Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hisztire van megoldás?

Hisztire van megoldás?

Figyelt kérdés
17 hónapos kisfiam iszonyú hisztis! Konkrétan mióta hisztizni tud hisztizik. Egyébként, nagyon okos, értelmes örökmozgó kissrác ,aki nagyon rossz is, mindig azt keresi mit lehet szétpakolni, szétszaggatni, eltörni, hova lehet bemászni. De a hiszti nálunk már szinte teljesen természetes viselkedés. Minden apróságért képes hisztizni,m ami abból áll hogy ordít, aztán földhöz vágja magát, van, hogy fejelgeti a földet (csupa kék-zöld folt a feje állandóan) , van hogy lefekszik ordít, csapkod kézzel lábbal, forog, még megközelíteni is életveszélyes. Ezt bárhol képes megjátszani, és legalább nap 10szer van ez a földhöz vágós hiszti, megszámlálhatatlanul a sima ordítás. Szerintem már mindent megért, de hiába magyarázom neki, hogy pl a késsel nem játszhat, ordít tovább és vergődik. Most már ott tartok ,hogy ha hiszti van, úgy teszek mintha észre se venném ,egy ideig hatásos volt, mert ha észre vette, hogy nem figyeli senki abba hagyta, de most már ez se hatja meg. Ha hülyeség miatt van hiszti utána bőgve mászna az ölembe, de nem veszem fel, mert ha elkezdem vigasztalni, puszilgatni, azzal csak abban erősítem, hogy jót csinált. Próbálom sarokba ültetni mostanában, hogy ott tombolja ki magát, de ezt még nem fogja fel, ehhez kicsi még. Van még valaki hasonló helyzetben? Van valami jó tanácsotok?
2014. márc. 27. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni:

[link]


Mert hogy többféle hiszti van ám, és a distressz hiszti esetében pontosan azzal teszel jót, ha megvigasztalod. De ezt csak te tudod eldönteni, hogy erről van-e szó. Itt nagyon jól le vannak írva a különbségek, és hogy mi a "helyes" megoldás. De persze a tutit, mindenkinek magának kell kitapasztalnia.

Ha nem erről van szó, akkor én sem szoktam foglalkozni vele, teszem a dolgom, nyilván szemmel tartom, de ha látja, hogy nincs közönség, abbahagyja. Amit csillapodik, próbálom elterelni a figyelmét, bevonni valamilyen tevékenységbe pl...

2014. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első hsz írta, a figyelemelterelés és a még nagyobb, még több odafigyelés. Az én nagyfiam is 17 hónapos (az öccse 5 hónapos - a nagy örökmozgó, eleven, okos, rafkós - gondolhatod a mi napjaink sem könnyűek). Megpróbálom humorral elütni a hisztiét, általában beválik. Fogócskázunk, birkózunk, csiklandozom.... ilyesmiket ezzel a figyelme is el van terelve, csak rá van koncentrálva. Tényleg rengeteg féle hiszti van, én ezeken már nem akadok fenn - minden nap a túlélésre hajtok, mert csak a csillárra nem mászik még fel, állandóan leesik, elesik ő is kék-zöld.

Sokszor elmondok egy imát, hogy Édes Istenem köszönöm hogy adtál nekem két szép egészséges gyermeket, de most már erőt is adj hozzájuk!

Kitartás! Mindjárt nagykorú lesz!

2014. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!