Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még rajtam kívül más is,...

Van még rajtam kívül más is, akinek "nem jött be a babázós korszak"?

Figyelt kérdés

Néha még magam előtt is szégyellem magam, milyen nehezen bírom. Sokszor sík ideg vagyok, hol ettől- hol attól (rendetlenség, hiszti, bezártság érzet...stb.)

Félre ne értsetek, nagyon szeretem a lányom /1 éves/, meghalnék érte, de annyira elvette a mindennapi rutin a kedvem az egésztől. Ha megkérdezik néha, mikor jön a következő gyerek, még a hideg is kiráz...alig várom, hogy mehessek vissza dolgozni, emberek közé.....


2014. márc. 25. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes lenne szaksegítséget kérned, hogy kiderüljön, ez nem szülés utáni depresszió-e. Jobba z óvatosság.

Meg rendszeres kikapcsolódás sem ártana, magnéziumpótlással az idegesség ellen. Egy kiegyensúlyozott anya jobb, mint egy hektikusan kiakadó, "síkideg" anya.


És nem, senkinek nem kötelező szeretni az otthonlevést vagy akarnia még egy gyereket szülni.

2014. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De miért nem mész a babáddal emberek közé?
2014. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem rossz indulatból kérdem, de mennyire akartad ezt a babát? Vagy csak a párod beszélt rá? Nekem ilyen eszembe se jutott, mert magamra kevésbé koncentráltam, mindegy figyelmem és gondolatom a baba volt, hogy neki mi a jó, ő mit érez... de ha már 1 éves, mért nem mászkáltok, akár játszótér, séta, ez már nem annyira otthon maradós időszak :)
2014. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Jaj, ne akard már neki bebeszélni, hogy depressziója van!

Nekem sem jött be a babázás! Utáltam otthon lenni, utáltam gyerekes programokra járni, nap mint nap.És utáltam, hogy körülöttem is csak a sz.rospelenka volt a téma!

A köv.gyerek kérdéstől én is falra mászok!

Én visszamentem dolgozni. Nehezebb beosztani az időt, de nem vagyok idegbeteg a bezártságtól és végre értelmes dolgokkal is foglalkozom! És ez a köv.gyereknél sem lesz másként! Az első gyermekem megtanított rá, hogy ne akarjak otthon maradni, mert nem bírom!

2014. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát,hogy bejött-e vagy nem,azt nem tudom,de igazából én is olyan szarul éreztem magam olykor.Az valami felemelő volt mikor bölcsis lett,emlékszem reggel elvittem,sütött a nap,én meg mentem a munkahelyemre,maxra kapcsolva a zenét a kocsiban,és nagyon jó érzés volt :D Félreértés ne essék,imádom a gyerekem,és mostanság egyre jobban hiányzik a babázás,illetve az,hogy milyen jó is volt,de ugyanakkor megőrültem,hogy csak ezt kell csinálnom.Nyilván könnyebb annak akinek van segítsége,és néha kiszabadul a 4 fal közül,nekem nem volt.
2014. márc. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Én is így voltam vele, pedig imádom a fiam, de már majd megőrültem itthon. Normális felnőtt emberi kontaktra vágytam, hogy hasznos legyek és ne csak itthon üljek. 20 hósan ment bölcsibe, utána én még majdnem fél évig itthon voltam, de az szupre fél év volt, jöttem mentem, barátnőztem, tanultam, felnőtekkel voltam.
2014. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem jott be a babazos korszak. Most a masodik lanyom 9 honapos de minden egyes nap utan azt gondolom hogy halas vagyok hogy ezen a mai napon is tul vagyunk es reggel mar egy nappal idosebb lesz. Elso lanyomnal egy eves kora utan kezdtem azt erezni hogy elvezem es hogy akar meg is allhatna az ido. Jobban elvagyok nagyobb gyerekkel. Ennyi
2014. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó tudni, hogy vannak hasonló érzésű emberek is rajtam kívül. Tényleg csak annyiról van szó, hogy néha nem elégít ki az itthonlevésben az állandó kupi elpakolása, pisis-kakis pelusok, ugyanazon játékok mutogatása...szóval a napi rutin, elég monoton.

Most már ha a jó idő végleg eljön, többet fogunk kimozdulni.

Bölcsi még messze van.

Egyébként tervezett gyerek, akartuk, vártuk nagyon.Mi/ jobban mondva én viselem nehezen ennek a súlyát nehezebben.Belátom én is ilyen típus vagyok. Ez van. :)

2014. márc. 26. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!