a munkahelyemen, iskolában mindig volt fokmérő, dicséret, ami sokszor továbblendített a nehézségeken.

Miben éljem az anyaság sikereit? Nekem is könnyebb lenne, ha érezném, hogy el van ismerve a "munkám" a mindennapi türelem, odaadás, sok szeretet. Te hogy vagy vele?


2014. márc. 21. 12:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
minden nap egy újabb csoda vele-mindig csinál valami mást-újat.próbáld elfoglalni megad te is,járj tornázni vele,zenebölcsibe,piacra,,akárhova,hogy ne legyen egyhangú.most már jó idő van-élvezd?
2014. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a fiam a sikerem fokmérője. 21 hónapos nagyfiú, aki láthatóan boldog, kiegyensúlyozott, egészséges és aki imád engem. Ennél nagyobb elismerés számomra nem kell, senki dicséretére nem vágyom, csak a fiaméra, ő pedig minden nap viszonozza azt a sok türelmet, odaadást, szeretetet.
2014. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szerintem apró dolgoknak kell örülni..vagy inkább úgy mondanám, hogy minden "rosszban" van valami jó! :)


Pl megfőzöl..épp rohadtul nem volt kedved.A hátad közepére nem kívántad az egészet.De mikor eteted a picivel, és nem tudod elég gyorsan kanalazni a szájába, mert annyira ízlik neki.Na ez egy kis öröm, pedig előtte szívás volt. :)


vagy..


Nekem 3 éves lányom van, és egy 1 éves fiam.Lányom most kezd öltözködni tanulni.Minden újabb megtanult ruhafelvételnek nagyon örülök, mert végre legalább rá nem nekem kell felrángatnom!!! :D

Fiam meg egy igazi kiskrapek..széles vigyorral szedi szét a lakást cafatokra, de mind ezt olyan boldogan, és csintalanul hogy imádom.


De a legjobb visszaigazolás a lányom szájából szokott jönni: Szeretlek anya!!! formájában.A fiam meg csak ölelget, és jön pusziszkodni..meg messziről is cuppog! :D


Férjem az más tészta..én se csókolgatom körbe azért mert hajlandó eljárni dolgozni, és én se vagyok szétajnározva mert elintézem az itthoni dolgokat.Ez így jó nekünk! :)

2014. márc. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, én örülök, hogy meg tudod élni ezt sikerként! De én pont ezt nem tudom megélni, hiszen okés, hogy én látom el őt és rajtam múlik az élete. De ha beteg lesz véletlenül vagy valamiben lemarad, én rossz anya lennék? Mivel ez nem adódik egymásból és nem logikus nekem, ezért nem tudom úgy megélni, mint te. :/
2014. márc. 21. 12:26
 5/20 anonim ***** válasza:
Jól írtad a fokmérőket kérdező, csak nem látványos a minennapokban hanem csak idővel, amikor magától elkezd enni, öltözködni, beszélni, észre se venni pl. mennyit nőnek hiszen minden órában velük vagyunk de egyszer csak arra ébredsz hogy vége a 3 évnek és visszagondolva látod majd a sikert, én legalábbis így éltem meg. És a legnagyobb siker amit elkönyvelhetek, mert emellett az érzés mellett a többi eltörpül.
2014. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

2. válaszadónak szántam az előzőt :)


Nekem 5 hónapos a kislányom :) én is nagyon várom a szeretlek anyát, de addig még jó sok minden nem így lesz

2014. márc. 21. 12:28
 7/20 A kérdező kommentje:
5-ös igen, néha azt érzem, hogy de jó lenne, ah már 3 éves lenne.. de közben meg mégsem, hiszen nem túlélni szeretném, hanem megélni, ahhoz pedig kellene, hogy a mindennapokban boldogabb legyek és úgy érzem, ehhez a sikerérzés hiányzik, hiszen túllendíthetne a nehézségeken. Szeretném jól felfogni, jól megélni, hiszen a gyermekemnek is ez lenne a jó.
2014. márc. 21. 12:30
 8/20 anonim ***** válasza:

Engem mindenért kárpótol, amikr azt mondja : " szeretlek anya", vagy "boldog vagyok". Ez a legnagyobb siker. Múltkor csak pislogtam amikor ezt mondta.

Vagy ha azt mondják rá, hogy milyen jólnevelt (itthon szlokszor nem az :-) ) és hogy milye aranyos, mert semmi gond nincs vele.

Szoktam örülni annak is, mikor az ebédet majszolja és közben azt mondja "nagyon sziom".

2 éves amúgy. Szóval az eddigi szülői munkánkkal ha nem is teljes mértékben, de elégedett vagyok.

2014. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Jajj...hát 5 hónaposan még nagyon picike! :)

Én azt szoktam mondani, hogy 0-6 hónapig, összeszokás van..fáradság..nem találom a helyem..miért sír a gyerek..bizonytalanság..szóval minden ami érzés most benned van..

Aztán baammmm...jön a 6-12 hóig időszak!!!Egyszerűen imádom..ilyenkor még olyan kis édesek, elkezdenek mozgásfejlődni, kezd látszani a kis értelem a szemükben..még nem követelőzősek..stb.Szerintem ilyenkor nagyon sok anyuka fel tud töltődni..

Aztán meg jön a Rock and Roll..mert azért 1 éves kor után már egyre furfangosabbak és bizony sok galibát tudnak csinálni! :)


Ilyen pici baba mellett még ne is igazán várjál sikerélmény..ez ilyen korban még bizony kemény meló...

Majd idővel megszépül minden és te is jobban fogod érezni magad ne aggódj!


3-as (asszem)

2014. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Pont ma mondta a gyerekorvos, hogy nagyon jól végzem a dolgom, a kisfiam egy éves, kiegyensúlyozott, boldog, egészséges, okos kísfiú. Nagyon kellett ez az elismerés, bár a férjem is mindig biztat. Szerintem az olyan, mint a házimunka:

ha nem csinálod/nem jól csinálod, mindenki rögtön észreveszi, de ha igazán jól csinálod, az senkinek nem tűnik fel.

2014. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!