Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg szépen...

Hogyan tanítsam meg szépen enni? 17 hós manóm már egyedül szeretne enni, de mindig szétdobálja az ennivalót, meg szétkeni az asztalon. Ha nem engedem, nem eszik tovább. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre mindig csak nagyon keveset adj neki a tányérkába.
2009. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sok türelem részedről, a pici részéről sok gyakorlás, ezen kívül igazán nincs más. Persze ne hagyd, hogy malackodjon, de engedd, hogy ügyeskedjen. Víz és mosópor van, ha kell kimosod a leevett ruhát.:))
2009. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szépen enni, majd a látott példa alapján.

Előző h.sz. + tegyél alá lemosható anyagot.

Mondd meg, az étel nem játék. Majd kb. 1 év múlva megérti, de nem baj, akkor is mondd.

Az jó, ha önállóan hagyod. kicsit többet kell takarítani, de szerintem megéri a pluszmunka

2009. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is detto ez van.Nekem morzsolja pl. a kenyeret,és minél jobban látja hogy idegesít,annál jobban csinálja.Nagyon rafkósak tudnak lenni.

Én is kis falatokat teszek elé,katonának hívom,pl kis vajaskenyér,párizsival,és egy pár kockát teszek a tálkájába.

Hamm bekapjuk a katonát,mondom,és közben én is eszem.De persze nem megy mindig ilyen simán.

Tényleg a türelem a legfontosabb,elég fárasztó,de én is reménykedem.

2009. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!