Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul csinálom, ha a háromhe...

Rosszul csinálom, ha a háromhetes gyerekemet nem fürdetem minden nap?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, hogy peluscserénél minden alkalommal a kagylónál szappanos vízzel lemossuk, szemét-orrát rendszeresen tisztítjuk, a hónalját pedig az orvos utasítására minden este szeszes vattával kitöröljük.

2014. márc. 25. 16:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
de miert nem furdeted minden nap?
2014. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Mert szerintem - lehet, hogy csak összeesküvés-elmélet, de lehet benne valami - hogy azért kell feszt annyi mindennel kenjük magunkat (hidratálókrém, -szappan, -tusfürdő), mert eltúlozzuk a tisztálkodást, és nem hagyjuk, hogy a bőrünk saját maga termelje meg a természetes anyagokat, amelyek megvédik a kiszáradástól. Ugyanaz, mint a fülvájás esete: mindenki azért pucolja fülvájóval a sárt a füléből, mert azt hiszi, hogy így kell, holott pont azzal rontotta el, hogy elkezdte.
2014. márc. 25. 17:02
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
szeszes vattával a finom kis bőrét? inkább ne!
2014. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem fontos az esti fürdetés, nagyjából ugyanabban az időpontban. Ez megalapozza az esti rutin kialakulását és idővel így könnyebben kialakul az éjszaka átalvása.


Egyébként meg a fejét kifelejtetted. Nagyon könnyen koszmósodik a fejük, ha nincs minden nap megmosva és kicsit megdörgölve a fejbőrük. A nagyobbik fiammal 7 hetes korában egy hétig kórházba kerültünk, branül volt a fejében, ami le is volt ragasztva, emiatt 1 hétig nem mostam neki hajat, utána hetekig szenvedtem vele mire eltüntettem a fejéről a koszmót.

2014. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%
Én sem fürdettem minden nap a 2 gyerekemet, semmi bajuk.a mindennapi hajmosás is túlzás.
2014. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%
szia.en az elso vagyok.a kisfiamat en patikas mosdato kremmel furdettem.nem babatusfurdovel.en sem furdettem a fiamat babatusfurdovel amig kicsi volt.most 2 eves mostmar picit teszek a tusfurdobol a vizebe.de furodnie kell minden nap.egyreszt o is elvezi mar a pancsolast masreszt meg igy higienikus.
2014. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
Hat en mindennap furdettem a gyerekemet es magam is megfurodtem, neha ketszer is, ha olyan volt az ido. Anyosom pl hetente furdik, neki igy jo. Szeszes vatta nem tudom minek egy csecsemo honaljanak es a szappanos vizet se ertem....
2014. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
62%
4-es vagyok. Akkor miért nem fürdeted sima vízben, vagy valami tök természetes alapanyagú izével esetleg. Kenegetni meg ezen felül nem kell, én se kenegettem a bőrét egyik gyerekemnek se, még a feneküket is csak elvétve, ha valamiért kicsit pirosabb volt.
2014. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell minden nap furdetni, eleg ha 2-3 naponta teszed. Egy tv musorban lattam, hogy a boron van egy zsirreteg ami megved a fertozesektol. Nem jo azt mindig minden kenceficevel lemosni. Ezt egy gyermekgyogyasz mondta. Amugy sem piszkolja ossze magat az agyban. En sem mosom minden nap.


3 hos baba anyukaja.

2014. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Igen, Kilences, én is valahogy így gondolom... Nem kell a velük született természetes dolgokat már kicsi korukban kiírtani. A tiszta vizes megoldás is valamilyen szinten érthető, lehet, hogy az lesz az arany középút, hogy 2-3 naponta, tiszta vízzel. Amúgy meg sztem az esti programot nem csak a fürdéssel lehet kialakítani. A koszmó ügye meg... nézz csak egy kicsit utána, miért alakul ki koszmó.

(Mondjuk, a szeszes vattát én is túlzásnak tartom... )

2014. márc. 25. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!