Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekorvosra vagy a védőnőr...

A gyerekorvosra vagy a védőnőre hallgassak? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
3.5 hónapos a kislányom, tápszeres baba. A védőnő azt mondta, hogy két etetés között (kb. 4 óránként eszik) kínálgatni kell teával/vízzel (egy nap kb 100 ml-t adjak neki). A gyerekorvos azt mondta, hogy nem szabad itatgatni, mert akkor az az evés rovására fog menni. Nem egy nagy evő egyébként.
2014. márc. 22. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

A kínálgatás nem azt jelenti, hogy erőszakkal ledöntöd a torkán a vizet. Ha elfogadja és iszik, akkor igyon, de ha nem kell neki, úgyis eltolja magától.

Nekem mind a két fiam tápszeres volt, kb. két hónapos korukig nem kellett nekik se tea, se víz. A kicsinél most állt be az evési rendszer 3 órára, és bizony van, amikor csak szomjas. Nem iszik sokat, kb. 10 ml-t, de egyáltalán nem megy az evés rovására.

Ha szomjas a baba, igyon. Ez csak víz, nem főétel előtti édesség.

2014. márc. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem sem kell külön kínálgatni,igaz az enyém anyatejes volt, de hozzátáplálásig csak azt kapta. Nekem a gyerekorvos mondta hogy elég. Esetleg nyáron a nagy melegben kell még folyadék. (én még akkor is inkább szoptattam)
2014. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jön a jó idő én is azt mondom kell a folyadék, nem tudom tápszeres babáknál, hogy működik nekem tejes babám van napi 20-50ml vizet szokott inni, ettől jobban megy a kakilás is. Szerintem a folyadék miatt nem fog kevesebbet enni, én a vízet javasolnám mert azzal kizárt, hogy jól lakjon, ki pisili és ennyi, baja nem lesz az tuti. Ha már hozzá táplálod akkor meg főleg javaslom a itatást mert pl. alma okozhat székrekedést. Legyen 50ml viz és akkor kicsit mind a kettőre hallgatsz. :D
2014. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én csak vizet adnék és adtam is neki, bár már csak azután, hogy elkezdtük a hozzátáplálást (4 hónaposan), és pépet, szilárd kaját evett. Addig én úgy tudom, hogy csak nagy melegben kell itatgatni...ez még azért nem az. Előtte is próbáltam néha, de nem kért, teával meg nem akartam tömni.

Szóval ha egyébként sem jó evő, én biztos nem adnék nagyon neki semmit, teát semmiképp. Vízzel megkínálhatod, ha kér iszik, ha nem nem...szerintem csak tápszer mellett nem nagyon fog csúszni neki a vizecske egyébként :)

A 100 ml meg egyébként szerintem elég sok, az én lányom még a hozzátáplálás mellett se nagyon ivott meg ennyit, pedig minden étkezésnél kínáltam és ivott is, igényelte. De ekkortájt még olyan sok folyadékot isznak tápszer formájában, hogy a kellő folyadék mennyiség megvan...


Én ebben az esetben az orvosra hallgatnék..egyébként is jobban adok a véleményükre...

2014. márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodt lehetsz, hogy nem fog az etetés rovására menni. A víz egyébként is 10 p alatt átmegy a szervezeten. Nekem a védőnő azt mondta, hogy csak az anyatejes babáknál nem szokta kiemelni külön az itatást, mert az anyatej először hígabb, vizesebb, ami szomjoltó, de a tápszer sűrű. Olyan, mintha " pörköltöt" enne gyerek. Még jó, hogy szomjas lesz utána. Nagy melegekben szükség is lesz külön itatásra. Mielőtt eteted ne adj neki vizet, akkor biztosan fog enni.
2014. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Én is úgy tudom,h tápszeres babának kell egy kis plusz folyadék,akkor is,ha nincs meleg!
2014. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kínáld meg, de ha nem kell neki, ne erőltesd. A tápszeres babát sem kell mindenáron itatni, ez tévedés. A fiam tápszeres volt és gyakorlatilag addig, amíg el nem kezdett normális ételeket enni (tehát azt amit mi, 11 hónaposan) alig ivott. Mondtam az orvosnak és a védőnőnek is, ők pedig mondták, hogy ez teljesen természetes, a tápszer is folyadék, nem kell ezen aggódni.
2014. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tápszeres babát lehet külön vízzel is itatni két étkezés között. A tápszerre igenis szomjas lehet a baba. nekem az orvos és a védőnő is ezt mondta. Én is meglepődtem, de amikor sírt a baba és keveset evett a tápszerből megkínáltam vízzel, amit szívesen elfogadott. Szerintem nyugodtan adj neki vizet.
2014. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is tápszeres volt napi 30-50 ml vizet mindig megivott az evések között, kínálni kell ha szomjas iszik, ha nem úgyse fog nyugi!!Főleg nyáron kell akkor mindig szomjas volt. A tápszer más mint az anyatej bár nyáron még az anyatejes babák is ihatnak vizet.
2014. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 27. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!