Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pici mennyi idős korától...

A pici mennyi idős korától használtok fogkrémet fogmosáshoz? Melyik fajtát?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:

1 éves korától, akkor volt 2 foga. :)

Nenedent-et vettem neki.

2014. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi az első fogacska kibújásától kezdve mossuk neki Nenedent fluoridmentes fogkrémmel. Olyan babáknak ajánlják, akik még nem tudják kiköpni a fogkrémet.
2014. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1 éves korától használunk fogkrémet, Nenedentet.
2014. márc. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok. Az lemaradt, hogy 6 hónaposan jelent meg az első fogacska, tehát akkortól mossuk.
2014. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az első fogacskáktól kezdve tanulófogkefét használtunk, azt nem baj, ha rágcsálta, direkt azért van :)

abból is a 3-dbosat vettem, az első lamellás, a második gumisörtés és a harmadik a sörtés fogkefe. (1000 Ft egy csomag a rossmann sajátmárkás)

kb 1 éves volt, amikor már kapott gyerekfogkefét, eleinte csak bevizeztem neki, és 10 foga volt már, amikor már fogkrémet is raktam rá ez kb 15 hónaposan volt.

mi a gabi tejfogkrémet használjuk.

persze, eleinte csak leette a fogkrémet, de már 21 hónapos és szépen sikálja is magának! :)

2014. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12 hónapos korától és Logodentet (epres) használunk (Bio és fluoridmentes).
2014. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1,5 éves korától Elmexet. Egyébként a fogorvos azt mondta, hogy elég 2 éves kortól a fogkrém, addig a fogkefe rágcsálása bőven elég (min. napi kettő).
2014. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók már mindent leírtak. Még annyit tennék hozzá, hogy nem mindegy mit eszik a baba. Ha cukrot valamilyen formában már adsz neki, akkor azért ajánlott a fogmosás. Sok olyat olvastam itt, hogy péksüteményt és hasonlókat adnak már egy éves babáknak, ekkor szerintem már igen ajánlott lenne a formosás.
2014. márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 15 hónapos és tejpépet szokott vacsizni meg egy hónapban kétszer kap túró rudit, ezekben van cukor. Amúgy sem inni nem iszik cukrosat sem péksüteményeket nem kap és a gyümölcsös joghurtot és krémtúrót is én keverem neki cukor nélkül. Már használunk fogkefét egy ideje csak a fogkrémben nem voltam biztos, hogy mikortól lehet de akkor kipróbáljuk a Nenedent-et. Zöld kezek mentek :-)
2014. márc. 25. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:
10 hónapos korától Gabi tejfogkrémet használunk. 7 foga volt ekkor.
2014. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!