Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mennyi idős koráig...

A baba mennyi idős koráig érdemes kengurut használni (venni)?

Figyelt kérdés

5 hónapos 8,5 kg-os a babám.

Érdemes kengurut vennem?



2014. márc. 31. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyon-nagyon le leszek pontozva, mert én használtam a kengurut egy pár alkalommal, mivel a lányom négy álló hónapon át minden egyes alkalommal, ha csak beletettem a kocsiba azonnal rázendített és nem hagyta abba csak ha kivettem.

Nem sokszor, de használtam amikor már ráunta arra, hogy sehová nem lehet menni, az állandó ordítás miatt.

Azt hiszem kb. 9 kilóig használható.

Persze a hordozó kendő sokkal jobb, talán ha a tárcád engedi inkább azt vegyél.

2014. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Kengurut ne vegyel!!!!!! Lenyeg h.magad fele hordozd a babad! Sztem nagy a sulya igy haton. A kenguruban rosszul ul a baba. A lenyeg ha nem akarsz kendot kotozgetni olyan csatos hordozot vegyel amiben terpeszben van a baba. Szemelyesen hordozohaz.hu vagy itt vegyel magyarinda.hu. draga de megeri. Ha van kerdesed irj!
2014. márc. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miert lennel lepontozva??? Ha sir a baba fel kell venni nem orditani hagyni! En babam 6,5 honapos koraig csak hordozoban volt kint. 1 hete a hordozot es a babakocsit is hasznaljuk attol fugg hova megyunk. Tevedes h.megszokja es csak ugy akar majd!!!
2014. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ.


Én nem a kengurut ellenzem, hanem a nem megfelelően kialakított fenék részt a hordozón.

Ilyet ne vegyél:

[link]


Lóg a baba lába, csípő ficama is lehet.


A legrosszabb:

[link]

Ugyanez a lógós láb, de a gyerek kifelé néz. Nem tud elbújni a sok ingertől, ha már nem bírja a kis szervezete.


Amilyet használj nyugodt szívvel:

[link]


Az ilyenben nem lóg a lába, biztosítva van a terpesz, ami egészséges neki.


A Mei tai is hasonló, csak nem csatos, hanem megkötős. 3 hónapos kortól ajánlják, ameddig tudod hordozni.

Nekem a Gremese a szimpatikus.

2014. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen lenne a a kenguru.

2014. márc. 31. 11:08
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy ennyi mindent kell nézni (lógó láb, stb).
2014. márc. 31. 11:22
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem jó, ebben lógna a lába.


[link]


Ez a csípőficam. Láthatod, hogy nem jó helyen van a combcsont töve, ahol a vápa van, ott kell lennie a tőnek.

Ha lóg a baba lába, akkor kimozdul erről a helyről, és úgy is marad. Az a helyes, ahol széles a fenékrész, és terpeszben ül a baba, és akkor a combfej a helyén marad.

2014. márc. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudnád már kihasználni a kengurut, és a babának sem jó, az a lényeg, hogy a lábacskái és a popója egy W-t formázzanak (térd-popsi-térd) :)

Vegyél SSC-t vagy meitait, nekem Ergo baby SSC-m (=csatos hordozó) van és nagyon szeretem! Vaterán, apródon találsz használtakat jó áron!

2014. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Itt is látszik a helyes, meg a helytelen tartása a lábnak.


Amúgy nem csak úgy mondom a vakvilágba ezeket, édesanyám gyógytornász (a jobbik fajtából). Konferenciát tart, gyakorlaton is vannak nála tanulók.

2014. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segitettetek. Akkor ezt nem veszem meg, sőt lehet hogy már hagyjuk is a hordozókat. Igyekszem ölben is széles terpeszben tartani, csak már nagyon fáj a hátam...
2014. márc. 31. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!