Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mutogatás háttérbe szorítja...

A mutogatás háttérbe szorítja a beszéd fejlődését?

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos.Általában (úgy tudom)egy évesen a babák nagy többsége egy-egy szót már mond, és beszédevel próbálja kifejezni akaratát.A kifejezés nálunk is megjelent, de mutogatás formájában, ez idáig egyetlen érthető szó sem hagyta el a száját, de halandzsázni se nagyon szokott.Rá mutat azokra a dolgokra amikre kíváncsi,vagy a kezébe szeretné kaparintani.Így kéri az ételt,italt, így mutat arra a játékra is amivel foglalkozna.Ha a malackás verset akarja hallani, kilapozza a könyvből a malacka rajzát és szalad hozzám mutogatva a kis disznót. ha zenére vágyik a rádióra mutogat, ha szomjas mutatja a poharat... Ez lehet annak a jele hogy később kezd majd beszélni?Csináljak úgy mint aki nem érti mit szeretne, és így kényszerítsem beszédre?
2009. dec. 18. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nehéz úgy tanácsot adni, hogy nekem "normális" időben kezdett el beszélni a gyerekem.Voltatok már orvosnál?Nem lehet, hogy valami visszamaradása van?

De én mit csinálnék azt tudom. Valószínű, addig nem adnám neki oda a dolgokat, amíg nem mond valami hasonló szót.Azt persze nem lehet mondani, hogy nem ihatsz, nem ehetsz, de valószínű, hogy a játékainál kezdeném.

Azon a példám kiindulva, hogy hozza a malackás könyvet. Megkérdezném, hogy olvassam a malackát?Ha nem mondj, akkor leteszem és nem olvasnám el.Csak akkor olvasnám fel, mikor valamit mondott.


de ez az én módszerem.

2009. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
13 hónaposan még nagyon korai bármit eldönteni,az én gyerekeim bő 2 évesen kezdtek 1-1 értelmes szót kimondani,előtte a lényeg a kommunikáció volt,örültünk,ha kézzel-lábbal megértették magukat.
2009. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ne izgulj, szerintem semmi baja.

egy barátnőm kisfia már elmult másfél éves mire megszólalt. előtte semmit nem mondott se baba papa semmi gagyarászás.

csak mutogatott

2009. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok


persze nem azt mondom, hogy folyékonyan mondjon egy szót. de annak idején a gyerekemmel gesztenyét szedtünk. -Mondtam neki mindenfélét hogy milyen sok itt a gesztenye, meg milyen szép a gesztenye.10 perc múlva mondta, hogy "nyenye".

2009. dec. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

13 hónaposan még ez az általános!!! Sőt, a gyerekek (főleg kisfiúk) egy része még 2 éves kor körül is ezt csinálja! Még ez is belefér és teljesen normális! Szakemberek mondják! (Egyébként van olyan bölcsi, ahol a 2 év körüli gyerekek esetében 12-ből körülbelül 4 beszél "rendesen". Teljesen átlagos bölcsi, átlagos gyerekekkel.)

Ne dőlj be azoknak a szülőknek, akik egy pár, 1 éves korban kiejtett, félreérthető hangra már ráfogják, hogy "beszél"! Az ilyen még csak a beszéd kezdete! Szerintem lehet, hogy a te kisfiad is ejt ki olyan hangokat, amire te azt mondod: "valami kis hangot adott", más meg azt mondja, "azt mondta, hogy: anya". Rengeteg olyan ismerősöm van, akinek ha egy hangot kiejt az 1 év körüli gyereke, már rámondja, "hallottad?". Közben csak valamit próbálgatott a gyerek. 13 hónaposan még az ég világon semmiről sincs lemaradva!

2009. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A mutogatással kommunikál, ami nagyon is jó ennyi idősen!

Azt eszedbe se jusson, hogy eljátszod, hogy nem érted meg!

Neki ez nagy biztonságot ad,hogy az édesanyja érti, amit szeretne, ettől kiegyensúlyozott és jön majd szépen a verbális kommunikáció is.

Szóval nyugi, teljesen jól működik a picid:)

2009. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
kisfiúk eleve később kezdenek el beszélni, mint a kislányok. Egy ismerősöm kisfia is 2 éves (!!) koráig szzinte csak mutogatott, max. mama volt meg papa, de ez se sokszor! De mutogatással kiválóan "elvolt". A kisfiú nem buta, nem autista, sőt! egy nagyon okos, fejlett gyerekről van szó.Értett minden szót, mert ugyan nem válaszolt, mutogatta, integette.(ez a lényeg, hogy értse a szavakat) 2 éves kora után valamikor aztán jöttek a "kezdetleges szavak", majd beszélni kezdett. Akkor van baj egyébként ha 2,5éves koráig nem kezd el beszélni. Mondjuk én meg lánylétemre szintén több mint 2 éves koromig nem beszéltem, utána meg a családi fáma szerint kis mondatokat mondtam rögtön:D
2009. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi okod aggódni, a fiúk mindent később csinálnak, de ha "siettetni" akarod kicsit a beszédfejlődést, akkor van egy nagyon jó játék, amivel sok új szót tanulhat. Persze nem biztos h ki is fogja mondani őket, de gazdagodik a szókincse.

Ha van pl egy maci ,egy alma, és egy szivacs egymás mellett az asztalon, és rámutat a macira, hogy azt akarja, te kérdezz visssza:

Az almát szeretnéd? - rázza a fejét

A szivacsot szeretnéd? - rázza a fejét

A macit szerenéd? - bólógat, erre odaadod a macit.


Bármilyen élethelyzetben lehet játszani, ha mutogatással kér valamit. Egyszerűen kérdezz vissza, akkor is ha egyértelmű, hogy melyik tárgyat akarja. Szuper játék :)

2009. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

12 hónapos a lányom, semmit nem mond ( de: pá ), de mindent ért, és mutogatással kifejezi magát! Ez teljesen természetes, nincsenek lemaradva semmiről! Ahogy a mozgásfejlődésben (járásban) is pár hónapos eltérés is normális, úgy a beszédfejlődésben is!

Barátnőm lánya 15 hósan még nem járt, de beszélt szavakat, lányom jár, de nem beszél:))

2009. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
ja, és ne tégy úgy, mintha nem értenéd, ne kényszerítsd!
2009. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!