Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben megoldás lehet...

Ilyen esetben megoldás lehet a külön szobában alvás?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a fiam, egy szobában alszunk, de külön ágyban. Így volt nekünk megnyugtató, nem volt probléma eddig. Pár hete azonban éjjelente óránként nyöszörög, panaszkodik, amire felébredek, aztán nagyon nehezen alszok vissza, amúgy is éberen alszok. 10-ből 9 esetben azonban mire felkelek hozzá, már vissza is alszik. A maradék egy esetben pedig enni kel fel. Pár napja másik szobába költöztünk a férjemmel, azóta az éjszakát végigalusszuk leszámítva az egy etetést. De lelkiismeretfurdalásom van, hogy mi van, ha éjjel felébred a fiam, és nem halljuk meg a panaszkodását és álomba sírja magát, bár ha sír, azt biztos meghalljuk, mert nagyon hangos, de lehet, hogy van olyan, hogy halkabban sírdogál, és egyedül van a sötét szobában az ágyában. Egy ágyban aludni nem tudunk vele, minden moccanásunkra azonnal felébred, így senkinek sem volt pihentető, amikor próbáltuk.
2014. márc. 7. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Ne legyen lelkifurdalásod. NEM kell felkelni a babához akkor sem, ha nyöszörög, vagy egy kicsit sírdogál. Nem lesz ebből semmi baja.
2014. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lcs ***** válasza:
neki is egészségesebb külön szobában, hidd el. ne legyen lelkiismeret furdalásod egy percig sem! :) tegyetek neki éjjeli fényt, az pont elég arra, hogy ne legyen vak sötét. sokszor csak álmukban nyöszörögnek :) illetve akkor aludjatok nyitott ajtó mellett, akkor tuti, hogy meghallod, ha már igaziból sírna. meg kell szokni, hogy ne minden nyekkenésre reagálj, de persze ez ösztönből megy, nem éppen szabályozható, csak azt kell megállni, hogy ne menj át minden neszre :) (én is ilyen vagyok, hogy egyszerűen felébredek minden nyekkenésre, de nem megyek át, csak ha hallom, hogy már tényleg felébredt).
2014. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ugyanez volt. Mióta külön alszik, már nem ébred, nem nyöszörög (első este éberen ügyeltem :D). Azt hittem, meg fogja viselni az elválás, de simán aludt, mint ha mi sem történt volna. Kifejezetten utálta az éjjeli fényt, fura egy gyerek :D Amikor égett a fény, fel-felébredt, mióta teljes sötétben alszik, néha 5-6 órát is alszik egy huzamban, pedig még nincs 4 hónapos. Hidd el, neki is jobb és nektek is, ha rendesen tudtok pihenni.
2014. márc. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod!

A baba jól alszik, ti is tudtok pihenni, mindenkinek jó, akkor hol a baj? Ha gondja lenne a kicsinek, azt hangos sírással jelezné, nem pedig nyöszörgéssel. Ők is álmodnak, álmukban feldolgozzák az őket ért ingereket, ezért vannak a számunkra bajra utaló hangok.

Ha nem tudsz megnyugodni, vegyetek egy bébiőrt, és akkor biztos mindent hallani fogsz.

2014. márc. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nyöszörgéstől,sirdogálástól semmi baja nem lesz.Ha meg ordít,arra tuti felébredtek.De egyébként én lányom külön szobába van csukott ajtóval,de ha zörög a ráccsal,már fenn is vagyok és persze én meg alig tudok visszaaludni.

És nekünk sose aludt a szobánkba,ettől még nem kell lelkiismeret furdalásnak lennie,szerintem ez normálisabb dolog,mint ha még 3-4 vagy akár 6 évesen is a szüleivel alszik a gyerek.

2014. márc. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!