Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, hogy sok folyadékot...

Nem baj, hogy sok folyadékot iszik a 15 hósom?

Figyelt kérdés

Utalhat ez valamilyen problémára?

A ti ilyen korú gyermeketek mennyit iszik egy nap?


2014. márc. 22. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi az a sok?


Az én lányom ennyi idősen - és azóta is, 2 éves most - tejitallal együtt kb 1 litert ivott meg naponta. Ebből 5-6 dl kb nagyon minimálisan ízesített "tea".


De pl keresztfiam naponta több, mint 2 litert ivott/iszik. Én ezt túlzásnak tartom. Egyrészt mert állítólag a túl sok folyadék sem jó, mert ki mossa a szervezetből az ásványi sókat. Ráadásul az anyukája meg panaszkodott, hogy nem eszik rendesen, na vajon miért...

2014. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi az a sok? Miből issza vízből, gyümölcslé, tej, tea stb.? Sokat mozognak, meleg is van így nem gondolom, hogy baj lenne. Cukor betegségre szokott utalni, de az vízből iszák és 6-10 L mennyiségben, szédülés stb. is társul hozzá. Gyümölcs levektől csak szomjasabb lesz persze hogy sokat iszik. A sok tej elvileg nem egészséges. Ha vízből issza akkor semmi, de semmi problémája nincsen!!! Örülj, hogy sokat iszik más gyereknek úgy kell könyörögni minden kortyért.
2014. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Napi 1-1,5 litert iszik meg.Ebből 1 liter biztos hogy víz,a többi egy kis gyerektea,de az is simán,nem cukrozva.Sajnos már nálunk is az a gond,hogy nem is eszik már mellette,mert eltelíti a sok víz.

És nem tudom mit tegyek.Ha eszik is,akkor úgy hogy egy falat kaja,és utána sok-sok víz,aminek az a vége hogy pár falat után,nem kér enni,mert eltelítődik. :(

2014. márc. 22. 19:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Amennyit a kislányod iszik, az pont jó mennyiség. Egy kisgyereknek ennyit minimum meg kell innia egy nap.
2014. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én fiam idősebb volt 1 évvel mikro ilyen gondunk volt, embertelen soakt ivott. Én kértem a dokit, hogy küldje el laborba, mert a cukrobetegségnek lehet ez tünete, de nálunk nem volt ilyen gond szerencsére mint kiderült. Nem lehet, hogy túl száraz a levegő a szobában, nálunk valszeg ez volt a gond.
2014. márc. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez nem sok amennyit iszik. Próbáld rávenni, hogy evés után igyon vagy ha megette (ezt az 5 falatott) akkor ihat vizet. Egy ideig "jóllehet lakni" vízzel, de ha valóban éhes lenne akkor enne. Most erre van szüksége a kis szervezetének. Persze enni is kell, de ne aggódj ezen ennyit. Nem sok az a vízmennyiség amit megiszik. Próbáld ki, hogy csak vizet iszol korlátlan mennyiségben, jól fogsz-e lakni vele. NEM.
2014. márc. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!