Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mennyit pisil egy baba egy...

Kb mennyit pisil egy baba egy nap? Lehet, hogy kevés az anyatej?

Figyelt kérdés

Kislányom mostanában kevesebbet pisil, mint régebben. Már nem telik meg olyan hamar egy pelenka (ezt először annak tudtam be, hogy akkor jobb minőségű, nagyobb nedvszívó képességű pelenkát adtam rá, de a gyengébb sem telik pukkadásig) illetve nem olyan nehéz, mint korábban. Azt hittem, én vagyok paranoiás, mert mindig féltem, hogy kevés lesz a tej, így lemértem. Kb 100-150 grammos 1-1 pelenka és 5-6 használódik el naponta. (Ez kb. 500-750 gramm). Ezt nagyon kevésnek találom.

Csak anyatejes, vizet sem kap, mert két hete mérték utoljára, addig egyenletesen hízott (heti 200-220 grammot). Legközelebb szerdán mérik, de félek, hogy kevés neki az anyatej. Sokszor nem is eszik, ha cicire teszem, hanem vigyorog, bámul mindenfelé, majd bekapja, kettőt szív és újra mással foglalkozik. Pedig a nap bármely szakában, ha megnyomom a melleim, spriccel belőle a tej.

Kicsit bukós baba, de közel annyit sem bukik, mint régebben. A nyála viszont eléggé folyik.

Szerintetek adjak neki vizet? Meleg van a lakásban nagyon.

Honnan tudom (a pisin kívül) hogy ha kiszáradás fenyegeti? Jó kedvű, élénk,a bőre nem száraz.


2014. márc. 31. 10:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy most 4 hónapos.
2014. márc. 31. 10:14
 2/7 anonim ***** válasza:

5-6 pisis pelus az teljesen normalis.

Ha a vizelet nem bűzös, nem sötét színű, akkor a gyerek elegendő folyadékot fogyaszt.

2014. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de az 5-6 úgy jön össze, hogy nincs megtelve a pelenka. Ha hagynám teljesen megtelni (ismerősöm 500 grammos pelust szedett le a lányáról) akkor kb 3-4 pelus menne el.
2014. márc. 31. 10:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell meg telnie. Napi 5-6 vizeleturites a normalis. Nem kell neki víz. Ha nem bűzös vagy sötét a vizelet, akkor eleget iszik/eszik.
2014. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem idegeskedem :)
2014. márc. 31. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk is így van 4 hós. Olyan 6-700 eszik mindig cicire rakom, ha éhes, vagy szomjas olyan 8-9 alk. eszik.

Most már csak heti 150g hízik, de azt mondták ez normális, hogy visszább esik neki, és azt mondta a védőnő van olyan gyerek aki 600-van aki 1200 megeszik, de ha nem éhes ne idegeskedjek, mert jó súlyban van és boldog mosolygós baba alig sír vagy nyöszörög, ha fáradt, vagy enni kér. Ha a babádnak jó a közérzete ne aggódj két 50 kilós felnőtt se ugyanannyit eszik :D Gondoltam leírom ne aggódj, bár a szoptatás para, mert nem olyan jól mérhető, mint a tápszer én is aggódom azért kicsit :D

2014. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egyszer egy napig számolgatni kellett, hogy mennyi a pisi és mennyi folyadékot iszik, bár a fiam akkor már 1,5 éves volt, mert magas volt a karbamid szintje. És neki kb. ennyire jött ki a vizeletmennyisége, kb. 150 gr-oknak mértem a pisiket én is. Emelett majdnem 1 liter volt a folyadék (víz és tej) amit ivott. Azt mondta a nephrológus, hogy ez így teljesen jó. Szóval ne aggódj!
2014. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!