Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik alkalmazzátok a következő...

XStefix kérdése:

Akik alkalmazzátok a következőket: a szoptatás, a hordozás és az együttalvás közül melyik az, amin keresztül a legerősebben érzitek a babátokhoz való kötődést?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, és kíváncsi vagyok, ki mit tapasztalt erről.

Nekem szemszer a hordozás a legintenzívebb ilyen jellegű élményem.



2014. márc. 28. 23:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Együttalvás :)
2014. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
29%
én csak szoptatom a babám.nekem ez egy nagyon belsőséges élményt ad,ahogy közben megölelem,simogatom.nem hordozom,csak a kenguruban,ha intézkedünk.nem is birnám,és a babakocsiból szeret nézelődni-közben beszélek hozzá,mutogatok.otthon sem csüng rajtam,inkább mellé ülök.az együtt alvásnak nem vagyok a hive.most még sajnos velünk van egy szobában-helyhiány miatt-a tesót is ekkor,8 hónaposan tettük külön,amikor ide költöztünk.egy ágyban..na azt több szempontból sem preferálom.senki nem tud nyugodtan aludni-félek,hogy ráfekszünk-és az apa helye.ettől még ugyanúgy ragaszkodik a babám hozzám
2014. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Amikor a szoptatás alatt elaludtunk mind a ketten :-)
2014. márc. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A szoptatas es az utana valo osszebujas :D imadom szotatni a lanyom! Nagyon bensoseges pillanatok.

Most 2 honapos es neha velunk alszik, apa nagyon szereti, persze en is de en felek, hogy megnyomjuk.

2014. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
szoptatni
2014. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Együtt alvás.

Szoptatás.

Hordozás.

2014. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Julie S ***** válasza:

Az együtt alváson keresztül. Éjjel mindig keresgél minket még alvás közben is és addig jön, amíg meg nem talál engem, vagy az apját. :)


A szoptatás nálunk az elején amolyan "hagyjál, most eszem" módon folyt, most féléves korára már örül nekem közben, meg vigyorog rám, meg néha magyaráz is, de még mindig nagyrészt az evésről szól neki. Alváshoz is kér néha cicit, de akkor meg bealszik rajta egy-két perc alatt. Viszont nagyon jókat alszik így mellen a karomban. Hiába nem ezen keresztül érzem most legjobban a kötődést, mégis esélyes, hogy ez fog majd igazán hiányozni később.


A hordozás a páromnak a nagyon nagy élmény. Nekem meg ez a normális, mert életidegennek érzem, hogy magam előtt tologassam a gyerekem. Csak az a biztos, ami rajtam van. Gyerek meg táska esetében is. :D


És én sem "divatból" alkalmazom ezeket, hanem el sem tudom másképp képzelni a babámról való gondoskodást. Az együttalvás sem volt kérdés, hanem magától értetődő volt rögtön. Nem is tudnék jól aludni, ha nem ott lenne mellettem a lányom.

2014. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, hasznos volt. :)

Éshát, ez is egy tipikusan szubjektív jellegű kérdés: nincs rá "jó" vagy "helyes" válasz. Minden ember és helyzet más, a lényeg, hogy minden érintett jól érezze magát.

2014. ápr. 15. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!