Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha még mindent szájba vevős,...

Ha még mindent szájba vevős, de már kúszó-mászó-totyogó babával mentek szintén kisgyerekes barátokhoz látogatóba, akkor ki hogy engedi az ottani játékok használatát?

Figyelt kérdés
Ott is a szájába veheti a játékokat, vagy?
2014. márc. 30. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz, mert én nem igazán engedem, hogy az ottani játékokat a szájába vegye, én viszek mindig sajátot. NEm mondom, hogy egyet sem vehet a szájába, de nem örülök neki. Ha jönnek hozzánk, akkor sok szülő megengedi, hogy a szájába vegye az ő gyereke a mi játékunkat, amiért persze nem szólok, de ha elmentek akkor minden játék meg a kádba fürdeni. Viszont azzal is tisztába vagyok, hogy pl. bölcsiben úgy is egymás után fogják majd nyalni a játékokat.
2014. márc. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen parázni. Semmi baja nem lesz egy kicsinek, ha más játékait is a szájába veszi. Elmosni pedig semmiképpen. A túlzásba vitt higiénia sokkal károsabb. Emiatt alakulhat ki az allergia.
2014. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem nem zavart, ha nálunk más gyerek a szájába vette a játékokat, ha mi mentünk szoktam vinni neki saját játékot, de a másé mindig "finomabb" volt :) meg szoktam kérdezni, hogy nem baj e, ha a szájába veszi. Sose volt gond ebből. Nem pici babára gondolok, hanem már ülni tudú, kúszó mászó babára.
2014. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Nem a bacik miatt félek, ha nem mert számomra kicsit undi. Tudom, hogy flúgos vagyok, de én sem veszem senki használt nyálas pl. kanalát a számba.
2014. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Még mások szokásai?
2014. ápr. 1. 19:17
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is viszek sajátot, és nem engedem, hogy másét a szájába vegye. Nem a bacik miatt, de én sem venném más után számba a kanalat, nem is iszok más után stb. Illetve a kisfiamban van egy kórokozó, ami nem okoz neki problémát, ezért nem is kezelik egyelőre, de nem szeretném, ha más babája elkapná tőle. Valószínűleg nála sem okozna problémát, de ha mégis, nem tudnám elviselni a tudatot.
2014. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi egyszer amikor elmentünk másik babához (asszem 7 hónapos volt akkor), ügyeltem rá, hogy ne vegyen semmit a szájába, de egyszer csak kikapta a másik gyerek cumiját a szájából és bekapta :) vicces volt, de kicsit kellemetlen is. Én nem féltem a sajátomat, csak mások miatt nem engedem.
2014. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tipikus első gyerekes felesleges para. A saját tájék úgysem érdekli, az új dolgok az izgalmasak. Én a mászó babámat az udvaron is leraktam. Vendégségben arra figyeltem, hogy a nagyobbak apró játékait ne vegye a szájába, ennyi...

Második, harmadik gyereknél ezek a dolgok már átértékelődnek :D

2014. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jól megijesztettetek, mert ez engem eddig nem érdekelt, amikor barátokhoz mentünk. Én is vittem játékot és az ő babája is a szájába vette a kislányom játékait, eszemben nem jutott szólni érte. Sőt, olyat mondok: le sem mostam a játékot utána. Az jó, hogy nem eszed más után a kanalat, de ő kisbaba, és így kap információt a külvilágról. Persze koszos, igénytelen anyukánál én sem engedném, hogy nyalogasson dolgokat, ésszerű határokon belül értettem.
2014. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez nem "első gyerekes kérdés", kifejezetten illendőség problémakör :)
2014. ápr. 2. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!